https://yemek.com/tarif/bal-kabakli-tart | Bal Kabaklı Tart Tarifi

Hazır Zamanıyken Bal Kabağını Doya Doya Değerlendirmelik 14 Farklı Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sonbaharın en güzel getirilerinden bal kabaklarında bugün söz sırası.

Zaten o kadar kısa bir süre bizimle oluyorlar ki hazır bol bol bulabiliyorken elimizden geldiğince çok ve çeşitli şekilde değerlendirmeliyiz onu.

Hepimizin mutfağına en çok konuk olan hali klasik kabak tatlısı olsa da aslında onunla daha farklı ve nefis neler yapılabilir, keşfetmenin tam zamanı şimdi!

Çok geç olmadan, bal kabaklarının tadını doya doya çıkaracağınız, hepsi pek süslü çok lezzetli tatlılara bırakıyoruz sözü.

E artık seçin seçin yapın.

En klasiğiyle başlayalım: Bal kabağı tatlısı tarifi

Bal kabağının en çok tükettiğimiz hali bu desek itiraz eden olmaz sanıyoruz. bu kez farklı hallerini keşfetmeye kararlı olsak da ondan vazgeçemiyor, ilk sıraya onu koyuyoruz.

Üzerine de tahin ve ceviz geldi mi, tamamdır: Bal kabağı tatlısı tarifi

Rafine şeker kullanmak istemeyenlere: Fırında kabak tatlısı tarifi

Bal kabağı tatlısını sırf yaparken rafine şeker kullanılıyor diye hayatınızdan çıkardıysanız yaklaşın böyle. Zira bu güzelliği rafine şekersiz bir şekilde, fırında misler gibi hazırlamak da mümkün.

Ah nasıl da tatlı: Fırında kabak tatlısı tarifi

Çay saatlerinin aranan ismi olmaya geliyor: Bal kabaklı kek tarifi

Tarçın, ceviz ve bal kabağı... Muhteşem üçlü bir araya geliyor, kek bu sonbahar en lezzetli haline kavuşuyor. Çay saatlerinin aranan ismi olacak, misafirleriniz tarifini almak için yarışacak.

Onu kimselerle paylaşmak istemeyeceksiniz: Bal kabaklı kek tarifi

Oy oy oy: Bal kabaklı tart tarifi

Bir tart ancak bu kadar şık, ancak bu kadar asil olabilirdi. Görüntüsüyle en tok insanın bile iştahını kabartacak bu tartı bu denli güzel yapacak malzemeyse ancak bir bal kabağı olabilirdi.

Keşke mevsimi hiç bitmese: Bal kabaklı tart tarifi

Porsiyonluk mutluluklar ondan sorulur: Bal kabaklı muffin tarifi

Dev bir kek yapmak yerine şöyle porsiyonluk, mini mini güzelliklere imza atmak isterseniz sizin hemen buraya alabiliriz. Yalnız baştan söyleyelim, bol bol yapmayı ihmal etmeyin.

Hepsini hemen yemek isteyeceksiniz, eminiz: Bal kabaklı muffin tarifi

Süsünden ödün vermez: Bal kabaklı cupcake tarifi

Eğer muffin'ler size yeteri kadar süslü gelmediyse yine porsiyonluk mutluluklar sunacağı garanti ama bu kez çok daha şık ve gösterişli bir alternatifimiz daha var.

Pastayı unutturur, kremasıyla mest eder: Bal kabaklı cupcake tarifi

Rüya gibi: Bal kabaklı çörek tarifi

Yurt dışında "cinnamon rolls" olarak anılan tarçınlı rulolalara bal kabağıyla sınıf atlatıyor, onu bizim mutfaklarımızın vazgeçilmezlerinden biri haline getiriyoruz.

Sonbaharın yükselen trendi: Bal kabaklı çörek tarifi

Renklerin dansı: Bal kabaklı muhallebi tarifi

Karşınıza çıksa yemeden önce dakikalarca izlemek isteyeceğiniz ama bir kez tadına baktıktan sonra da 2 dakikada hepsini bitirmek isteyeceğiniz kadar özel bir tat bu.

Yaban mersininin de desteğiyle: Bal kabaklı muhallebi tarifi

En tatlı sabahların sırrı: Bal kabaklı pancake tarifi

Havaların iyice soğumaya başladığı şu günlerde sabahları uyanmak da daha zorlu bir mücadele haline gelmeye başladı ya hani... İşte bu tarifle tanıştıktan sonra sabahları hemen uyanıp ona kavuşmak isteyecek, akşam onun hayaliyle uykuya dalacaksınız.

İddiası lezzetinden: Bal kabaklı pancake tarifi

Onu yemek için bahanemiz çok: Bal kabaklı cheesecake tarifi

Dedik ya, bal kabağından sadece klasik bir tatlı yapmamaya, onu farklı tariflerde değerlendirmeye kararlıyız bu sene. Tam da bu kararlılığımızın bir göstergesi olarak...

Karşınızda: Bal kabaklı cheesecake tarifi

Çıtırtılar yükselsin: Bal kabaklı pide tarifi

Baklava yufkasından aldığımız destekle, toplam 5 basit malzemeyle hazırladığımız bu bal kabaklı pidenin çıtırtısı yeter, öyle diyelim.

Haydi, malzemeleri hazırlayın mutfakta buluşalım: Bal kabaklı pide tarifi

Şov zamanı: Bal kabaklı yoğurtlu kek tarifi

Kabak dilimlerinin önce misler gibi pişip biraz da karamelize olduğu, badem ununun katkılarıyla hazırlanan harcıyla bugüne kadar gördüğünüz, yaptığınız, tattığınız tüm kekleri geride bırakacak bir lezzet o.

Misafirleri şaşırtmanın en tatlı yolu: Bal kabaklı yoğurtlu kek tarifi

Güney Asya'dan mutfağımıza: Bal kabağı helvası tarifi

Güney Asya mutfağının damak tadımıza pek uyacak efsane bir tatlısında sıra. Başrolde bal kabağı yer alsa da bu tarifte onu yalnız bırakmayan gül suyuna ve sade yağa da çok iş düşüyor. El birliğiyle ortaya efsane bir lezzet çıkarıyorlar desek yeri.

Deneyince ne demek istediğimizi anlayacaksınız: Bal kabağı helvası tarifi

Kavanozlarca: Bal kabağı reçeli tarifi

Bal Kabağı Reçeli Tarifi

Bal Kabağı Reçeli Tarifi

Bal kabağının lezzetini elimizden geldiğince uzun süreye yaymak için ondan reçel yapmaya karar verdik. Bugüne kadar yediğiniz tüm reçelleri unutturacak, tek başına bile kavanozlarca yemek isteyeceğiniz efsane tat böyle doğdu.

Tatlı niyetine: Bal kabağı reçeli tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?