Baton Pasta Tarifi

Ekim Ayının En Çok Beğenilen 10 Tam Kıvamında Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ekim ayını bitirdik ama lezzetleri hala bizimle!

Ekim ayı boyunca mutfaklarınıza en çok konuk ettiğiniz, en çok beğendiğiniz tariflerimizi bir bir sıralıyor, içlerinde gözünüzden kaçanlar varsa hemen şimdi tariflerini kaydedin diyoruz. Zira bu tariflerin her biri takipçilerimiz tarafından bol bol denendi, daha da önemlisi deneyen herkesten tam puan almayı başardı.

Siz de "Benim yaptığım tarifler tam tutmuyor" diye düşünenlerdenseniz ya da yeni tatlar denemek istiyorsanız bu listemizde yer alan tarifleri gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Çünkü onların hepsi tam ölçülü, hepsi birbirinden nefis!

  • Puf böreği tarifi

Kahvaltılarda ya da çay saatlerinde afiyetle yiyeceğiniz, bulut gibi puf puf olup kabaran bu nefis böreğimizi denemiş miydiniz? Eğer onu daha önce hiç bu tarifle yapmadıysanız bir de böyle denemelisiniz.

Bir kez deneyince hep yapmak isteyeceksiniz, eminiz: Puf böreği tarifi

  • Yalancı çi (çiğ) börek tarifi

Et tüketemeyenlerin bu ay en çok sevdiği böreklerimizden biri de bu nefis yalancı çibörek oldu. Kıymalısına alışık olduğumuz klasik çiböreğini et tüketmeyenler için kıymasız bir şekilde hazırladık, tadı yine enfes oldu.

Üstelik böylesi daha ekonomik oldu: Yalancı çi (çiğ) börek tarifi

  • Elmalı süt pidesi tarifi

Geleneksel Balkan lezzetlerinden biri olan süt pidesinden ilhamla hazırlanan bu özel lezzet, başka yerde bulamayacağınız tariflerden. Yumuşacık dokusuyla damakta adeta eriyor...

Tadı damakta kalıyor: Elmalı süt pidesi tarifi

  • Hengel tarifi

Orta Asya mutfağı başta olmak üzere birçok mutfakta yapılan özel bir mantı çeşidi olan hengel ile sofralarımızı şenlendirdik Ekim ayında. Siz de onu çok sevdiniz, iştah açan sunumuyla, nefis lezzetiyle ona sofralarınızda sık sık yer vermeye başladınız.

Denemeyen kalmamalı: Hengel tarifi

  • Şavurma tarifi

Tavuk dönerin lezzet ikizi diyebileceğimiz şavurma, tavuğun özel bir sosla marine edilmesi sonrası hazırlanıyor, lavaşa ilave edilen tahinli yoğurtlu sosuyla lezzeti daha da katlanıyor.

Dönerin en pratik hallerinden biri o: Şavurma tarifi

  • Lorlu kurabiye tarifi

Limon kabuğu rendesiyle lezzeti katlanan, içindeki lor peyniri sebebiyle muazzam bir dokuya ulaşan bu kurabiye de mutfakla arası iyi olan herkesin mutlaka denemesi gereken lezzetlerden.

Tam tutan tarifiyle, karşınızda: Lorlu kurabiye tarifi

  • Kıyır kıyır elmalı kurabiye tarifi

Klasiklerden vazgeçemeyenlerin bu ay kurabiyelerimiz arasındaki tercihi ise bu kıyır kıyır elmalı kurabiye oldu. "Benim yaptıklarım neden annemin yaptıkları gibi olmuyor" diyenler dahi bu tarifle tam istediği o nefis dokuyu ve lezzeti yakalayabildi, bizi de çok sevindirdi.

Bu tarif, her tarif defterinde yerini almalı: Kıyır kıyır elmalı kurabiye tarifi

  • Tahinli pide tarifi

Bursa'nın en sevilen lezzetlerinden tahinli pide de bu ay sık sık sofralarınıza konuk ettiğiniz lezzetlerimizden oldu. Onu daha önce Bursa'da yiyip çok beğenenler de, tadına hiç bakmamış olanlar da bu tarifte aradığı lezzeti buldu.

Tahin sevenlerdenseniz ona bayılacaksınız demektir: Tahinli pide tarifi

  • 10 dakikada İzmir bomba tatlısı tarifi

Bugüne dek onu hep dışarıdan hazır olarak aldıysanız bu tariften sonra işler değişecek, daha önce onu evde yapmayı deneyip de istediğiniz sonucu bir türlü yakalayamadıysanız bundan böyle tam da istediğiniz muazzam lezzet ve dokuya ulaşabileceksiniz.

Bu tarifi deneyip de sevmeyen yok: 10 dakikada İzmir bomba tatlısı tarifi

  • Baton pasta tarifi

Baton Pasta Tarifi

Baton Pasta Tarifi

Az malzemeli keki, tam kıvamında ganajı ve aralarına gelen muzlarla bu pasta, pastanelerden aldıklarınızı aratmıyor. Üstelik şekil vermek için de kalı kullanılmıyor.

Diğer tüm detaylar için böyle buyurun lütfen: Baton pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?