TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Akşama Doyurucu Bir Sofra Hazırlamak İsteyenlere 12 Kolay Sulu Yemek Tarifi

https://yemek.com/tarif/firinda-sebzeli-kofte | Fırında Sebzeli Köfte Tarifi
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Suyuna ekmek banmalara doyamadığımız, bize aile sıcaklığını hatırlatan sulu yemekler her geleneksel Türk ailesinin olmazsa olmazı bir yandan da.

Ancak parmakları yedirtecek, herkesin içinden gelerek "Ellerine sağlık" diyeceği sulu yemekleri yapmak için öyle yılların deneyimli şefi olmanıza gerek yok. Zira bazı sulu yemek tarifleri o kadar kolay ki onları yapmamak için bahane bulmak imkansız.

İşte herkesin evde kolayca yapacağı kolay sulu yemek tarifleri karşınızda.

Elazığ mutfağından geliyor: Harput köftesi

Kıyma, ince bulgur ve reyhan gibi baharatlarla hazırlanan köfteler salçalı sosla harmanlanıyor ve yediğiniz en güzel yöresel tariflerden birine dönüşüyor.

Herkes denemeli: Harput köftesi tarifi

Kalabalık sofralara: Etli patates yemeği

Tencereden çıkan en güzel ev yemeklerinden biriyle devam ediyoruz. Anne, anneanne evini hatırlatan, suyuna ekmek banılası etli patates yemeği her sofraya çok yakışıyor.

Yanına da cacık: Etli patates yemeği tarifi

Çocukluğa özlem: Fırında sebzeli köfte

Köftenin her halini sevenlerin evde kolayca yapabileceği bir tarif bu. Öyleyse köfteler yoğrulsun, fırın ısıtılsın, akşam yemeğine çok doyurucu bir tarifimiz var.

Salçalı makarna da olsun: Fırında sebzeli köfte tarifi

Ekonomik tarifler arayanlara: Sebzeli güveç

Biz isteriz ki her eve sık sık kırmızı et girsin ama günün şartları malum. Ancak lezzetli bir ana yemek yapmak için illa da et şart değil. Mesela mevsim sebzeleriyle kolayca hazırlayacağınız bu sebzeli güveçte olduğu gibi.

Tazelik kokuyor: Sebzeli güveç tarifi

Sevmeyeni kalmayacak: Ciğer sote

Herkes sakatat sevmeyebilir ama eminiz bu lokum gibi yumuşak ciğerleri yedikten sonra bir daha kimse "Ben ciğer sevmiyorum canım ya" demeyecek. O kadar kesin.

Kolayca pişer: Ciğer sote tarifi

Yaza en çok o yakışır: Bezelyeli tavuk

Mevsiminde bezelyeleri sadece etli bezelye yemeği olarak değerlendirmek olmaz. Beyaz etin nazlı güzeli tavukla birleşen bezelyeler sulu yemek sevenlerin sofrasına davet etmesi gereken bir güzellik.

Tereyağlı pirinç pilavı da geldi mi tamamdır: Bezelyeli tavuk tarifi

Çırpma da denir: Çırtma

Yöresel bir tarif olan çırtma çok sevdiğimiz kabaklarla hazırlanıyor. Çırpma olarak da bilinen bu nefis lezzet, fazla vakit almayan, pratik ve hafif bir seçenek.

Her evde bulunan malzemelerle: Çırtma tarifi

Çok sağlıklı: Semizotu yemeği

Semizotunun salatası olur da yemeği olmaz mı hiç? Sağlıklı ve kolay bir sulu yemek tarifi arıyorsanız semizotu yemeği tam size göre. Üstüne de yoğurt koydunuz mu işte hazırsınız.

Her bütçeye uygun: Semizotu yemeği tarifi

Acil durum yemeği: Kremalı mantar sote

Çok vakti olmayanlar, hızlı ve pratik bir yemek yapmak isteyenler toplanın. Kremalı mantar sote, yediğiniz en lezzetli yemeklerden olacak, herkes onun için saatlerinizi mutfakta geçirdiniz sanacak.

Tek kelimeyle nefis: Kremalı mantar sote tarifi

Karadeniz'e sevgilerle: Bat yemeği

Bol mercimekli, bol ekşili bat yemeği sıklıkla Tokat çevresinde yapılan nefis bir tarif. Doyuruculuğundan sual olunmayan bu lezzetli tarifi hazırlamak da o kadar basit ki...

Yarım saatte sofrada: Bat yemeği tarifi

Onsuz olmaz: Tavuk sote

Pratik ve lezzetli tarifler arasında ilk üçe giren tavuk sote de basit sulu yemekler arayanların es geçmemesi gereken bir tarif. Evde tek başına olsan da onu yapar, afiyetle yersin.

Mis gibi pişti: Tavuk sote tarifi

Protein deposu: Mantar yemeği

Proteini illa kırmızı ve beyaz etten alacağız diye bir kaide yok. Tek başına insanı doyurmaya yeten mantarlardan nefis bir mantar yemeği hazırlayabilir, en basit şekilde sofranıza lezzet taşıyabilirsiniz.

Afiyet olsun: Mantar yemeği tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?