https://yemek.com/tarif/visneli-sut-turtasi/ | Vişneli Süt Turtası Tarifi

Çıtırtılarıyla İştahınızı Katlayacak Hazır Baklavalık Yufkadan 17 Pratik Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Hiçbir şey insanın evde, elleriyle özene bezene hazırladığı, binbir emekle açtığı yufkalarla yapılan lezzetlere benzemez, bir kere bunu en baştan kabul etmek lazım ama... Hazır yufkaların pratikliğini de yok sayacak değiliz sonuçta.

Özellikle söz konusu piştiğinde çıtır çıtır oluşuyla kalpleri çalan baklavalık yufkalarsa değmeyin keyfimize. Pişince damaklarda uzun süre iz bırakan çıtırlığı ve lezzeti bir yana, bir de öyle pratik tatlılara imza atılıyor ki onunla...

Hazır baklavalık yufkalardan bugüne dek yalnızca baklava yapmak için faydalandıysanız bir an önce bu tariflerle buluşmalısınız diyor ve sizi hemen baklavalık yufkadan tatlı tarifleri ile baş başa bırakıyoruz.

Afiyet, bal, şeker olsun, mutfağınızdan pratiklik, sofranızdan lezzet eksik olmasın.

 • Pileli süt turtası tarifi

Şimdiye dek büyük ihtimalle baklavalık yufkayı hiç böyle denememiştiniz ama bir kez deneyince her gün yapmak isteyecek, bu lezzete kayıtsız kalamayacaksınız, eminiz.

Dilimlerce yenir: Pileli süt turtası tarifi

 • Muska tatlısı tarifi

Baklavalık yufkaların en sevilen hallerinden biriyle karşınızdayız şimdi de. İçindeki özel muhallebisi ve tam kıvamında şerbetiyle yedikçe yemek isteyeceğiniz, iç baymayan şerbetli tatlılardan o.

Mükemmel denge: Muska tatlısı tarifi

 • Şöbiyet tatlısı tarifi

Baklavanın en büyük rakiplerinden diyebileceğimiz nefis şöbiyet tatlısı da bu listede bizimle olması gerekenlerden. Çünkü onu da baklavalık yufkayla hazırlayabilir, mutfağınıza kolaylık ve lezzeti aynı anda taşıyabilirsiniz.

İç harcına hayran olmamak ne mümkün: Şöbiyet tatlısı tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Baklavalık yufkadan baklava tarifi

Bu kadar çok baklava demişken bir baklava tarifi vermeden olmaz dedik, ondan vazgeçemeyenlerin karşısına yine pratik bir tarifle çıkageldik. Kolayca hazırlanışını hazır baklava yufkalarına borçlu olan bu baklava, harcındaki malzemelerle, pratikliğiyle, lezzetiyle size bugüne dek yediklerinizi unutturabilir.

Artık hep onu yapmak isteyeceksiniz: Baklavalık yufkadan baklava tarifi

Nefis baklava çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Burma baklava tarifi

Eğer baklavada tercihiniz burma baklavalardan yanaysa sizi de hemen böyle alabilir ve evde yapabileceğiniz en pratik, en lezzetli burma baklava ile tanıştırabiliriz.

Düşündüğünüzden bile kolay olacak: Burma baklava tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Kuru baklava tarifi

Baklavadansa kuru baklavaları tercih edenler, şerbetle arası pek iyi olmayanlar da hemen buraya. Baklavalık yufkaların çıtırtısına bu kez ceviz içi, tahin ve şekeri emanet ediyor, ortaya çıkan lezzete bayılıyoruz.

Kaç tane yediğinizi sayamayacaksınız: Kuru baklava tarifi

Farklı kuru baklava çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Soğuk baklava tarifi

Ve tabii ki soğuk baklava! Son yılların en sevilen, en popüler baklavası o. Sütlü şerbetiyle, üzerindeki çikolatalı katmanıyla o, çok başka.

Çok da ferah: Soğuk baklava tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Sütlü nuriye tarifi

Yine sütlü bir şerbet hazırlayarak lezzetlendirdiğimiz, baklavalık yufkalarla 25 dakikada hazırlayabileceğiniz bir tatlıyla devam ediyor, mutfağımızın ismiyle dikkatleri üzerine çeken tatlılarından biriyle sizi baş başa bırakıyoruz.

İlk fırsatta onu bu tarifle denemelisiniz: Sütlü nuriye tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Vişneli süt turtası tarifi

Meyveli tatlıları sevenlerdenseniz dört mevsim bulabileceğiniz dondurulmuş vişnelerle kolayca yapabileceğiniz bu şahane tatla sizi tanıştırmak isteriz.

Baklavalık yufkalar dahi mutlu: Vişneli süt turtası tarifi

 • Cevizzade tarifi

Canınız bir anda bol cevizli bir baklava yemek isterse ama baklava hazırlamayacak kadar vakit ya da enerji bulamıyorsanız bu nefis tatlıyı kısa sürede hazırlayabilir, tatlı krizlerinizi bastırabilirsiniz.

Misafirlere ikram etmek için de nefis bir seçenek: Cevizzade tarifi

 • Baklava yufkasından yapılan en güzel tatlı tarifi

Baklavalık yufkaları bu kez çok ama çok özel bir tarif için tezgahın üzerine alıyor, şefimizin nefis önerileri ve püf noktalarıyla şimdiye dek yediğiniz tüm tatlıları unutturacak bir tatlı hazırlıyoruz.

Bağımlılık yapan bir tat: Baklava yufkasından yapılan en güzel tatlı tarifi

 • Tahinli fıstıklı sarma tarifi

Tahinli nefis bir muhallebi, çıtır çıtır baklavalık yufkalar ve toz Antep fıstığı... Sadece içindekileri öğrenince bile şöyle bir yutkunma sebebi olan, videosunu izleyince koşar adım markete gitmek, malzemeleri almak isteyeceğiniz bir lezzet o.

Yeri gelir baklavayı bile unutturabilir: Tahinli fıstıklı sarma tarifi

Farklı fıstıklı sarma çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Bayram tatlısı tarifi

Biz ona bayram tatlısı diyoruz, zira kendisi bayram günlerinde baklava yapmak istemeyenlerin en pratik kurtarıcısı oluyor, gelen tüm misafirlerden tam puan alıyor. Tabii biz onu yapmak için bayram olmasını beklemiyor, canımız her tatlı istediğinde baklavalık yufkalarımızı hazır ediveriyoruz.

Mis oluyor, mis: Bayram tatlısı tarifi

 • Baklava yufkasında kadayıf sarma tarifi

Baklavalık yufka, kadayıf ve ceviz içi bir araya geliyor, bu lezzet tabakta üzerine gelen Antep fıstığıyla daha da unutulmaz bir tatlıya dönüşüyor.

Şerbetli tatlı sevenlerin yeni favorisi olacak: Baklava yufkasında kadayıf sarma tarifi

 • Katmer tarifi

Toplam 5 malzemeyle hazırlanan, bu kadar az malzemeyle yapılıyor olmasına rağmen tadı tek kelimeyle efsane olan tatlılarımızdan o.

Sıcak sıcak tabaklarda yerini alsın: Katmer tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • İrmikli perde tatlısı tarifi

Hazırlaması yalnızca 10 dakikanızı alacak, 20 dakikada da pişirip misler gibi bir tatlı ortaya çıkaracaksınız diyoruz. Üstelik bu kez baklava yufkasını yalnız bırakmıyor, irmikten de destek alıyoruz.

Arasına da kaymak ya da dondurma gelsin: İrmikli perde tatlısı tarifi

 • Tahin helvalı çıtır rulo tarifi

Şefimiz Yasemin'in tüm püf noktalarıyla bir bir anlattığı, tahin helvasıyla hazırlanıyor oluşuyla şaşırtan ama bir kez tadına bakınca yemelere doyulmayan rulolar bunlar.

Bu çıtırtılara kayıtsız kalmak imkansız: Tahin helvalı çıtır rulo tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?