Kevgirden Huniye, Farklı Aletlerle Kolayca Şekillendirebileceğiniz 15 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Mutfakta pratik çözümleri sevenler, farklı amaçlarla kullanılan aletleri nefis tarifler hazırlamak için de kullanmayı denemek isteyenler hemen buraya!

"O da ne demek?" diyenler için şöyle birkaç örnek vererek listemize başlayalım: Genelde bir şeyleri süzmek için kullandığımız kevgirle pek şekilli ve lezzetli kurabiyeler hazırlayabilir, limon sıkacağından destek alarak şık sunumlu çeşit çeşit tarife imza atabilir, huniden buzdolabı poşetine, birçok araç gereci çok amaçlı olarak değerlendirip kolayca şekillendirebileceğiniz nice lezzet yapabilirsiniz.

Her tarif için ayrı ayrı kalıp alma derdinden sizi kurtaracak, mutfağı çok daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak bu tarifleri çok seveceğinize, çok amaçlı aletlerle yapabileceğiniz bu lezzetleri tek tek denemek isteyeceğinize eminiz.

Buyurun, sizi daha fazla merakta bırakmadan hemen başlayalım.

 • Tırtıl kurabiye tarifi

Pastene vitrinlerinde görmeye alışık olduğunuz, genelde özel bir kalıp kullanılarak şekil verilen tırtıl kurabiyeleri, evde düşündüğünüzden çok daha kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz aslında. Nasıl mı?

Pet şişe sayesinde: Tırtıl kurabiye tarifi

 • Kevgir kurabiyesi tarifi

Kurabşye hamuruna birçok farklı aletle şekil vermek mümkün aslında. Bakınız, bu kez de kevgir yardıma geliyor, bu kurabiye hem şekliyle hem de kevgir sayesinde kazandığı özel dokuyla şaşırtıyor.

Kevgire teşekkürlerimizle: Kevgir kurabiyesi tarifi

 • Limon sıkacağında mercimek köftesi tarifi

Mutfakta şekil vermek için değerlendirebileceğiniz en kullanışlı malzemelerden biri limon sıkacağı. Öyle ki onunla şöyle porsiyonluk mis gibi mercimek köfteleri de yapabilirsiniz, çeşit çeşit tatlı da.

Biz bu kez mercimek köftesine önceliği verdik: Limon sıkacağında mercimek köftesi tarifi

 • Limon sıkacağında içli köfte tarifi

İşleri daha da büyütmek, sadece şekli için değil pratikliği için de limon sıkacağından destek almak isterseniz içli köfteyi onunla şekillendirmeyi deneyin deriz. Limon sıkacağı sayesinde içli köfteye şekil vermek öyle kolay olacak ki bu tarifi sık sık uygulamak isteyeceksiniz.

Sunumu da şık: Limon sıkacağında içli köfte tarifi

 • Atom kurabiye tarifi

Yukarıda da söylediğimiz gibi limon sıkacağını bir kalıp olarak kullanıp şekil verebileceğiniz tariflerin bir sınırı yok aslında. Bakınız, yeri geliyor içi dolu dolu kurabiyeler de onun sayesinde kolayca yapılıyor.

Limon sıkacağı her mutfağa lazım: Atom kurabiye tarifi

 • Limon sıkacağında mozaik pasta tarifi

Bitti sanıyorsanız yanılıyorsunuz, bakınız limon sıkacağı sayesinde herkese kolayca birer adet şeklinde servis edebileceğiniz porsiyonluk mozaik pastalar da yapabilirsiniz. Buz gibi mozaik pastayı dilimlemekle uğraşmaya son.

Böylesi çok daha kolay: Limon sıkacağında mozaik pasta tarifi

 • Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Eğer evde yaprak sarma yaparken sarmakta zorlanıyorsanız buzdolabı poşetinden destek almalısınız. "O nasıl olacak ki?" diyenleri önce yukarıdaki videomuza, hemen ardından da aşağıdaki yazılı tarifimize doğru alalım.

Mutfak deneyimi az olanlar dahi kalem gibi sarmalar yapabilsin: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

 • Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

Kek kalıbını bugüne dek sadece kek yapmak için kullandıysanız artık işler değişiyor, kek kalıpları birçok hamur işini, tatlıyı yapmanın en pratik yollarından birine dönüşüyor.

Su böreği lezzetini yakalamanın en kolay yolu ondan geçiyor: Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

 • Kek kalıbında poğaça tarifi

Söylemiştik, kek kalıbı gibi şık ve kullanışlı bir malzemeyi sadece kek yapmak için kullanmak olmaz! Bakınız, bu kez de sizi poğaça hamurunu tek tek elinizle yuvarlama, şekil verme derdinden kurtaracak şöyle bir tarif var karşınızda!

Kopar kopar ye: Kek kalıbında poğaça tarifi

 • Muffin kalıbında pazılı börek tarifi

Tıpkı kek kalıpları gibi muffin kalıpları da çok amaçlı olarak değerlendirebileceğiniz mutfak aletlerinin başında geliyor. Birçok porsiyonluk lezzet onlar sayesinde kolayca yapılabiliyor.

Biz bu kez börek yapmayı seçtik: Muffin kalıbında pazılı börek tarifi

 • Fincanda yumurta tarifi

Sırada yumurta sevmeyenlerin dahi yumurtayla arasını yapacak, sevimli sunumuyla şaşırtacak bir tarif var. Klasik haşlanmış yumurta bir kenarda dursun, biz bugün fincanda yumurta yapıyoruz.

Yumurta sevdirir: Fincanda yumurta tarifi

 • Mantar kurabiye tarifi

Neredeyse artık klasikleşmiş tariflerimiz arasında yer alan, çay saatlerinin aranan yüzlerinden mantar kurabiye de şekil vermesi pek eğlenceli olanlardan biri.

Bu kez desteğe soda şişesi geldi: Mantar kurabiye tarifi

 • Makara kurabiyesi tarifi

Yapısı itibariyle kolayca farklı şekiller verilebilecek tariflerin başında kurabiye hamuru geliyor fark edebileceğiniz gibi. Tam da bu yüzden bize de şekil şekil, çeşit çeşit kurabiye hazırlamak düşüyor.

Sözü şimdi de makaraya bırakıyoruz: Makara kurabiyesi tarifi

 • Dondurma kaşığı kurabiyesi tarifi

Kevgirler, soda şişeleri, makaralar derken sıra geldi dondurma kaşığını devreye sokmaya, onun kazandırdığı özel dokuyla nefis kurabiyeler yapmaya!

Yüzeyinin güzelliği lezzetine yansımış adeta: Dondurma kaşığı kurabiyesi tarifi

 • Huni keki tarifi

Kuzey Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde ünlenmiş lezzetlerden, "Funnel Cake" olarak da bilinen bu özel kek, şu zamana dek yaptığınız tüm keklerden çok daha farklı. Az malzemeyle hazırlanıp kızgın yağda pişirilen bu kekin alametifarikası ise huniyle şekillendirilmesi.

Hunileri hazırlayın, başlıyoruz: Huni keki tarifi

 • Kurabiye severlere özel bonus: Kalıp kullanmadan evdeki malzemelerle şekil verebileceğiniz 10 çeşit kurabiye tarifi

Çeşit çeşit araç gereçle hazırlayabileceğiniz tariflerimizi bir bir sıraladık ama özellikle kurabiye severlerin bayılacağı şu nefis videomuzdan da söz etmeden geçmek olmaz! Dantelden düğmeye, hijyenine özen gösterilmiş birçok farklı malzemeyle kurabiyelere şık, sevimli ve şaşırtıcı şekiller veriyoruz şimdi! Siz de bize katılmak isterseniz sizi önce hemen yukarıdaki videomuza, tarif detaylarını öğrenmek içinse videonun açıklamalar kısmına bekleriz.

Şimdiden ellerinize sağlık!

Not: Tariflerimizi şekillendirmek için kullandığımız tüm aletlerin, ilginç araç ve gereçlerin hijyenine dikkat edilmiştir tabii ki.

Şu yazılarımıza da göz atmayı unutmayın:

Kalıp Kullanmadan Kolayca Hazırlanan Birbirinden Pratik ve Pofuduk 10 Şekilli Poğaça Tarifi

Çocukların da Bayılacağı Görünüşleriyle Kalpleri Çalan 12 Farklı Şekilli Kurabiye Tarifi

Tost Makinesinde Pişirebileceğinizi Belki de Hiç Bilmediğiniz 12 Farklı Tarif


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?