Sunumuyla Herkesten Alkışları Toplamanızı Sağlayacak 10 Pratik Kupta Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tatlı krizi geldiğinde bazen kendimizi durduramıyor ve tabak tabak tatlı yemek istiyoruz. İşte buna engel olmak için bu sefer kupta tatlı tarifleri hazırlıyor, hem sunumuyla hem de lezzetiyle bizi büyülemelerine izin veriyoruz.

Kaşıklar dolusu yiyip bizi tek bir kubuyla doyuracak bu tatlı tariflerini yapmak üstelik çok da pratik.

Karşınızda birbirinden nefis kupta tatlı tarifleri...

  • Kupta kadayıflı muhallebi tarifi

Kavrulmuş tel kadayıf bu sefer porsiyonuyla üzmeyen, yedikçe baymayan, hafif bir tatlının başrolünde. Kupta kadayıflı muhallebi sunumuyla da alkışları toplayacak.

Mutlu edin kendinizi: Kupta kadayıflı muhallebi tarifi

  • Elmalı kup tarifi

Sadece 10 dakikada hazırlanıp tatlı krizlerini bastıran bir tatlıya ne dersiniz? Yulaflı bisküviler ve elma dilimleri sizi nefis bir tarif için mutfağa kısa süreliğine davet ediyor.

Çok pratik: Elmalı kup tarifi

  • Kadayıflı hurmalı kup tarifi

Sütlü tatlıları hafifliği sayesinde tercih eden sizlere hafiften da hafif bir tarif getirdik. Şipşak hazırlayacağınız bu nefis tatlıda aradığınız her şey mevcut.

Minik mutluluklar: Kadayıflı hurmalı kup tarifi

  • Yoğurtlu çilekli kup tarifi

İstemeden fazla kaçırdığınız bir akşam yemeği üzerine yenebilecek en güzel tatlıyla tanıştırmak istiyoruz sizleri. Yoğurt ve mevsim meyvelerinin uyumuna bayılacaksınız.

Mideyi rahatlatır: Yoğurtlu çilekli kup tarifi

  • Haşhaşlı muhallebi kup tarifi

Ağızda yerken çıtır çıtır eden haşhaş tohumları kuşkusuz hamur işi ve tatlı tariflerine çok yakışıyor. Peki onu hiç muhallebide denediniz mi?

Nefis limon aromasıyla: Haşhaşlı muhallebi kup tarifi

  • Vişneli kup tarifi

İçinde kedidili bisküvi, beyaz çikolata ve vişne olan bir tatlı hayal edin. Her kaşığıyla sizi kendine hayran bıraksın, bitmesi hiç istenmesin.

Hayal gibi: Vişneli kup tarifi

  • Kupta karadut soslu muhallebi tarifi

Girdiği her tatlıyı güzelleştiren karaduta şimdiye kadar çok şans vermemiş olabilirsiniz ama gelin bunu nefis bir tatlı vesilesiyle değiştirelim. Onunla bisküvili ve çok hafif bir tatlı yapalım.

Farklı lezzet: Kupta kadayıf soslu muhallebi tarifi

  • Sağlıklı kup tarifi

İçinde hiç rafine şeker olmayan sağlıklı mı sağlıklı bir tatlı hazırlamaya ne dersiniz? Üstelik içindeki mısır gevrekleri sayesinde uzun süre tok tutmaya da kararlı.

Kim demiş tatlı dediğin sağlıksızdır diye: Sağlıklı kup tarifi

  • Bademli muhallebi kup tarifi

Bademle karamelin baştan çıkarıcı lezzetini birleştiriyor ve kendimizi şımartmanın en nefis yollarından birini keşfediyoruz hep beraber. Üstelik içinde bol sürpriz var.

Biz buna değeriz: Bademli muhallebi kup tarifi

  • Manolya tatlısı tarifi

Manolya Tatlısı Tarifi

Manolya Tatlısı Tarifi

Son yılların en popüler tatlısı manolya tatlısını unutacak değildik herhalde. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz manolya tatlısında bizim favorimiz çilek oldu, sizinki ne?

Herkesin favorisi: Manolya tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?