Kalabalık Ailelerin İftar Sofralarına Çok Yakışacak Bereketi Bol 13 Tepsi Yemeği Tarifi

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253433 takipçi1752 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Mayıs 6, 2020
Zeynep Çetin
Şubat 15
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Ramazanın ve iftar sofralarının en güzel yanlarından biri tüm aileyi, sevdiklerimizi bir araya toplaması ve paylaşmanın güzelliğini bize yeniden hatırlatması değil mi?

Biz de bundan yola çıkarak kalabalık aileleri iftarda yalnız bırakmayacak ve tek tepsisiyle tüm aileyi tıka basa doyuracak iftara uygun tepsi yemeklerini bir araya getirdik.

Bereketi bol olsun. İyi ramazanlar!

 • Püreli tepsi köfte tarifi 

İftarın en büyük kurtarıcılarından biri kuşkusuz köfte yemekleri. Ancak hep aynı köfte tariflerini yapmak sıkıldıysanız size herkese yetecek bir köfte tarifimiz var.

İkisi bir arada: Püreli tepsi köfte tarifi

 • Patatesli tepsi kebabı 

Patates ve köfte uyumundan ilham aldık ve herkesi doyuracak bir tarife imza attık. Kalabalık sofralara çok yakışacak bir tarife hazır mısınız?

Nefis birliktelik: Patatesli tepsi kebabı tarifi

 • Frenk kebabı tarifi 

Gaziantep ve Urfa yöresinde sıklıkla yapılan, Frenk tava ismiyle de anılan Frenk kebabı iftara da en fazla yakışan isimlerden. Sofranıza renk katmaya geldi.

Domatesler göreve: Frenk kebabı tarifi

 • Tepsi kebabı tarifi 

Et yemeden doymayanlara, etsiz iftar sofraları kurmak istemeyenlere nefis bir tarif geldi. Antakya yöresine ait tepsi kebabı iftarın gözde isimlerinden olacak.

Çok lezzetli: Tepsi kebabı tarifi

 • Kolay tepsi mantısı tarifi 

Mantının en kolay ve en ekonomik haliyle tanışın. Hazır mantıyla kıymasız hazırlanan bu tarif tüm aileden tam puan alacak kadar da lezzetli.

Yedikçe yedirir: Kolay tepsi mantısı tarifi

 • Islama tarifi 

Tavukları haşlıyor, didikliyoruz. Kuru yufkaları haşladığımız tavuğun suyuyla ıslatıyoruz. Ortaya ıslama ya da diğer adıyla baduma çıkıyor, iftarda afiyetle yeniyor.

Çok pratik: Islama tarifi

 • Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi 

Haydi gelin restoranlarda, esnaf lokantalarında yediğimiz İzmir köftelerin sırlarıyla nefis bir tepsi yemeği yapalım. Ardından iftar vakti geldiğinde afiyetle yiyelim.

Suyuna pide bana bana: Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

 • Fırında tavuk & patates tarifi 

Yapması yemesinden bile kolay, en az dört-beş kişinin doyabileceği, maliyetiyle yüzünüzü güldürecek bir tarif var sırada. Üstelik bu tarif bildiklerinizden çok farklı.

Ayrılmaz ikili sahnede: Fırında tavuk & patates tarifi

 • Tepsi pilavı tarifi 

Hep aynı tereyağlı pirinç pilavını yapmaktan sıkılanlara ana yemek gücünde bir tarifimiz var. Tavuk, pilav ve hamur üçlüsünün uyumuna bayılacaksınız.

Tam ölçülü: Tepsi pilavı tarifi

 • Ankara tava tarifi 

Ankara tavası, şehriye, kemikli et, domates, soğan ve biberden oluşan ana malzemeleriyle herkesi doyurmaya geliyor. Dilerseniz onu tavuk butla da yapabilirsiniz.

Her gün olsa her gün yersin: Ankara tava tarifi

 • Tepside bezelyeli patatesli tavuk tarifi 

Sofralara bahar havası getirmeye hazır mısınız? Patates-tavuk ikilisine bezelye de dahil oluyor, fırından çıkan en güzel tariflerden birine dönüşüyor.

Tek başına ziyafet: Tepside bezelyeli patatesli tavuk tarifi

 • Tavuk kapama tarifi 

Balkan göçmenlerinin mutfaklarından eksik etmediği tavuk kapama bu sefer kalabalık aileleri doyurmak için iftarda görev başında. Onunla doymamak imkansız.

Biraz tavuğundan biraz pilavından: Tavuk kapama tarifi

 • Antep tava tarifi 

https://yemek.com/tarif/antep-tava/ | Antep Tava Tarifi

Antep Tava Tarifi

Hazırlaması inanılmaz kolay ve pratik olan bu güzeller güzeli yemek her lezzeti güzel olan Gaziantep'ten geliyor. Ramazan onunla çok daha güzel.

Mis gibi kokan sofralar için: Antep tava tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?