Socca Tarifi

Hamur Yoğurma Derdi Olmadan Kolayca Hazırlanan 10 Farklı Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kat kat açılan, her katına ayrı emek harcanan, oklavaların hünerlerini gösterdiği hamur işlerinin yeri ayrı ama çok emek, bolca el becerisi isteyen tarifler için her zaman bu kadar çok vakit bulamayabiliyoruz.

Ama bu demek değil ki çayın yanına, kahvaltıya nefis hamur işleri hazırlamayacağız. Zira birazdan göreceğiniz nefis hamur işlerinde hamur yoğurma derdi hiç yok. Hem çok pratikler hem de herkesin yapabileceği kadar kolaylar.

Çok fazla zahmete girmeden, lezzetiyle akılları baştan alacak hamur işleri hazırlamak isteyenleri hemen aşağıya alalım o zaman. Adeta "hamursuz hamur işleri" diyebileceğimiz tarifler karşınızda.

  • Üsküp böreği

Makedonya mutfağının en sevilen tariflerinden Üsküp böreği görebileceğiniz en pratik böreklerden biri. Adeta mücver hazırlar gibi hazırladığınız hamuru sayesinde lezzeti de epey farklı.

Kabardıkça kabarsın: Üsküp böreği tarifi

  • Kaşık dökmesi

Görüntüsüyle pancake'i andıran kaşık dökmesini hazırlamak çok kolay. İster tatlı ister tuzlu olarak tüketebileceğiniz kaşık dökmesi kahvaltıların yıldızı olmayı hak ediyor.

Kaşıklar hazır mı: Kaşık dökmesi tarifi

  • Hamursuz sebzeli kiş

Sebze sevmeyene bile kendini anında sevdirecek olan bir tariften bahsediyoruz. Malzemesi bol, lezzeti şaşırtıcı olan bu kişte üstelik hamur açma derdi yok.

Onları şaşırtın: Hamursuz sebzeli kiş tarifi

  • Çırahta (Cirahta)

Karadeniz mutfağından çıkma, belki de birçok kişinin ilk kez duyacağı bir tarif çırahta. Rize'de sıklıkla yapılan bu farklı tarif lezzetiyle pişiyi andırıyor, yapımı ise krebe benziyor.

Birkaç adımda hazır: Çırahta tarifi

  • Kaşarlı popover

Yurt dışında oldukça popüler olan tuzlu bir atıştırmalık popover ancak bizim damak zevkimize de birebir uygun. Puf puf kabaran popover'ı biz kaşarlı yaptık, çayın yanına da çok yakıştırdık.

Hemen pişer: Kaşarlı popover tarifi

  • Socca

socca-yemekcom

Bu tarifte bildiğimiz un yok. Nohut unundan hazırlanıyor, sadece birkaç malzemeyle nefis bir lezzete kavuşuyor. Adım adım resimli olarak tüm adımları karşınızda.

Krep gibi ama değil gibi de: Socca tarifi

  • Börek tadında mücver

Yerken börek tadı aldığınız ama mücver gibi hazırlanan bir tarifte sıra. İçinde bol sebze var, fırında pişiyor ve dilim dilim kesilerek yeniyor. Herkesi şaşırtmaya hazır mısınız?

Her ana yakışır: Börek tadında mücver tarifi

  • Baghrir

Fas mutfağının bir lezzeti olan baghrir görüntüsüyle hemen sizi kendine çekecek. Adeta dantelli bir pancake'e benzeyen bu tarifte üstelik süt ve yumurta yok.

Gizli malzemesi irmik: Baghrir tarifi

  • Lalanga

Bu kadar dünya mutfağı tarifi arasında dolaştıktan sonra şimdi sırada Osmanlı mutfağından günümüze gelen bir tarif var. İçinde kaşar peyniri bulunan lalanga şimdiye kadar denediğiniz en değişik tariflerden biri olacak.

Osmanlı'dan miras: Lalanga tarifi

  • Fırında patates pankek

Fırında Patates Pankek Tarifi

Fırında Patates Pankek Tarifi

Haşlanmış patateslerle hiç alışık olmadığınız bir pankek hazırlamaya ne dersiniz? Fırında pişen bu pankek görüntüsüyle de fark yaratıyor, her öğüne çok yakışıyor.

Bugün bir değişiklik yapın: Fırında patates pankek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?