Kuru Köfte Tarifi

Kolayca Hazırlanıp Sofrada Fark Yaratmanızı Sağlayacak 10 Pratik Köfte Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çocukluğumuzun favorisi, her halini her zaman sevdiğimiz nadir yemeklerden köftenin en pratik halleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Maharetli ellerden çıkan anne köftesinin önünde saygıyla eğiliyor, bu kez sadece kırmızı etten çekilen kıymayla değil, tavukla, sebzelerle, hatta balıkla bile köfte yapabileceğinizi göstermek istiyoruz.

Fazla vaktiniz olmadığında hızlıca, çok uğraşmadan hazırlayabileceğiniz bu köfteleri de çok seveceksiniz, eminiz.

Sözün özü, bu pratik köfte tariflerini bir köşeye not edin bizce, daha çok lazım olacaklar, sofranıza sık sık konuk olacaklar.

İlk sıradaki isim belli: Izgara köfte

Pratik köfte tarifleri veririz de ilk sıraya onu koymaz mıyız hiç? Birçoğumuzun evine sık sık konuk olan, kokusuyla iştahı katlayan bir lezzet o. Belki annelerimizin enfes köftesi kadar olmaz ama...

Hayran kitlesi de çoktur hani: Izgara köfte tarifi

Peynir desteğiyle: Mozzarella dolgulu köfte

Köfte yerken aldığınız hazzı, arasına sakladığınız mozzarella peyniriyle doya doya uzatabileceğiniz bir köfteden söz ediyoruz. Üstelik yapımı da pek kolay diyoruz.

Başka söze gerek var mı: Mozzarella dolgulu köfte tarifi

Hep kırmızı etten çekilmiş kıyma olmaz demiştik: Tavuk köftesi

En başta söyledik, artık köfte deyince aklınıza sadece kırmızı etten hazırlananlar gelmesin istiyoruz. Mesela tavukla da enfes köfteler hazırlayabileceğinizi daha fazla vakit kaybetmeden keşfedin istiyoruz.

Proteini bol, lezzeti yerinde: Tavuk köftesi tarifi

Tavuktan olur da balık eksik kalır mı: Balık köftesi

Tavuktan köfte yapabiliyorsak balıktan neden yapamayalım ki? Hem herkese balığı sevdirecek hem de kılçık ayıklama derdiyle uğraştırmayacak bir önerimiz var.

Yanına da bir salata, mis: Balık köftesi tarifi

Hep et kullanacak değiliz: Sebzeli nohut köftesi

Et yiyemiyor ya da yemiyor olabilirsiniz ama bu, köfte lezzetinden mahrum kalacağınız anlamına gelmez. Eğer siz de dolabınızda mutlaka haşlanmış nohut bulunduruyorsanız çok pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, nohuda eşlik eden havuç, kabak, pırasa gibi sebzelerle lezzetini katlayabileceğiniz bu köfteyle tanışmanızın zamanı geldi.

Haydi, daha fazla vakit kaybetmeden: Sebzeli nohut köftesi tarifi

Tam da zamanı: Pırasalı köfte

Hazır zamanı gelmiş, pırasalar boylu boyunca tezgahlara serilmişken onu köfteyle buluşturuyor, sofraya renk, damaklara lezzet, vücuda sağlık katıyoruz.

Kimmiş o pırasayı sevmeyen: Pırasalı köfte tarifi

Böylesini de çok seveceksiniz: Yoğurtlu köfte

Yoğurtlu köfte dedik diye sanmayın ki köfteleri yapıp üzerine yoğurt sos döküyoruz sadece. Bu köftenin harcında da bol bol yoğurt kullanıyoruz. O nasıl olacak derseniz...

Sizi hemen böyle alabiliriz: Yoğurtlu köfte tarifi

Muhteşem ikili: İrmikli patates köftesi

Hemen herkesin evinden eksik etmediği, her haliyle enfes olan patates ve irmik bir araya geliyor. Bu güç birliğinden doğan lezzete hayır demek mümkün olmuyor.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: İrmikli patates köftesi tarifi

Bu kez sebze ve kıyma bir arada: Kabaklı köfte

Tavuktan, balıktan ve sebzelerden köfte yapılabileceğini herkes gördüğüne göre geçelim sebze ve kıymayı bir araya getirmeye. Kabakla rengine renk, lezzetine lezzet katılan bu köfteler yeni favorileriniz arasına girecek.

İddiamız lezzetinden: Kabaklı köfte tarifi

Lezzeti her yanı sarsın: Kuru köfte

Kuru Köfte Tarifi

Kuru Köfte Tarifi

Izgara köfteyle başladığımız bu pratik köfteleri noktalardan, sona da onu saklayalım istedik. Yıllaca afiyetle yediğiniz o köftelerin en güzelini artık evde, kendi ellerinizle yapın dedik.

E yanına da bir patates kızartması yaparsınız artık: Kuru köfte tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?