Yaprak Kurabiye Tarifi

Çocukların da Bayılacağı Görünüşleriyle Kalpleri Çalan 12 Farklı Şekilli Kurabiye Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çay saatlerinde hep aynı kurabiyeleri ikram etmekten sıkılanlar, lezzet kadar sunuma da önem verenler, daha da önemlisi çocuklara bayılarak yiyeceği şekilli kurabiyeler yapmak isteyenler buraya.

Kurabiye tariflerinin en eğlencelilerini hazırlamak isteyenler buraya! Bu kurabiyeler önce şekliyle gözünüzü, ardından lezzetiyle midenizi şenlendirmeye hazır. Sizin çay saatinde, çocukların süte batıra batıra yiyeceği bu tarifler minikleri sevindirmenin de en tatlı yolu!

Buyursunlar.

"Ben yapılışlarını ayrıntılı olarak izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlıyoruz: Aynı Hamurdan 10 Kurabiye Tarifi

Kalıp kullanmanıza hiç gerek kalmadan, evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bu şekilli kurabiyeleri çok seveceksiniz! Misafirlerinizin "Bunları nasıl böyle yaptın?" demeden edemeyeceği, sizden tarifini isteyip duracağı kadar sevimli ve farklı kurabiyelerin sırlarını bir bir açıklıyoruz.

Yazılı tarif isteyenleri şurada bekliyoruz.

 • Kahve çekirdeği kurabiye tarifi

Kahve çekirdeklerinin görünüşünden ilham aldık, tıpkı ona benzeyen ağızda kıyır kıyır dağılan bir kurabiye hazırladık. Bol köpüklü bir Türk kahvesi eşliğinde afiyetle yiyiniz.

Kahveler hazırlansın: Kahve çekirdeği kurabiye tarifi

 • Armut kurabiye tarifi

Şekliyle herkesi şaşırtacak bir tarif bu. Dilerseniz ona yeşil renk vermek için gıda boyası da kullanabilirsiniz, ancak biz bunun yerine ıspanak yapraklarından yardım aldık.

Ağzıma düş: Armut kurabiye tarifi

 • Mantar kurabiye tarifi

Görüntüsüyle uzun saatler uğraşmışsınız gibi gözüken ancak hazırlaması sadece on beş dakika süren nefis bir tarif bu. Çay da onu çok sevdi.

Büyülendik: Mantar kurabiye tarifi

 • Kurabiye adam tarifi

Dünya mutfağında "gingerbread man" olarak bilinen kurabiye adam, her ne kadar çoğunlukla yılbaşına yakın yapılsa da bizim onu istediğimiz zaman yapmak için yeterince bahanemiz var.

Hadi gülümse: Kurabiye adam tarifi

 • Makara kurabiyesi tarifi

Dikiş kutusunu saklandığı yerden çıkarın; çünkü şimdi bize yemek yaparken lazımlar. Evet, yanlış duymadınız bu kurabiyeler şeklini makaradan alıyor; lezzetiyle herkesi şaşırtıyor.

Çok eğlenceli: Makara kurabiyesi tarifi

 • Papatya kurabiye tarifi

Hamuru kolay şekil alan, insanın baktıkça içini açan taptaze kurabiyeler hazırladık. Baharın gelişini müjdeleyen papatya kurabiyeler herkesi doyasıya mutlu edecek.

İçimiz açılsın: Papatya kurabiye tarifi

 • Kaplumbağa kurabiye tarifi

Çocukların bayılacağı nefis bir tarif bu! Önce şekline, sonra lezzetine öyle bayılacaklar ki her gün yeniden yeniden yapmanızı isteyecekler, bizden söylemesi.

Süte bana bana yemelik: Kaplumbağa kurabiye tarifi

 • Yaprak kurabiye tarifi

Doğadan ilham aldık ve nefis bir yaprak kurabiye yaptık. Şekli sizi korkutmasın, ona kalıpsız şekil vermek sandığınızdan bile daha kolay. Bıçak varsa gerisi kolay.

Ağızda dağılır: Yaprak kurabiye tarifi

 • Tarçınlı kalp kurabiye tarifi

Gönlünüzün en güzel köşesine yerleştireceğiniz, içinizi sımsıcak yapan, çayın-sütün yanına çok yakışan bir tarif bu. Kış aylarının favorisi o olacak.

İçine sevgimizi kattık: Tarçınlı kalp kurabiye tarifi

 • Tırtıl kurabiye tarifi

İsmini şeklinden alan bu nefis kurabiye çocukların hemen ilgisini çekecek. Dilerseniz onlarla birlikte mutfağa girebilir ve kurabiyelere tırtıl şekli verirken çok eğlenebilirsiniz.

Hep yapmak istersin: Tırtıl kurabiye tarifi

 • Atom kurabiye tarifi

İçinde kuru meyveler olan, ağızda dağılan nefis bir tarif bu. Enerjiyi tavan yapacak atom kurabiyenin şeklinin sırrı ise mutfağınızdaki çok basit bir eşyada saklı: Limon sıkacağı!

Yerinde duramazsın: Atom kurabiye tarifi

 • Yılbaşı ağacı kurabiyesi tarifi

Yılbaşı ağacı şeklinde olduğuna bakmayın, o yılın her mevsimine, her dönemine yakışan bir kurabiye. Bol zencefilli bu kurabiyeyle sevdiklerinizi şaşırtmak sizin elinizde.

Biz her gün yılbaşı: Yılbaşı ağacı kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?