Bayram Sonrası Ete Mola Vermek İsteyenlere 11 Hafif ve Leziz Tarif

Favorilerime
Ekle

Öncelikle geçmiş bayramınızı kutluyor ve bir Kurban Bayramı'nı daha geride bırakırken bol etle aşırı yüklenmiş midelerimizi de unutmuyoruz.

Bayram boyunca gittiğiniz akraba ziyaretlerinizde büyüklerinizin sözünden çıkmayıp kavurmaları mideye indirdiyseniz ve artık ete kısa bir mola vermek istiyorsanız listemizdeki hafif tarifler tam size göre.

Gelin, bu hafif ve leziz tariflerle bayram sonrası midemizi rahatlatalım, yeni tarifler öğrenerek mutfak ufkumuzu genişletelim!

Buyursunlar.

 • Enginar sarması


Enginar fanlarının kalplerinin daha hızlı atmasına sebep olabilecek bu tarifimiz asma yapraklarıyla enginarı zeytinyağlı bir lezzet şöleninde bir araya getiriyor.

Enginarı sevmeyenler üzülecek: Enginar sarması tarifi

 • Arpa şehriye salatası


Sofranızın baş tacı olabilecek bu tarifimiz, arpa şehriyenin sadece pilava katılabileceğini düşünenleri biraz üzecek ve tarifi hazırlamak için yavaşça mutfağa doğru götürecek.

Yaz aşkınız olacak: Arpa şehriye salatası tarifi

 • Fırında kabak mücveri


Dereotunun kankası kabakla olan birlikteğinden ortaya çıkan ve hepimizin çok sevdiği mücveri fırında yaparak konuya başka leziz bir hafiflik boyutu getirebilirsiniz.

Kedisi olsa adını mücver koyacaklara geliyor: Fırında kabak mücveri tarifi

 • Bulgur salatalı patlıcan


Yaz aylarının vazgeçilmez sebzesi patlıcan bu sefer içindeki salata için nefis bir kase görevi görüyor. Tabii salatasıyla birlikte o da afiyetle yeniyor.

Patlıcan sevdalıları için geliyor: Bulgur salatalı patlıcan tarifi

 • Kaşkarikas


Ilık ılık servis edeceğiniz ve yoğurtlu bol dereotulu haliyle kalplerinizi fethedecek nefis bir kabaklı yemekle tanışmaya hazır mısınız?

Adını unutamayacaksınız: Kaşkarikas tarifi

 • Bat yemeği


Karadeniz'in bağrından kopup gelen bu tarifimiz yeşil mercimeğin önderliğinde midelerinize hafif bir ziyafet yaşatacak.

Özellikle Tokatlılar sever: Bat yemeği tarifi

 • Ekşili semizotu çorbası


Eğer Antepliyseniz semizotuna pirpirim dendiğini zaten biliyorsunuzdur. İster ana yemek isterseniz de başlangıç olarak tüketebileceğiniz bu tarifimiz omega 3 yönünden zengin semizotuyla sizlere hafif ve iyi gelecek.

Antep'ten sevgilerle: Ekşili semizotu çorbası tarifi

 • Karpuz pizza


Baklava diyarı ülkemize veda edip karpuz şeklinde hafif bir gezegene doğru yola çıkmak isteyenler için tatlı niyetine bir tarif.

Peynir ve karpuzun muhteşem birlikteliği: Karpuz pizza tarifi

 • Izgara sebze

izgara-sebze-manset
Ev yapımı pesto sosla şenlendirebileceğiniz tarifimiz, ızgaradan vazgeçemeyen ama ete de mola vermek isteyenler için ideal.

Etsiz de ızgara olur: Izgara sebze tarifi

 • Bonus 1: Tek başına bile uzun süre tok tutan 6 doyurucu salata tarifi

"Ben otla, yeşillikle nasıl doyacağım, nasıl dayanacağım?" diyenlerin çatallarını veya kaşıklarını yavaşça ellerine alıp bu tariflere doğru gelmelerini istiyoruz çünkü videomuzda görebileceğiniz tarifler tek başlarına bir öğün olabilecek kadar doyurucu ve lezizler.

 • Bonus 2: Bisküvi tabanlı irmik pastası


Bayramda baklavaların bünyelerde yarattığı nefis ağırlıktan sonra hafif bir tatlı alternatifi isteyenler için cheesecake görünümlü ama oldukça hafif bisküvili tabanlı irmik pastası tarifimiz sizlerle.

İrmiğin alabileceği en tatlı hallerden: Bisküvi tabanlı irmik pastası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?