https://yemek.com/tarif/yahni/ | Yahni Tarifi

Yanında Kaç Dilim Ekmek Yediğinizi Sayamayacağınız 10 Nefis Sulu Et Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Her zaman alamasak da evde olunca kıymetini bilip en güzel tariflerde değerlendirmek istediğimiz bir malzeme kırmızı et. Ama onu sürekli kebap olarak, ızgara olarak, mangalda pişirerek, kızartarak değerlendirmek de olmaz.

Zira protein deposu kırmızı etlerle tüm aileyi doyuracak, bereketli mi bereketli ev yemeklerine imza atabilirsiniz. Bu sulu et yemeklerini yerken kaç dilim ekmek yediğinizi unutacak ve sofradan doymadan kalkmayacaksınız.

Şimdiden herkese afiyet olsun.

  • Et sote

Sotelik dana eti, kuru soğan, domates, yeşil biberler bir araya geliyor ve lokum gibi pişmiş et sote sofranıza lezzet katıyor. Tüm püf noktalarıyla...

Yumuşacık pişen: Et sote tarifi

  • Sulu kavurma

Kavurma dediğin sadece sacda yapılır diye bir kaide yok elbette. Eğer kalabalık bir sofra kuracaksanız, misafirleriniz varsa daha bereketli ve doyurucu olan sulu kavurmaya da şans verebilirsiniz.

Herkese yetecek kadar: Sulu kavurma tarifi

  • Şorbik

Tunceli mutfağından çıkan şorbik, düğün çorbası olarak da biliniyor. Dolayısıyla hem çorba hem de ana yemek olarak tüketebileceğiniz bir tarif kendisi. Nohut desteğiyle en doyurucu yemek tariflerinden biriyle tanışmaya hazırlanın.

Ağır ateşte, yavaş yavaş: Şorbik tarifi

  • Orman kebabı

Özellikle esnaf lokantalarının menüsünden eksik olmayan orman kebabı içindeki sebzelerin de desteğiyle çok doyurucu bir tarif. Yanında da pilav varsa, bizden iyisi yok.

Eti ayrı, sebzesi ayrı güzel: Orman kebabı tarifi

  • Yahni

Arpacık soğanları ve kuşbaşı etlerin lezzet verdiği yahni en sevilen tencere yemeklerinden. Onu yerken kaç dilim yediğinizi unutacaksınız.

Baharatlı suyuna ekmek bandıran: Yahni tarifi

  • >Haşlama

Şifası bol bir et yemeğine ne dersiniz? İçindeki sebzelerin suyuna tüm vitamini bıraktığı, protein deposu haşlamanın suyunu çorba niyetine bile içebilirsiniz.

Suyundan koy: Haşlama tarifi

  • Fırında soslu lokum

Isıya dayanıklı cam bir kabın içinde enfes bir sosla pişen bonfile etler, onlara eşlik eden nefis sebzeler, fırından yükselen mis gibi bir koku... Etle yapabileceğiniz en güzel tariflerden biri karşınızda.

Masada ona yer açın: Fırında soslu lokum tarifi

  • Kemikli et kavurma

Kemik suyunun faydaları bu kadar bilinirken kemikleri ziyan etmek olmaz dedik, kemiğiyle etiyle nefis bir et yemeği hazırladık. Kemikleri sıyırmak serbest.

Faydası bol: Kemikli et kavurma tarifi

  • Papaz yahnisi

Hikayesi çok eski zamanlara dayanan nefis bir et yemeği o. Soğan yahnisi olarak da bilinen papaz yahnisi lezzetiyle, kıvamıyla herkesin denemesi gereken bir tarif.

Bol soğanlı: Papaz yahnisi tarifi

  • Gulaş

Gulaş Tarifi

Gulaş Tarifi

Sırada Macaristan'ın meşhur yemeği gulaş var. Bol et ve baharatlarla hazırlanan çok lezzetli bir tarif olan gulaş bizim damak tadımıza da çok ama çok uygun.

Denemeli: Gulaş tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?