https://yemek.com/tarif/cicek-pogaca/ | Çiçek Poğaça Tarifi

Kalıp Kullanmadan Kolayca Hazırlanan Birbirinden Pratik ve Pofuduk 10 Şekilli Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Klasik peynirli poğaçaları, tıka basa doyuran patatesli ya da kıymalı olanları, iç harcını sık sık değiştirdiklerimizi bir kenara alıyor, bugün poğaça tarifleri içinde başrolü daha görür görmez iştah açan, nefis bir sunum yapmamıza imkan sağlayan şekilli poğaça tariflerine bırakıyoruz.

Siz de hep aynı poğaçaları yapmaktan sıkıldıysanız, çay saatlerinize farklı bir lezzet katmak, e biraz da misafirlerinize yeteneklerinizi sergilemek istiyorsanız bu şekilli poğaça tariflerinin nasıl yapıldığını öğrenmenizin zamanı gelmiş demektir.

Görünce "Bunları yapmak çok zordur" diye düşünebilirsiniz ama baştan söyleyelim, birkaç püf noktası, birkaç pratik bilgiyle her birine şipşak şekil verebileceksiniz.

Sonra gelsin lezzet dolu şık poğaçalar, gelsin övgüler...

Buyurunuz, kolları sıvayıp poğaçalarımızı şekillendirmenin tam zamanı şimdi!

  • Yelpaze poğaça tarifi

Görüntüsüyle kruvasanı andıran ama hamurunun kıvamından tutun iç malzemesine kadar her şeyiyle damak tadımıza çok uyan bizden bir poğaça o. Üstelik şeklini vermesi de çok pratik.

Hemen bugün denemelik: Yelpaze poğaça tarifi

  • Sakallı poğaça tarifi

Pastane lezzetlerinin olmazsa olmazı bu poğaça, saçaklı ya da sakallı olarak anılan ve genelde dışarıdan hazır olarak almaya alışık olduğumuz bir lezzet. Oysa o puf puf hamuru evde de en alasından hazırlanabilir, hatta o iştah açan görüntüsü de pratik bir şekilde verilebilir.

Hazır olarak almaya son: Sakallı poğaça tarifi

  • Kalıpsız külah poğaça tarifi

Hamur işlerine şekil vermek için her zaman çeşit çeşit kalıp kullanmanıza hiç gerek yok aslında. Ellerinizle de hamurlarınıza çok kolay bir şekilde şekil verebilir, onları şöyle puf puf, içi lezzet dolu külahlara çevirebilirsiniz mesela.

Kalıpsız da çok kolay olur: Kalıpsız külah poğaça tarifi

  • Leopar poğaça tarifi

Poğaçaları tek tip yapmaya, kurabiyelere ise farklı farklı şekiller vermeye alışkınız genel olarak ama bu kez öyle bir poğaça yapacağız ki görüntüsüyle tüm kurabiyeleri kıskandıracak...

Onu gören size hemen nasıl yaptığınızı soracak: Leopar poğaça tarifi

  • Kek kalıbında poğaça tarifi

Şimdi de karşınızda poğaça hazırlama konusunda mutfağınızda kolaylık rüzgarları estirecek bir öneriyle geldik. Hazırladığınız hamuru tek tek porsiyonlamaktan ve şekil vermekten sizi kurtaracak, bir bütün kek gibi duran bu poğaça hamur işi konusunda en acemi olanların bile kolayca yapabileceği kadar pratik.

Şekli derseniz, o tabii ki hem farklı hem de nefis: Kek kalıbında poğaça tarifi

  • Sepet poğaça tarifi

Kıymalı harcıyla günün her anında afiyetle yiyebileceğiniz kadar doyurucu ve lezzetli, şekliyle en tok insanı acıktıracak kadar iştah açıcı bir poğaça geliyor...

Fırın tepsinizi onlarla doldurun: Sepet poğaça tarifi

  • Gül poğaça tarifi

Aslında kendisi neredeyse klasik sayabileceğimiz poğaça tariflerinden biri haline çoktan geldi ama hala evde, elleriyle babaannesinin, anneannesinin hazırladığı gibi gül şeklinde poğaçalar hazırlayamadığı için dertlenenler varsa işte aradığınız o tarif artık karşınızda.

Yüzlerde güller açtıracak bir lezzet: Gül poğaça tarifi

  • Çiçek poğaça tarifi

Poğaça dediğin sadece gül olmakla kalmaz, her türlü çiçeğin şekline bürünebilir aslında. Birkaç püf noktasıyla fırın tepsinize baharı taşıyacak bu tarifte dilerseniz üzerini siyah ya da yeşil zeytinlerle de süsleyerek renklendirebilirsiniz.

Tarifi bizden, yapması sizden: Çiçek poğaça tarifi

  • Yaprak poğaça tarifi

Duyduk ki bu sezon poğaçalarda doğaya dönüş modaymış, güller, çiçekler derken yapraklar bile yapılır olmuş. E biz de boş durmadık tabii, evinizde kalıp kullanmadan poğaçalarınıza nasıl yaprak şekli verebileceğinizi adım adım anlattık.

Denemek isteyenleri hemen böyle alalım: Yaprak poğaça tarifi

  • Kavuk poğaça tarifi

https://yemek.com/tarif/kavuk-pogaca/ | Kavuk Poğaça Tarifi

Kavuk Poğaça Tarifi

Mayalı hamur puf puf kabarıyor, fırından çıktığında nar gibi kızarmış oluyor. Şekliyle çay saatlerinizin en çok konuşulan ismi olacak bu poğaça, dokusuyla damaklarda uzun süre iz bırakıyor.

Çok şekil: Kavuk poğaça tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?