Tam Ölçülü Kısır Tarifi

"Kısırın Yanına Ne Gider?" Diyenlerin Çay Menüsünü Lezzetlendirecek 10 Enfes Tarif

Favorilerime
Ekle

Enfes bir çay saati, nefis bir gün menüsü oluşturmak isteyenlerin aklına ilk gelen tarif tabii ki mis gibi kısır tarifleri oluyor. Ama başrolü kısırın kapacağı bu lezzet dolu saatler için onu tamamlayacak lezzetler hangileri olmalı, zaman zaman soru işaretleri oluşuyor, biliyoruz.

İşte o aklınızı kurcalayan "Kısırın yanına ne gider?" sorusuna yanıt bulmaya kararlıyız bugün. Çaya gelecek tüm misafirlerinizi mutlu edecek o enfes bir menüyü oluşturmaya hazırlanız başlayalım.

Tatlısından tuzlusuna, pratiğinden farklısına, kısırın yanında çok iyi giden tamamlayıcı tarifler karşınızda!

Çaylar demlensin, tüm hazırlıklar tamamlansın o zaman.

  • Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Çay saati denince sizin de aklınıza çocukken annenizin yaptığı o "gün"ler geliyorsa, belki de hala aynı geleneği devam ettirenlerdenseniz yaprak sarmanın da bu menünün vazgeçilmezlerinden olduğunu zaten biliyorsunuz demektir. O zaman biz size şöyle pratik bir tarifle destek olalım, annenizin hazırladığı o kalem gibi sarmaların aynısını yapmanın kolay yolunu anlatalım.

İşte bu kadar basit: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

  • Yağ çekmeyen sigara böreği tarifi

Kısırın başrolü kapacağı bir menüde sofrada ilk biten de her zaman kısır olur, bilirsiniz. Karınlar yine de doymazsa diye endişelendiğinizde yardımınıza koşacak en pratik tamamlayıcı ise kesinlikle bu olur! Üstelik bu kez fazla yağ çekmediğinden de emin olacaksınız.

Bol bol yapmalı: Yağ çekmeyen sigara böreği tarifi

  • Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

"Sofrada bir börek olsun ama sigara böreğinden farklı bir börek tarifi istiyorum" derseniz yine çay saatlerinin olmazsa olmazlarından bir tarifle devam etmek isteriz. Su böreği adını görünce korkmayın hemen, bu kez klasiğini değil, kolaylaştırılmış bir halini hazırlıyor, misafirleri hem sunumuyla hem de lezzetiyle şaşırtıyoruz.

10 dakikada hazır: Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

  • Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

Kısırın yanına yoğurtlu, mayonezli salataları, mezeleri yakıştıranlardansanız sizi de hemen böyle alabiliriz. Bu kez makarna ya da patates salatası yapmıyor, patlıcan salatasını kısırın yanına davet ediyoruz.

Bu ikili diğerlerini unutturur: Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

  • Mayalı poğaça tarifi

Kısırın yanında sizin için de vazgeçilmez lezzetlerden biri hamur işleri ise en temel, en sevilen tariflerden bu pofuduktan söz etmeden olmaz. Bugüne dek hiç mayalı hamur hazırlamamış olanların bile kolayca hazırlayabileceği bu poğaça, kısırdan bile rol çalabilir, bizden söylemesi.

Tam kıvamında: Mayalı poğaça tarifi

  • Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

"Kısır zaten yeterince doyurucu, yanında hafif mezeler olsun" derseniz bu peynir dolgulu kırmızı biberler kısırınızın en renkli ve en lezzetli eşlikçilerinden olmak için bekliyor!

Sofrada onlara yer açın: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

  • Ağlayan pasta tarifi

Böyle bir menüyü tatlısız bırakmak olmaz. Çay saati dediğin tatlı yiyip tatlı konuşmadan bitmez, bilirsiniz. O zaman kolları sıvayın, malzemeleri hazırlayın.

Hemen işe koyulalım: Ağlayan pasta tarifi

  • Çikolatalı ıslak kek tarifi

Ağlayan pastadan biraz daha zahmetsiz ama en az onun kadar lezzetli bir önerimiz daha var. Pek yakından tanıdığınız ıslak kek en bol çikolatalı haliyle karşınızda bu kez!

Şimdiye dek yediklerinizi unutun: Çikolatalı ıslak kek tarifi

  • Elmalı kurabiye tarifi

Hep kek olmaz, biraz da çay saati dendiğinde akla ilk gelenlerden olan diğer bir isme sözü bırakalım. Evet, mis gibi tereyağı kokulu kurabiyelerden söz ediyoruz. Onları pastaneleri bile kıskandıracak lezzette yapmanın sırlarını bir bir anlatıyoruz.

Sizi önce videomuza, sonra da hemen şuraya alalım: Elmalı kurabiye tarifi

  • Kadayıflı muhallebi topları tarifi

Kadayıflı Muhallebi Topları Tarifi

Kadayıflı Muhallebi Topları Tarifi

Tatlı olarak tercihini daha hafif, şöyle tek lokmalık ikramlıklardan yana kullanmak isteyenlerdenseniz bu tarifle herkesi tek lokmada mutlu edebilirsiniz.

Yapımı da öyle kolay ki: Kadayıflı muhallebi topları tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?