Şıklığı ve Doyuruculuğu Sayesinde Yılbaşı Sofranıza Sınıf Atlatacak 13 Tavuk Yemeği Tarifi

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254130 takipçi2286 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Kasım 12, 2019
Zeynep Çetin
Temmuz 12
Pepsi Badge
Pepsi Max
Temmuz 14
Cemre Özgüzel
Haziran 11, 2019

Yılbaşı akşamını evde geçireceksiniz, kabul ama en azından bu özel günde her zaman hazırladığınızdan daha farklı, daha özel sofralara imza atmak istiyor, sevdiklerinizin yüzünde önce bir şaşkınlık, hemen ardından da memnuniyet dolu bir gülümseme görmek istiyorsanız buyurun hemen böyle.

Her zaman yaptığınız o tavuk sote tarifini yine yaparsınız ama şimdi onu bir kenara bırakın. Çünkü bu kez ondan çok daha değişik ve özel tavuk tariflerine uzanıyoruz!

Yeni yıl dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri hindi olsa da onu sevmeyenlerin sayısı hiç de az değil, bunu kabul edelim diyor ve sizi hemen hemen herkesin bayıldığı tavuk eti ile hazırlayabileceğiniz, ziyafet sofralarına yakışır tariflerle baş başa bırakıyoruz.

2021, hepimiz için mutluluk, sağlık, lezzet ve huzur dolu geçsin!

 • Yılbaşı tavuğu tarifi

Yılbaşı hindisini aratmayacak ihtişamıyla sofraya bütün bir tavuk koymak, tüm misafirlerinizi yeteneklerinize, el lezzetinize hayran bırakmak isterseniz sizi hemen böyle alabiliriz.

Nar gibi kızartmanın tüm püf noktaları burada: Yılbaşı tavuğu tarifi

 • Fırında soslu tavuk tarifi

"Bütün tavuk kullanmama gerek yok, ben tavuğun en sevdiğim kısımlarını devreye sokmak istiyorum" derseniz malzemeleri hazırlayın, hemen başlayalım. Muazzam sosu sayesinde dışı nar gibi kızarsın, içiyse yumuşacık kalsın.

Nefis patatesler de ona eşlik etsin: Fırında soslu tavuk tarifi

 • Tavuk kapama tarifi

Eğer yılbaşı akşamını ev ahalisiyle lezzet dolu bir şekilde geçirmek istiyorsanız size doyurucu bir ana yemek lazım demektir. İşte aradığınız o tarif tam karşınızda.

Pirinç sayesinde çok doyurucu oluyor, tadı damakta kalıyor: Tavuk kapama tarifi

 • Tavuk çökertme tarifi

Klasik çökertme kebabından ilham aldık, onu tavukla hazırlayarak hem daha pratik hem de çok daha ekonomik bir hale getirdik. Çıtır çıtır patatesler ve nefis yoğurt sosla gelsin sofraya.

Tek tabakta dev bir menü duruyor adeta: Tavuk çökertme tarifi

 • Tavuk rosto tarifi

Genel olarak "tavuğun en lezzetsiz, en kuru kısmı" olarak anılan tavuk göğsüne hak ettiği değeri artık veriyor, 2021 itibariyle onu en lezzetli yemek tariflerinin içinde sık sık kullanıyoruz. Çünkü doğru bir tarifle tavuk göğsü de çok lezzetli, yumuşacık bir hale gelebilir aslında.

İşte bu kadar kolay: Tavuk rosto tarifi

 • Fırında patates püreli tavuk sote tarifi

En başta "Her zaman yaptığınız tavuk sote tarifini unutun" dedik ama siz yine de tavuk sote yapmak ister ya da en az onun kadar kolayca hazırlayabileceğiniz bir tarif ararsanız bu reçeteyle klasik tavuk soteyi unutturacak bir lezzete imza atabilirsiniz.

Böylesi çok daha lezzetli ve şık: Fırında patates püreli tavuk sote tarifi

 • Tavuklu klukuşa tarifi

Tavuk eti severler için en lezzetli alternatiflerden biri kuşkusuz tavuk kanat almak ve onları mis gibi kızartmak ama madem yılbaşı sofrası hazırlıyoruz, onu da farklılaştıralım, şöyle çok daha özel sunumlu, çok daha doyurucu bir lezzete dönüştürelim.

Bosna-Hersek'ten sofralarımıza: Tavuklu klukuşa tarifi

 • Piliç topkapı tarifi

Kemiksiz tavuk kalçalarının içini enfes bir iç pilavla dolduruyor, sosunu da eksik etmiyoruz. Kalan tüm iş fırında.

Sonu lezzet, sonu mutluluk: Piliç topkapı tarifi

 • Tavuklu bohça kebabı tarifi

Gecenin içi sürprizlerle dolu en lezzetli hediyesi o olacak. Kokusu ve görüntüsüyle herkesin iştahını en az ikiye katlayacak bu bohçalar, ilk lokmasıyla ziyafeti yaşatacak.

Yılbaşı sofranızı şölene dönüştürecek: Tavuklu bohça kebabı tarifi

 • Tavuk incik tarifi

Düdüklü tencerelerinizi ne zamandır beklettiğiniz o mutfak rafından çıkarın ve hemen masanın üzerine alın. Bu kez işin büyük kısmı onda.

Yumuşacık olsun, tam kıvamında pişsin: Tavuk incik tarifi

 • Tavuk pirzola tarifi

Eğer çok fazla malzeme kullanmadan, kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bir tavuk yemeği arayışındaysanız pratik marinasyonuyla efsane bir lezzete kavuşacak, adeta mangal keyfi yaşatacak bu tarifi deneyebilirsiniz.

Kışın ortasında mangal yapmak gibi: Tavuk pirzola tarifi

 • Peri peri soslu tavuk tarifi

Hepimiz 2021, çok farklı, çok lezzetli, çok mutluluk ve sağlık dolu bir yıl olsun istiyoruz. Tam da bunun için yeni yıla yakışır efsane bir sofra kuruyor, tavuğu da bu sofranın başrolüne getiriyoruz.

Böylesini belki de daha önce hiç denemediniz: Peri peri soslu tavuk tarifi

 • Fırında bütün tavuk tarifi

"Ben bütün tavuk yapmak istiyorum ama daha klasik bir tarif arıyorum" derseniz en başta verdiğimiz yılbaşı tavuğundan farklı olarak bol patatesli ve daha klasik bir şekilde hazırladığımız bu tarifimizi de deneyebilirsiniz.

Onun her hali mis: Fırında bütün tavuk tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?