Ona Burun Kıvırdığınız Her Gün İçin Pişman Olacağınız 10 Farklı Lahana Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çocukken burun kıvırdığımız, büyüyünce kıymetini anladığımız sebzelerden lahana. Turşusundan sarmasına her haliyle aslında nefis ve farklı bir lezzete sahip olan lahana faydalarıyla da sofralarımızda daha fazla yer almayı hak ediyor.

Cildi yenileyerek yaşlanmayı geciktiren, akne ve sivilce oluşumunu önleyen, kanserli hücrelerle savaşan, bağışıklık sistemini güçlendiren, alzheimer riskini azaltan kahraman sebze lahanayı hala sevmeyenler, ona ön yargılı yaklaşanlar varsa onu daha fazla geç olmadan bağrına bassın, sevenleri ondan daha fazla faydalansın diye lahanayla yapabileceğiniz tarifleri bir araya getirdik.

Canan Karatay'ın bile dünyanın en sağlıklı yiyeceği ilan ettiği lahanayı tam da zamanıyken bol bol tüketin.

Sevin onu.

Zayıflatan çorba da denir: Lahana çorbası tarifi

Soğuk kış günlerinde şifa niyetine içilen lahana çorbası diğer yandan toksinleri vücuttan atarak zayıflamaya da yardımcı oluyor. Yani onu içmek için sebebiniz çok.

Toksinlerle vedalaşın: Lahana çorbası tarifi

Hiç sevilmez mi: Kapuska tarifi

En ön yargılı yaklaşılan yemeklerin başında gelen kapuskayı kuşbaşı etlerle adeta bir ziyafet sofrasına yakışacak hale getiriyor, koca bir tabak yiyeceğinizin garantisini veriyoruz.

Kış güzeli: Kapuska tarifi

Kapuskaya burun kıvıranlara: Fırında etli lahana tarifi

Her şeye rağmen hala kapuskayı sevmekte zorlanıyorsanız bu tarifle lahanaya bakış açınızı değiştireceğimize eminiz. Fırında pişen bu lahana yemeği özellikle Bulgar göçmenlerinin favori tariflerinden.

Sağlıkla dolu: Fırında etli lahana tarifi

Kış sofralarının olmazsa olmazı: Lahana turşusu tarifi

İster kuru fasulye olsun, ister nohut olsun sulu yemeklerin yanında turşu olmadan olmaz. Hele ki lahana turşusu varsa o sofrada işte o zaman kış gerçekten gelmiş demektir.

Mısır ekmeği de gelsin: Lahana turşusu tarifi

Anneyi hatırlatır: Lahana sarması tarifi

Zeytinyağlı yaprak sarması her ne kadar sarmaların birincisi gibi dursa da lahana sarması onu yerinden etmeye kararlı. Zira lahana sarması buram buram anne evi kokar, onu özel kılar.

Seveni çok: Lahana sarması tarifi

Kızarmış tavuk menülerinin vazgeçilmezi: Coleslaw tarifi

Coleslaw Tarifi

Coleslaw Tarifi

Dışarıda zincir fast food restoranlarında bayılarak yediğimiz coleslaw'ı evde hazırlamak sandığınızdan çok kolay. Amerikan salatasına rakip olan lahana salatası yani coleslaw'ı bir kere denedikten sonra onu sadece tavuğun değil her yemeğin yanında yiyeceksiniz.

Lahananın cool hali: Coleslaw tarifi

Bekletmeyen turşu: Turşu tadında mor lahana salatası tarifi

Turşu en sevilen geleneklerimizden ancak çok büyük sabır ve emek gerektiriyor. Eğer o kadar vaktiniz yoksa kavanozda hazırlanmış ev turşusu tadı veren bu lahana salatasına şans verin deriz.

Çok pratik: Turşu tadında mor lahana salatası tarifi

Almanya'dan misafirimiz var: Sauerkraut tarifi

Dünyadaki en sağlıklı yiyeceklerinden biriyle tanışın. Kendisi ünü tüm dünyaya yayılmış olan bir Alman turşusu. Bizim lahana turşumuzdan farklı olarak fermente oluyor, içerdiği yüksek laktik asit ise bağırsaklara sağlık depoluyor.

Şifa kaynağı: Sauerkraut tarifi

Sürpriz harçlı: Sebzeli sulu börek tarifi

Lahana deyip geçmemek lazım, dilerseniz ondan nefis börekler bile yapabilir, sadece akşam yemeklerinde değil çay saatlerinde de tüketebilirsiniz. Tıpkı beyaz ve mor lahanayla hazırlanan bu leziz börekte olduğu gibi...

Bal kabağı da var: Sebzeli sulu börek tarifi

Sizden gelenler bonusu: Mor lahanalı pizza tarifi

Mor Lahanalı Pizza Tarifi

Mor Lahanalı Pizza Tarifi

Mor lahanayı sadece salatalarda kullanmak istemeyenlere çok farklı bir tarif geliyor bu sefer. Çünkü onu ev yapımı nefis pizzaların baş rolünde görüyor ve çok yakıştırıyoruz. Tarifi hazırlayan ve bize gönderen Gamze Olgun'a kocaman teşekkürlerimizle.

Ellere sağlık: Mor lahanalı pizza tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?