TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Bütçeyi Yormadan da Nefis İftar Sofraları Hazırlanabileceğinin Kanıtı 12 Ekonomik Tarif

yemek.com
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Nefis ve doyurucu bir iftar sofrası hazırlamak için cüzdanınızı boşaltmak zorunda değilsiniz. Özellikle ay sonu geldiğinde ayağını yorganına göre uzatmak, az bütçeyle nefis sofralar kurmak isteyenler sözümüz size.

Çünkü bu ekonomik iftar tarifleriyle çok para harcamadan harika yemek tariflerine imza atabilir ve hazırladığınız iftar sofrasıyla sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Hazırsanız önce alışverişe, sonra mutfağa bekleniyorsunuz.

 • Ayran aşı çorbası

İçindeki haşlanmış bakliyatlar sayesinde doyurucu olan bu çorba tarifi aynı zamanda bütçe dostu da. Üstelik sıcak havalar için de nefis bir başlangıç.

Yapması da pek kolay: Ayran aşı çorbası tarifi

 • Salçadan domates çorbası

Evde domates yoksa bile hemen her evin demirbaşlarından olan salçayla nefis bir domates çorbası yapabilirsiniz. Tadının da gerçeğinden hiç farkı yok.

Hazırlıklara başlansın: Salçadan domates çorbası tarifi

 • Tel şehriyeli patates köfte

"Çorbadan sonra hemen ana yemeğe geçmek olmaz" diyenler için nefis bir ara sıcak tarifinde sıra. Çorbadan, pilavdan artan tel şehriyeleri değerlendirebileceğiniz bu tarif en bütçe dostu ve farklı köfte tariflerinden biri.

Sosa bana bana: Tel şehriyeli patates köfte tarifi

 • Nohut dürümü

Gaziantep'e yolu düşenler bilir, bu gurme şehrin en nefis lezzetlerinden biri de nohut dürümüdür. Onlar içine kemik suyu eklese de biz daha ekonomik olması açısından bu seferlik eklemedik ve doyurucu olduğu kadar da ekonomik bir tarif hazırladık.

Doyurma garantili: Nohut dürümü tarifi

 • Patates röşti

Haşlanmış patateslerin biber ve baharatlarla buluşmasının ardından çıkan patates röşti nefis bir ana yemek tercihi olabilir. Hemen her evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifi çok seveceksiniz.

Kalabalık sofralara: Patates röşti tarifi

 • Fırında kaşarlı patlıcan

Karnıyarığı sevenlere ama daha ekonomik bir alternatif arayanlara nefis bir önerimiz var. Kıyma kullanmıyor ve karnıyarığı kıskandıracak nefis bir ana yemek hazırlıyoruz.

Buyurmaz mısınız: Fırında kaşarlı patlıcan tarifi

 • Patatesli mantar sote

Sote sebze yemeklerini seviyorsanız seveceğinizden emin olduğumuz bir tarifimiz var. Hazırlaması da kolay olan patatesli mantar sote doyuruculuğuyla iftar sofralarınıza da çok yakışacak.

Yedikçe yedirir: Patatesli mantar sote tarifi

 • Kabak yoğurtlaması

İftar sofrasında hafiflik arayanları da unutmadık. İftardan hemen önce şipşak hazırlanacak bu tarif kabağın aldığı en güzel hallerden biri. Üstelik çok da az malzemeli.

Çok yakıştı: Kabak yoğurtlaması tarifi

 • Peynirli kırmızı biber mezesi

Mezenin iftar sofralarına da çok yakıştığını artık hepimiz biliyoruz. Biraz kırmızı biber, biraz beyaz peynir, biraz çörek otu ve biraz dereotu kullanarak hazırladığımız bu meze de tam sizin iftar sofranıza göre.

Sofraya renk lazım: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

 • Yoğurt tatlısı

İftar sofrası tatlısız olmaz! Ama öyle Antep fıstıklı, kat kat cevizli tatlılardan yapmayacak, basit ve bütçe dostu malzemelerle nefis tatlılar hazırlayacağız. Mesela revaniyi kıskandıracak bu yoğurt tatlısı gibi...

Tam kıvamında: Yoğurt tatlısı tarifi

 • Kesme muhallebi

Pasta görünümlü, yapımı kolay ve ekonomik bir tarif var sırada. Kesme muhallebi görünümü şık ve çok pratik bir tarif. Üstelik fırına bile ihtiyaç yok.

Dilim dilim: Kesme muhallebi tarifi

 • Yalancı tavuk göğsü

En sevilen geleneksel sütlü tatlılarımızdan olan tavuk göğsü malum ramazan denince akla gelen ilk tatlılardan biri. Ama biz bu sefer gerçeğini değil, gerçeğini aratmayan lezzetiyle daha kolay ve ekonomik halini hazırlıyoruz.

Onsuz olmaz: Yalancı tavuk göğsü tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?