https://yemek.com/tarif/kahvaltilik-yumurtali-patates-pizzasi/ | Kahvaltılık Yumurtalı Patates Pizzası Tarifi

Hafta Sonu Sabah Uyanma Sebebi Olan Sucukla Yapabileceğiniz 10 Değişik Kahvaltılık Tarif

Favorilerime
Ekle

Sucuk demek hafta sonu kahvaltısı demek. Tüm hafta içi bir poğaçayla, peynir-ekmekle geçirilen sabahların telafisi demek. Annenin mutfakta yaptığı sucuk kokusuna en derin uykundan uyanman demek. Babanın sucuğu görünce ekmeği koparıp sahanı sıyırması demek. Sucuk, Türk kahvaltısı için neredeyse her şey demek.

Sucuğa olan sevgimiz bu kadar büyük olunca onunla yapabilecek farklı tarifler de aramıyor değiliz. Zira her seferinde sucuklu yumurta yemek olmaz. Bu güzel lezzetten daha çok faydalanmalı dedik ve birbirinden değişik sucuklu kahvaltılık tarifleri bir araya getirdik.

Afiyet olsun.

 

 • Döküm tavada patatesli sucuklu yumurta

Evde döküm tavanız varsa yaşadınız. Genelde et pişirmek için kullandığımız emektar döküm tavamızda şimdi mis gibi bir kahvaltılık hazırlayacağınız. Hem patatesine hem sucuğuna hem yumurtasına ekmek bana bana yiyeceğiz.

Sıyır onu: Döküm tavada patatesli sucuklu yumurta tarifi

 • Kahvaltılık sucuk sote

Önce mis gibi sucuk kokusu saracak etrafı. Tarifin içine giren domates ve biber sucuğun efsaneliğine efsanelik katacak. Geriye unutulmaz bir kahvaltı anısı kalacak.

Herkes sofradaysa: Kahvaltılık sucuk sote tarifi

 • Açık tost

Sabahları kallavi kahvaltı sofrası kurmaya vaktiniz olmadığında hazırlayabileceğiniz çok pratik bir tarif bu. Açık tost olmasının faydası da ekmekten ziyade içindeki malzemelerin tadına daha çok varabilmeniz.

Bildiklerinizden değil: Açık tost tarifi

 • Kahvaltılık yumurtalı patates pizzası

İçinde bol miktarda peynir, patates, sucuk ve yumurta bulunduran farklı bir pizza bu. Üstelik hamursuz! Kalabalık kahvaltı sofralarına çok yakışması da cabası.

Herkese bir dilim: Kahvaltılık yumurtalı patates pizzası tarifi

 • Sucuklu yumurta

Efsaneyi unutacak değildik. Sahanda yapılan sucuklu yumurtanın mutlu etmeyeceği kimse, güzelleştiremeyeceği kahvaltı sofrası yok zira. Onu yapmak için hafta sonunu zor bekleyeceksiniz.

Ekmek bana bana: Sucuklu yumurta tarifi

 • Güveçte sucuk

Sahanları kaldırın, güveçleri çıkartın. Çünkü sahanda sucuğa rakip bir tarifimiz var. Domates, biber, soğan gibi malzemelerin de katkılarıyla akşam yemeğinde bile yiyebileceğiniz bir lezzette kendisi.

Fırında pişer: Güveçte sucuk tarifi

 • Sucuklu menemen

Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı olur sorusuna başka bir boyut getiriyor ve menemen dediğin sucuklu olur diyoruz. Onu bir de böyle deneyin, bize hak vereceksiniz.

Tarafımız belli: Sucuklu menemen tarifi

 • Milföy pizza

Sabah aniden kahvaltıya gelen misafirinize bile şipşak yapabileceğiniz bir tarif bu. Üstelik tam bir kahvaltı pizzası. Buzlukta milföy hamurlarınız varsa sizden şanslısı yok.

Pratiklik onun işi: Milföy pizza tarifi

 • Ayvalık tostu

Ayvalık'tan çıkıp ününü her yere yayan Ayvalık tostu, "Kahvaltıda ben sadece sucuklu, kaşarlı tostla doymam" diyenler için geliyor. Çünkü onun içinde yok yok.

Bir ısırık daha: Ayvalık tostu tarifi

 • Yumurta pizza

Adı pizza ama içinde hamur yok. Kahvaltıların vazgeçilmez üyesi yumurtadan yapılan bu pizza içindeki sosis, sucuk gibi malzemelerle zenginleşiyor, keşke her sabah kahvaltıda o olsa dedirtiyor.

O kadar kolay ki: Yumurta pizza tarifi

 • Bonus: Ev yapımı sucuk

Ev Yapımı Sucuk Tarifi

Ev Yapımı Sucuk Tarifi

Listemizin sonunda kendi sucuğunuzu kendinizin yapacağı bir tarifle veda edelim istedik size. Yukarıdaki tüm tarifleri yapmadan önce belki önce bu sucuğu hazırlamak ve daha sağlıklı bir malzemeyle kahvaltı sofralarınıza lezzet getirmek istersiniz.

En güzeli evde yaptığınız: Ev yapımı sucuk tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?