https://yemek.com/tarif/mantar-diblesi/ | Mantar Diblesi Tarifi

Bütçeyi Yormadan da Nefis İftar Sofraları Hazırlanabileceğinin Kanıtı 16 Ekonomik Tarif

Favorilerime
Ekle

Nefis ve doyurucu bir iftar sofrası hazırlamak için cüzdanınızı boşaltmak zorunda değilsiniz. Özellikle ay sonu geldiğinde ayağını yorganına göre uzatmak, az bütçeyle nefis sofralar kurmak isteyenler sözümüz size.

Çünkü bu ekonomik iftar tarifleriyle çok para harcamadan harika yemek tariflerine imza atabilir ve hazırladığınız iftar sofrasıyla sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Hazırsanız mutfağa bekleniyorsunuz.

 • Ayran aşı çorbası tarifi

İçindeki haşlanmış bakliyatlar sayesinde doyurucu olan bu çorba tarifi aynı zamanda bütçe dostu da. Üstelik sıcak havalar için de nefis bir başlangıç.

Yapması da pek kolay: Ayran aşı çorbası tarifi

 • Salçadan domates çorbası tarifi

Evde domates yoksa bile hemen her evin demirbaşlarından olan salçayla nefis bir domates çorbası yapabilirsiniz. Tadının da gerçeğinden hiç farkı yok.

Hazırlıklara başlansın: Salçadan domates çorbası tarifi

 • Mantardan yalancı kokoreç tarifi

Et tüketmeyenlere, daha ekonomik tarifler arayanlara gelsin bu tarif. En sağlıklısından kokoreç yemek isteyenlere hem de daha ekonomik olsun diyenler bu tarifi hemen denemek isteyecek.

Gerçeğinden farkı yok: Mantardan yalancı kokoreç tarifi

 • Tel şehriyeli patates köfte tarifi

"Çorbadan sonra hemen ana yemeğe geçmek olmaz" diyenler için nefis bir ara sıcak tarifinde sıra. Çorbadan, pilavdan artan tel şehriyeleri değerlendirebileceğiniz bu tarif en bütçe dostu ve farklı köfte tariflerinden biri.

Sosa bana bana: Tel şehriyeli patates köfte tarifi

 • Mantar diblesi tarifi

Mantarı bol soğan, az pirinçle pişiriyoruz. Öyle güzel öyle lezzetli oluyor ki bir tabak yetmiyor! Hem ekonomik hem de farklı bir tarif arıyorsanız en beğenilen tariflerimizden biri karşınızda.

Fasulye diblesine rakip geldi: Mantar diblesi tarifi

 • Nohut dürümü tarifi

Gaziantep'e yolu düşenler bilir, bu gurme şehrin en nefis lezzetlerinden biri de nohut dürümüdür. Onlar içine kemik suyu eklese de biz daha ekonomik olması açısından bu seferlik eklemedik ve doyurucu olduğu kadar da ekonomik bir tarif hazırladık.

Doyurma garantili: Nohut dürümü tarifi

 • Patates röşti tarifi

Haşlanmış patateslerin biber ve baharatlarla buluşmasının ardından çıkan patates röşti nefis bir ana yemek tercihi olabilir. Hemen her evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifi çok seveceksiniz.

Kalabalık sofralara: Patates röşti tarifi

 • Beşamelli fırın erişte tarifi

Ana yemeklerin yanında da tek başına da afiyetle yenecek bir tarif geliyor. Fırın makarnanın kuzeni diyebileceğimiz bu tarif iftara doğru geri sayıma başladı bile.

Buyurmaz mısınız: Beşamelli fırın erişte tarifi

 • Fellah köftesi tarifi

Hem besleyici hem çok doyurucu hem de çok ekonomik. Bulgurun önderliğinde ülkemizin birçok yöresinde yapılan fellah köftesi iftara size gelmek istiyor.

Efsane lezzet: Fellah köftesi tarifi

 • Yoğurtlu bulgur köftesi tarifi

Etsiz de doymak isteyenlere, iftar yemeğinde ekonomik bir alternatif olsun diyenlere geliyor bu tarif. Üstelik çok da doyurucu.

Sahneye alalım onu: Yoğurtlu bulgur köftesi tarifi

 • Kabak yoğurtlaması tarifi

İftar sofrasında hafiflik arayanları da unutmadık. İftardan hemen önce şipşak hazırlanacak bu tarif kabağın aldığı en güzel hallerden biri. Üstelik çok da az malzemeli.

Çok yakıştı: Kabak yoğurtlaması tarifi

 • Patatesli mantı tarifi

Kayseri mantısına sözümüz yok elbette; ancak daha ekonomik ve daha pratik bir mantı arıyorsanız onun da çözümü var. Tıpkı bu patatesli mantı gibi...

Kıymasız da olur: Patatesli mantı tarifi

 • Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

Mezenin iftar sofralarına da çok yakıştığını artık hepimiz biliyoruz. Biraz kırmızı biber, biraz beyaz peynir, biraz çörek otu ve biraz dereotu kullanarak hazırladığımız bu meze de tam sizin iftar sofranıza göre.

Sofraya renk lazım: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

 • Yoğurt tatlısı tarifi

yogurt-tatlisi-one-cikan

İftar sofrası tatlısız olmaz! Ama öyle Antep fıstıklı, kat kat cevizli tatlılardan yapmayacak, basit ve bütçe dostu malzemelerle nefis tatlılar hazırlayacağız. Mesela revaniyi kıskandıracak bu yoğurt tatlısı gibi...

Tam kıvamında: Yoğurt tatlısı tarifi

 • Kesme muhallebi tarifi

Pasta görünümlü, yapımı kolay ve ekonomik bir tarif var sırada. Kesme muhallebi görünümü şık ve çok pratik bir tarif. Üstelik fırına bile ihtiyaç yok.

Dilim dilim: Kesme muhallebi tarifi

 • Yalancı tavuk göğsü tarifi

Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi

Yalancı Tavuk Göğsü Tarifi

En sevilen geleneksel sütlü tatlılarımızdan olan tavuk göğsü malum ramazan denince akla gelen ilk tatlılardan biri. Ama biz bu sefer gerçeğini değil, gerçeğini aratmayan lezzetiyle daha kolay ve ekonomik halini hazırlıyoruz.

Onsuz olmaz: Yalancı tavuk göğsü tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?