https://yemek.com/tarif/tepside-kofte-patates/ | Tepside Köfte & Patates Tarifi

Kalabalık Ailelerin İftar Sofralarına Çok Yakışacak Bereketi Bol 15 Tepsi Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ramazanın ve iftar sofralarının en güzel yanlarından biri tüm aileyi, sevdiklerimizi bir araya toplaması ve paylaşmanın güzelliğini bize yeniden hatırlatması değil mi?

Biz de bundan yola çıkarak kalabalık aileleri iftarda yalnız bırakmayacak ve tek tepsisiyle tüm aileyi tıka basa doyuracak iftara uygun tepsi yemeklerini bir araya getirdik.

Bereketi bol olsun. İyi ramazanlar!

 • Püreli tepsi köfte tarifi

İftarın en büyük kurtarıcılarından biri kuşkusuz köfte yemekleri. Ancak hep aynı köfte tariflerini yapmak sıkıldıysanız size herkese yetecek bir köfte tarifimiz var.

İkisi bir arada: Püreli tepsi köfte tarifi

 • Patatesli tepsi kebabı

Patates ve köfte uyumundan ilham aldık ve herkesi doyuracak bir tarife imza attık. Kalabalık sofralara çok yakışacak bir tarife hazır mısınız?

Nefis birliktelik: Patatesli tepsi kebabı tarifi

 • Tepside köfte patates

Parmak yedirtme garantili bu tarifi en ağır misafirlerinize dahi yapabilirsiniz ve üstelik çok da kolay. Köfte ve patatesin uyumuna bayılanlar için nefis bir tarif geliyor.

Herkesin seveceği: Tepside köfte patates

 • Frenk kebabı tarifi

Gaziantep ve Urfa yöresinde sıklıkla yapılan, Frenk tava ismiyle de anılan Frenk kebabı iftara da en fazla yakışan isimlerden. Sofranıza renk katmaya geldi.

Domatesler göreve: Frenk kebabı tarifi

 • Tepside biberli ekmek

tepside-biberli-ekmek-yemekcom

Hatay yöresine ait olan biberli ekmeği evde olan malzemelerle en kolay yapılacak şekilde yeniden yorumladık. Ramazana da çok yakışacak tepside biberli ekmeği mutlaka deneyin.

Herkese yeter: Tepside biberli ekmek tarifi

 • Tepsi kebabı tarifi

Et yemeden doymayanlara, etsiz iftar sofraları kurmak istemeyenlere nefis bir tarif geldi. Antakya yöresine ait tepsi kebabı iftarın gözde isimlerinden olacak.

Çok lezzetli: Tepsi kebabı tarifi

 • Kolay tepsi mantısı tarifi

Mantının en kolay ve en ekonomik haliyle tanışın. Hazır mantıyla kıymasız hazırlanan bu tarif tüm aileden tam puan alacak kadar da lezzetli.

Yedikçe yedirir: Kolay tepsi mantısı tarifi

 • Islama tarifi

Tavukları haşlıyor, didikliyoruz. Kuru yufkaları haşladığımız tavuğun suyuyla ıslatıyoruz. Ortaya ıslama ya da diğer adıyla baduma çıkıyor, iftarda afiyetle yeniyor.

Çok pratik: Islama tarifi

 • Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

Haydi gelin restoranlarda, esnaf lokantalarında yediğimiz İzmir köftelerin sırlarıyla nefis bir tepsi yemeği yapalım. Ardından iftar vakti geldiğinde afiyetle yiyelim.

Suyuna pide bana bana: Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

 • Fırında tavuk & patates tarifi

Yapması yemesinden bile kolay, en az dört-beş kişinin doyabileceği, maliyetiyle yüzünüzü güldürecek bir tarif var sırada. Üstelik bu tarif bildiklerinizden çok farklı.

Ayrılmaz ikili sahnede: Fırında tavuk & patates tarifi

 • Tepsi pilavı tarifi

Hep aynı tereyağlı pirinç pilavını yapmaktan sıkılanlara ana yemek gücünde bir tarifimiz var. Tavuk, pilav ve hamur üçlüsünün uyumuna bayılacaksınız.

Tam ölçülü: Tepsi pilavı tarifi

 • Ankara tava tarifi

Ankara tavası, şehriye, kemikli et, domates, soğan ve biberden oluşan ana malzemeleriyle herkesi doyurmaya geliyor. Dilerseniz onu tavuk butla da yapabilirsiniz.

Her gün olsa her gün yersin: Ankara tava tarifi

 • Tepside bezelyeli patatesli tavuk tarifi

Sofralara bahar havası getirmeye hazır mısınız? Patates-tavuk ikilisine bezelye de dahil oluyor, fırından çıkan en güzel tariflerden birine dönüşüyor.

Tek başına ziyafet: Tepside bezelyeli patatesli tavuk tarifi

 • Tavuk kapama tarifi

Balkan göçmenlerinin mutfaklarından eksik etmediği tavuk kapama bu sefer kalabalık aileleri doyurmak için iftarda görev başında. Onunla doymamak imkansız.

Biraz tavuğundan biraz pilavından: Tavuk kapama tarifi

 • Antep tava tarifi

https://yemek.com/tarif/antep-tava/ | Antep Tava Tarifi

Antep Tava Tarifi

Hazırlaması inanılmaz kolay ve pratik olan bu güzeller güzeli yemek her lezzeti güzel olan Gaziantep'ten geliyor. Ramazan onunla çok daha güzel.

Mis gibi kokan sofralar için: Antep tava tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?