''Sahura Farklı Ne Yapsam?'' Diye Düşünenler İçin 11 Doyurucu Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ramazan tüm hızıyla devam ederken birbirinden nefis iftar menüleri oluşturmaya, sevdiklerimizle aynı sofranın etrafında oturup paylaşmanın güzelliğini hissetmeye devam ediyoruz. Ama bazen iftar telaşından sahuru unutabiliyor ve "Sahurda ne pişirsem?" diye son ana kadar kararsız kalabiliyoruz.

Biz de sahurda ne yapacağına hala karar verememiş olanlar için birbirinden doyurucu ve lezzetli hamur işi tariflerini bir araya getirdik.

Yanına da çay demledik mi, bu iş tamamdır!

 • Peremeç tarifi

Tatarlar'ın nefis hamur işi peremeç sahuru en az iftar kadar ciddiye alanlara geliyor. Çok lezzetli olduğu kadar da doyurucu olan peremeç bu ramazanın gözde tarifi olacak.

Hem göze hem mideye: Peremeç tarifi

 • Tel tel gözleme tarifi

Bekleme süresi olmadan, mayalamadan nefis bir gözleme yapmak istemez miyiz sahura? Tel tel açılan bol peynirli bu gözlemenin iç malzemesini siz dilediğinize göre de değiştirebilirsiniz.

Çayla birlikte: Tel tel gözleme tarifi

 • Üç peynirli krep pasta tarifi

Sadece kreple yetinmek istemeyenlere çok farklı bir sahur önerimiz var. Üç çeşit peynir ve taze otlu kreplerin bir araya gelip oluşturduğu bu lezzeti her sahurda yemek isteyeceksiniz.

Sahurun yıldızı: Üç peynirli krep pasta tarifi

 • Rulo katmer tarifi

Şekliyle de dikkatleri çeken rulo katmeri hazırlamak sandığınızdan çok daha kolay. Arasına sürülen tereyağı sayesinde nefis bir lezzete kavuşan katmeri bir de böyle deneyin.

Çok yakıştı: Rulo katmer tarifi

 • Yumuşacık yağlı bazlama tarifi

Kolay kolay bayatlamayan, yumuşacık bir bazlama yapmaya hazır mısınız? Yedikçe yedirten, tereyağıyla, reçelle, zeytinle, peynirle nefis olan bu bazlama sizi lezzetiyle de çok şaşırtacak.

Pamuk gibi: Yumuşacık yağlı bazlama tarifi

 • Lalanga tarifi

Ta Osmanlı zamanından bugüne gelen, az bilinen bir tarifimiz var sahur için. İsmi kadar yapması da keyifli olan lalanga son zamanlarda denediğiniz en değişik hamur işlerinden biri olacak.

Bir Osmanlı lezzeti: Lalanga tarifi

 • Üsküp böreği tarifi

Bu nefis lezzet ise Makedonya mutfağından çıkıp sofralarınıza geliyor. Rendelenmiş kabak, beyaz peynir ve incecik kıyılmış maydanozların iç harcını oluşturduğu Üsküp böreği denemeniz için sırasını bekliyor.

Pratik börek: Üsküp böreği tarifi

 • Peynirli maydanozlu kaygana tarifi

Karadeniz esintileriyle birlikte gelen kaygana sahura en çok yakışan tariflerden. Kolayca yapabileceğiniz peynirli maydanozlu kayganayı çayla afiyetle tüketiniz.

Karadeniz'e sevgilerimizle: Peynirli maydanozlu kaygana tarifi

 • Dönderme tarifi

Uykudan kalktınız ve sahur vaktini kaçırmadan hızlıca bir şeyler hazırlamak istiyorsunuz. Öyleyse çayın suyunu hemen koyun; çünkü dönderme çay demlenmeden, sadece on beş dakikada hazır olacak.

Son dakikacılara: Dönderme tarifi

 • Patatesli velibah tarifi

Çerkez böreği, patatesli çörek, patatesli çerkez böreği diye de bilinen velibah, bazlama olarak da tüketiliyor aslında. Diğer hamur işlerine nazaran pişirme süresinin kısalığıyla da pek mutlu eden velibahı çok ama çok seveceksiniz.

Doyurma garantili: Patatesli velibah tarifi

 • Kayseri ketesi tarifi

Kayseri Ketesi Tarifi

Kayseri Ketesi Tarifi

Kayseri yöresinde özellikle ramazan ayından tok tuttuğu için sahur sofralarını bolca süsleyen Kayseri ketesini gelin evde beraber yapalım. Sonra afiyetle sahur sofrasında sevdiklerimizle paylaşalım.

Dedikleri kadar var: Kayseri ketesi tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?