Mandalinalı Ters Yüz Kek Tarifi

En Sevmeyene Bile Kışı Sevdirme Garantili Vitamini İçinde 10 Nefis Mandalinalı Tarif

Favorilerime
Ekle

Sonbaharın ve kışın en güzel meyvelerinden olan mandalinayı sadece kabuklarını soyup dilim dilim yemek ona biraz haksızlık sanki.

Çünkü mandalina yeri geliyor, nice tarifin başrol oyuncusu oluyor, ondan nefis tatlılar, kekler yapılıyor. Yiyen herkes tarifini soruyor, lezzetine hayran oluyor.

Eve kilo kilo aldığınız mandalinaları bu şekilde değerlendirebileceğinizi eminiz bilmiyordunuz. İşte bu yüzden sözü fazla uzatmadan sizi mandalinalı nefis tariflerle baş başa bırakıyoruz.

  • Mandalinalı ters yüz kek tarifi

Bu kek için fırına ihtiyacınız yok öncelikle. Tavada kolayca hazırlanan, karamelize olan mandalinaların enfes bir lezzet verdiği mandalinalı ters yüz keki deneyen herkes ona şimdiden yüz üzerinden yüz puan verdi bile.

Fırını izne çıkardık: Mandalinalı ters yüz kek tarifi

  • Mandalina reçeli tarifi

Portakal reçeli kusura bakmasın, mandalina reçelini konuk edeceğiz kahvaltı soframıza bugün. Özellikle Muğla civarında sıklıkla yapılan mandalina reçeli sırf kokusuyla bile sizi mest edecek.

Nasıl da güzel kokar: Mandalina reçeli tarifi

  • Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

Şimdiye kadar gördüğünüz tüm tatlıları unutun. Zira görünümü deve kuşu yumurtasını andıran dışı muhallebi, içi mandalina ve portakal suyuyla dolan bu nefis tatlı herkesi şaşırtmak için var.

Onlara küçük sürprizler yapın: Deve kuşu yumurtası tatlısı tarifi

  • Mandalinalı kek tarifi

Mandalinanın keyfini çıkarmak için onu dilim dilim yemekten çok daha fazlasını yaptık, onu nefis bir kekin içine kattık. C vitamini almak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.

Çay da onu çok sevdi: Mandalinalı kek tarifi

  • Mandalina marmelatı tarifi

Kış bitince mandalina da bitti diye üzülüyorsanız doğru tariftesiniz. Çünkü mandalina marmelatı tarifi mandalina keyfini tüm yıla yaymanın en nefis yolu.

Ekmekler kızarsın: Mandalina marmelatı tarifi

  • Mandalina tatlısı tarifi

Ayva tatlısı olur da mandalina tatlısı olmaz mı hiç? Mevsiminde, çekirdeksiz, sulu ve ince kabuklu mandalinaların alabileceği en güzel hal karşınızda.

Vazgeçmek imkansız: Mandalina tatlısı tarifi

  • Narenciyeli kek tarifi

Portakal, mandalina ve limonun önderliğinde nefis bir kek yapmaya hazır mısınız? Enfes aromasıyla kış aylarınızın favorisi belli oldu bile.

C vitamini iş başında: Narenciyeli kek tarifi

  • Mandalinalı panna cotta tarifi

Panna cotta, yemesi çok keyifli bir İtalyan tatlısı. Taze mevsim meyveleriyle hazırlandığında tadına doyum olmayan panna cotta'yı tam mevsimiyken mandalinayla yaptık, öyle de nefis, öyle de güzel oldu ki...

Kaşık kaşık yemek serbest: Mandalinalı panna cotta tarifi

  • Mandalinalı rulo pasta tarifi

Mandalinayı daha önce büyük ihtimalle hiç böyle denememiştiniz ama bir kez deneyince bu tarifi hep yapmak isteyeceksiniz. Sadece lezzetli değil, aynı zamanda da çok şık.

Fırınlar ısıtılsın: Mandalinalı rulo pasta tarifi

  • Mandalinalı bulgur salatası tarifi

Mandalinalı Bulgur Salatası Tarifi

Mandalinalı Bulgur Salatası Tarifi

Şimdiye kadar mandalinanın hamur işlerine, tatlılara çok yakıştığını kanıtlamış olmalıyız. Ama bu nefis vitamin deposunu sadece bu tariflerle sınırlayacak değildik. Şimdi mandalinayı salatalara da taşıyalım diyoruz.

Sağlıklı alternatifler arayanlara: Mandalinalı bulgur salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?