En Sevmeyene Bile Kışı Sevdirme Garantili Vitamini İçinde 10 Nefis Mandalinalı Tarif

Favorilerime
Ekle

Sonbaharın ve kışın en güzel meyvelerinden olan mandalinayı sadece kabuklarını soyup dilim dilim yemek ona biraz haksızlık sanki.

Çünkü mandalina yeri geliyor, nice tarifin başrol oyuncusu oluyor, ondan nefis tatlılar, kekler yapılıyor. Yiyen herkes tarifini soruyor, lezzetine hayran oluyor.

Eve kilo kilo aldığınız mandalinaları bu şekilde değerlendirebileceğinizi eminiz bilmiyordunuz. İşte bu yüzden sözü fazla uzatmadan sizi mandalinalı nefis tariflerle baş başa bırakıyoruz.

  • Mandalinalı ters yüz kek

Bu kek için fırına ihtiyacınız yok öncelikle. Tavada kolayca hazırlanan, karamelize olan mandalinaların enfes bir lezzet verdiği mandalinalı ters yüz keki deneyen herkes ona şimdiden yüz üzerinden yüz puan verdi bile.

Fırını izne çıkardık: Mandalinalı ters yüz kek tarifi

  • Mandalina reçeli

Portakal reçeli kusura bakmasın, mandalina reçelini konuk edeceğiz kahvaltı soframıza bugün. Özellikle Muğla civarında sıklıkla yapılan mandalina reçeli sırf kokusuyla bile sizi mest edecek.

Nasıl da güzel kokar: Mandalina reçeli tarifi

  • Deve kuşu yumurtası tatlısı

Şimdiye kadar gördüğünüz tüm tatlıları unutun. Zira görünümü deve kuşu yumurtasını andıran dışı muhallebi, içi mandalina ve portakal suyuyla dolan bu nefis tatlı herkesi şaşırtmak için var.

Onlara küçük sürprizler yapın: Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

  • Mandalinalı kek

Mandalinanın keyfini çıkarmak için onu dilim dilim yemekten çok daha fazlasını yaptık, onu nefis bir kekin içine kattık. C vitamini almak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

Çay da onu çok sevdi: Mandalinalı kek tarifi

  • Mandalina marmelatı

Kış bitince mandalina da bitti diye üzülüyorsanız doğru tariftesiniz. Çünkü mandalina marmelatı tarifi mandalina keyfini tüm yıla yaymanın en nefis yolu.

Ekmekler kızarsın: Mandalina marmelatı tarifi

  • Mandalina tatlısı

Ayva tatlısı olur da mandalina tatlısı olmaz mı hiç? Mevsiminde, çekirdeksiz, sulu ve ince kabuklu mandalinaların alabileceği en güzel hal karşınızda.

Vazgeçmek imkansız: Mandalina tatlısı tarifi

  • Narenciyeli kek

Portakal, mandalina ve limonun önderliğinde nefis bir kek yapmaya hazır mısınız? Enfes aromasıyla kış aylarınızın favorisi belli oldu bile.

C vitamini iş başında: Narenciyeli kek tarifi

  • Mandalinalı panna cotta

Panna cotta, yemesi çok keyifli bir İtalyan tatlısı. Taze mevsim meyveleriyle hazırlandığında tadına doyum olmayan panna cotta'yı tam mevsimiyken mandalinayla yaptık, öyle de nefis, öyle de güzel oldu ki...

Kaşık kaşık yemek serbest: Mandalinalı panna cotta tarifi

  • Hindistan cevizli mandalinalı kek

Mandalina ve portakallara sıkı sıkı sarılıp kışı hastalanmadan atlatmaya çalıştığımız şu günlere sıcak bir bardak çayın, dumanı üstünde bir fincan kahvenin yanında afiyetle yenecek Hindistan cevizli mandalinalı kek çok yakışmaz mıydı sizce de?

Fırınlar ısıtılsın: Hindistan cevizli mandalinalı kek tarifi

  • Narenciyeli ayvalı kereviz

Narenciyeli Ayvalı Kereviz Tarifi

Narenciyeli Ayvalı Kereviz Tarifi

Şimdiye kadar mandalinanın hamur işlerine, tatlılara çok yakıştığını kanıtlamış olmalıyız. Ama bu nefis vitamin deposunu sadece bu tariflerle sınırlayacak değildik. Şimdi mandalina greyfurt, portakal, ayvayla güçlerini birleştirip nefis bir zeytinyağlı yemekle sizi tanıştırmak istiyor.

Sağlıklı alternatifler arayanlara: Narenciyeli ayvalı kereviz tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?