https://yemek.com/tarif/sosyete-koftesi/ | Sosyete Köftesi Tarifi

Ölçüleri Tam Tutan Birbirinden Ekonomik ve Nefis 12 Bulgurlu Köfte Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfağın en ekonomik, en besleyici ve doyurucu isimlerinden bulgur, bu kez nefis köfteler hazırlamanıza yardımcı olmak için iş başında. Peki "Neden klasik anne köftesinden vazgeçip de bulgurlu köfte tarifleri yapalım ki?" derseniz böylesinin hem çok daha ekonomik hem de çok daha kıvamlı olacağını söylemek isteriz.

"Benim yaptığım köfteler daha pişirirken dağılmaya başlıyor" diyorsanız, "Akşam yemeği için farklı bir şeyler hazırlamak istiyorum ama bütçemi de çok yormak istemiyorum" diye düşünüyorsanız mesela, bu bol bulgurlu köfte tarifleri sayesinde tam da istediğiniz lezzetleri kolayca yakalayabilirsiniz.

Her birinin kalabalık sofralar için de çok ideal ve nefis bir alternatif olacağını söylemeden geçmeyelim.

Hadi o zaman sizi tam kıvamında, pişerken dağılmayan bu ekonomik ve bulgurlu köfte tarifleri ile baş başa bırakalım.

 • Ev yapımı fellah köftesi tarifi

Bulgur ve köfte kelimeleri bir araya gelince akla ilk gelen isim tabii ki nefis fellah köfte oluyor. Tam da bu yüzden ilk sırayı o kapıyor.

Pişerken dağılmamasının sırrı burada: Ev yapımı fellah köftesi tarifi

 • Kıymalı bulgur köftesi tarifi

"Köfte dediğinde mutlaka kıyma olmalı" diyenlerdenseniz bulguru tek başına kullanmak yerine bir miktar kıymayla bir araya getirerek çok daha doyurucu, çok daha nefis köfteler hazırlayabilirsiniz.

6 kişiyi tıka basa doyurmaya yeter: Kıymalı bulgur köftesi tarifi

 • Bulgurlu sulu köfte tarifi

Pişerken dağılmasıyla meşhur bir diğer köfte de işte bu. Oysa onu tıpkı annelerimiz gibi enfes bir şekilde hazırlamak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Sulu yemek sevenler bu tarifte buluşuyor: Bulgurlu sulu köfte tarifi

 • İrmikli patates köftesi tarifi

Köftenin sadece kıymayla yapılmayacağının en lezzetli, en çıtır kanıtlarından biri daha! Bu kez bulgura irmik de eşlik ediyor ve damakta iz bırakan bir lezzet ortaya çıkıyor. Yanına domates sos da, yoğurt sos da çok yakışıyor.

Bana bana yemelik: İrmikli patates köftesi tarifi

 • Bulgurlu nohut köftesi tarifi

Onu kısaca falafelin daha bizden hali olarak tanımlayabiliriz aslında. İçinde bolca nohut olduğu için bitkisel protein açısından da zengin üstelik.

Hem besleyici hem ekonomik: Bulgurlu nohut köftesi tarifi

 • Harput köftesi tarifi

Bulgur, yöresel tariflerimizde de sıkça kullandığımız bir lezzet, hep dediğimiz gibi adeta "mutfaklarımızın demirbaşı" kendisi. İşte o yöresel tariflerden biri de bu doya doya yemelik Harput köftesi.

Elazığ mutfağından geliyor: Harput köftesi tarifi

 • Mirik köfte tarifi

Sivas mutfağının bu mini mini mirik köftesini unutmak ne mümkün? Yöresel tariflerimizin belki de en az bilinenlerinden kendisi ne yazık ki ama öyle lezzetli ki bir an önce herkes onunla tanışmalı.

Bugün ne pişirsem diye düşünenlerin cevabı artık belli: Mirik köftesi tarifi

 • Sömelek köfte tarifi

Kıyma ve bulguru bir arada kullanmak isteyenlere bir öneri de Kahramanmaraş mutfağından geliyor. Hem sunumu hem tadıyla bu köfte, diğer tüm köfteleri ardında bırakıyor.

Tam ölçülü enfes tat: Sömelek köfte tarifi

 • Süzek yapması tarifi

Yapımı bir yana, pişirme şekliyle bile farkını ortaya koyan, süzgeç üzerinde, buharda pişirilen sıra dışı bir köfte o. Özellikle Gaziantep ve çevresinde sıkça yapılan, afiyetle yenen bu bulgur güzeli de sofranızda yer almak için can atam isimlerden.

Akşam yemeğine davet etmeli: Süzek yapması tarifi

 • Haşlama içli köfte tarifi

Bulgurlu kaplamasının tadına doya doya varabilmek için bu kez onu kızartmak yerine haşladık, pişirirken dağılmamasının, çatlamamasını tüm püf noktalarını da anlattık.

Hadi yapalım o zaman: Haşlama içli köfte tarifi

 • Yumurtalı köfte tarifi

Hemen her evde olan malzemelerle kolayca hazırlanıyor, pişirme süresi ise sadece 2 dakikanızı alıyor. Bu kez de Şanlıurfa mutfağından geliyor.

Daha pratiği yok: Yumurtalı köfte tarifi

 • Sosyete köftesi tarifi

Sosyete Köftesi Tarifi

Sosyete Köftesi Tarifi

Ve son olarak bulgurun lezzetini baklagillerle katlayabileceğiniz bu özel tariften söz etmeden olmaz. Kolayca hazırlanması bir yana, öyle de lezzetli oluyor ki insanın her gün yeniden yapası geliyor.

Üzerine de sarımsaklı yoğurt gelsin: Sosyete köftesi tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Meryem Bora27 Şubat 2020 2:20
Ellerinize sağlık
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?