Mercimek Salatası Tarifi

Mercimek Sayesinde Ana Yemek Kadar Doyurucu Olan 10 Mercimekli Salata Tarifi

Favorilerime
Ekle

İçinde bolca besin lifi, protein, potasyum, kalsiyum ve demir bulunan, vitamin ve mineraller bakımından zengin olduğu gibi tam bir bitkisel protein kaynağı olan mercimeklerleyiz bugün. Yeşilinden kırmızına, her rengine hayran olduğumuz mercimekle nefis salatalar hazırlayacağız şimdi. "Ben bir salata yiyerek doymam, doyamam" diyenlerin dahi toka basa doymasını sağlayacak kadar iddialı, neredeyse ana yemek kadar doyurucu mercimekli salata tariflerinden söz ediyoruz üstelik.

Bu tarifleri uygularken en çok yeşil mercimekten destek almayı seçtik ama siz, elinizde varsa siyah mercimek (beluga) gibi farklı mercimek türleriyle de tarifleri uygulayabilir, öğle ya da akşam yemeği için bu salataları tek başına dahi tercih edebilirsiniz. Seçim sizin.

  • Yeşil mercimek salatası tarifi

Kırmızı kapya biberle yeşil mercimeğin mükemmel uyumuna sofranızda yer açın! Muazzam sosuyla her lokması mutlu edecek, karnınızı da tek başına doyurabilecek bir salata o.

Bir kez deneyen her gün yapmaya başlıyor: Yeşil mercimek salatası tarifi

Farklı mercimek salatası çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

  • Yoğurtlu yeşil mercimek salatası tarifi

Yoğurtlu salataları sevenlerdenseniz mercimekle yapabileceğiniz, yoğurdun da sizi yalnız bırakmayacağı şöyle nefis bir salata yapabilirsiniz. Kendisi bir salatanın ötesinde, meze olarak da sofralara çok yakışır, bizden önermesi.

Arpa şehriyeden de destek geldi: Yoğurtlu yeşil mercimek salatası tarifi

  • Tahin soslu mercimek salatası tarifi

Evde yaptığınız salataları nefis soslarla farklılaştırmayı sevenlerdenseniz size lezzetini tahinden alan şahane bir salata sosu önerisi verebiliriz.

Mercimek sınıf atladı: Tahin soslu mercimek salatası tarifi

  • Mercimek salatası tarifi

Dilerseniz tek başına afiyetle yiyebileceğiniz, dilerseniz menünüzü zenginleştirmek için destek alabileceğiniz, dilerseniz çay saatlerinde, altın günlerinde misafirlerinize ikram edebileceğiniz çok renkli bir salata karşınızda.

En sevdikleriniz bir arada olsun: Mercimek salatası tarifi

  • Erişteli yeşil mercimek salatası tarifi

Mercimek ve erişte ikilisini sadece çorba tariflerinde bir araya getirmek olmaz, onlar bir salatada da bir araya gelebilir, harika bir tada dönüşebilir.

İşte böyle: Erişteli yeşil mercimek salatası tarifi

  • Bulgurlu yeşil mercimek salatası tarifi

Siz yeter ki doyurucu bir salata hazırlamak isteyin, hemen her evde bulunan malzemelerle size çok doyurucu salata tarifleri verebiliriz. Mesela mercimekle yetinemeyecek olanlar için bulgurdan da destek alabiliriz.

Ana yemeği aratmaz: Bulgurlu yeşil mercimek salatası tarifi

  • Köz biberli yeşil mercimek salatası tarifi

Közlenmiş kırmızı biberin kendine has tadını salatamıza dahil ediyor, mercimeğin dahi mutlu olacağu çok özel bir salata hazırlıyoruz.

Siz de bize katılın hadi: Köz biberli yeşil mercimek salatası tarifi

  • Mercimekli semizotu salatası tarifi

Klasik semizotu salataları yeterince doyurucu olmuyor, kabul. Ama işin içine mercimek dahil olunca semizotu salatası dahi tek başına doyuaracak güce ulaşıyor...

Sosu da nefis oluyor: Mercimekli semizotu salatası tarifi

  • Patlıcanlı yeşil mercimek salatası tarifi

Daha önce patlıcan ve mercimeği hiç bir araya getirmediyseniz daha fazla geç kalmadan onları birlikte değerlendirin deriz. Tek kelimeyle...

Efsane: Patlıcanlı yeşil mercimek salatası tarifi

  • Mercimekli ıspanak salatası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?