https://yemek.com/tarif/250-gr-kiymayla-2-tepsi-findik-lahmacun/ | 250 Gram Kıymayla 2 Tepsi Fındık Lahmacun Tarifi

"Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider?" Diyenlere 16 Pratik ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Mutfağımızın en sevilen çorbası nedir diye sorsak birçoğumuzun ilk cevabı mercimek çorbası olur. Kendisi çok lezzetli olmasının yanında mercimekten yapıldığı için oldukça besleyici ve doyurucu da. Öyle ki yeri geliyor tek başına bir öğün olarak dahi afiyetle içiyoruz.

Tam da bunun için bugün istedik ki mercimek çorbası hazırlamış olanların işlerini kolaylaştıralım, "Mercimek çorbasının yanına ne gider?" diye düşünenlere pratik ve nefis alternatifler sunalım.

Aşağıdaki tarifler içinde mercimek çorbasının yanında ikram edebileceğiniz lezzetler de var, mercimek çorbasıyla yapacağınız başlangıcın ardından muazzam bir menü oluşturmanızı sağlayacak kolay ana yemek ve tamamlayıcı tatlar da... Hatta başlangıcı mercimek çorbasından gelen bir menünün sonuna yakışabilecek farklı tatlı önerilerimiz dahi olacak, baştan söyleyelim diyor ve sizi hiç merakta bırakmadan mercimek çorbasının yanına ne gider anlatmaya başlıyoruz!

 • Mercimek çorbası tarifi

Önce tabii ki bugün menümüzün başrolüne oturtacağımız isim olan mercimek çorbasını hazırlayalım birlikte. O, ocakta usul usul pişerken biz de diğer hazırlıklarımızı tamamlayalım.

Tam kıvamında olsun: Mercimek çorbası tarifi

 • Çoban salatası tarifi

Dilerseniz bir kase dolusu mercimek çorbasının yanına sadece bu nefis salatayı yaparak nefis bir menü elde edebilir, dilerseniz pratik bir ana yemek daha ekleyerek menünüzü zenginleştirebilirsiniz.

O, sofraya her zaman çok yakışır: Çoban salatası tarifi

 • Karnıyarık tarifi

Mercimek çorbasıyla başlayacağınız bir menüye hangi ana yemekle devam edebileceğinize karar veremediyseniz klasik lezzetlerimizden karnıyarık ile devam edebilir, hem çok sevilen hem de geleneksel bir menüye imza atabilirsiniz.

Kim sevmez ki onu: Karnıyarık tarifi

 • Tereyağlı pilav tarifi

Karnıyarık da yalnız kalmasın isterseniz yanına yapacağınız mis kokulu bir pilavla doyurucu mu doyurucu bir menü hazırlayabilirsiniz.

Yanına da cacık mı yapsak: Tereyağlı pilav tarifi

 • Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

Mercimek çorbası gibi nefis ve mideyi yormayan bir çorbanın ardından aslında birçok yemek menünüze çok yakışır ama tepside yapacağınız, köftesiyle, patatesiyle şöyle mis gibi bir yemek en çok yakışanlardan biri olur.

Bizden söylemesi: Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

 • Kuru köfte tarifi

Yemek hazırlamak için uzun uzun vakit ayıramayacak durumdaysanız anne elinden çıkmışçasına lezzetli şöyle mis gibi köfteler de hazırlayabilir, menünüzü bir anda zenginleştirebilirsiniz.

Köfteyi bir de bu tarifle denemelisiniz: Kuru köfte tarifi

 • 250 gram kıymayla 2 tepsi fındık lahmacun tarifi

Eğer hazırladığınız menüyü hem ekonomik bir şekilde tamamlamak hem de klasik menülerden farklı bir hale getirmek isterseniz, özellikle de kalabalık bir grup için menü hazırlayacaksanız şöyle fındık lahmacunlar hazırlayabilir ve...

Sofradaki herkesi şaşırtabilirsiniz: 250 gram kıymayla 2 tepsi fındık lahmacun tarifi

 • Kabak salatası tarifi

Menünüz hafif ama doyurucu olsun isterseniz, kabaklardan destek alarak şöyle farklı ve düşündüğünüzden çok daha doyurucu olacak bir salata yapabilir, sofranızı klasik salataların sıradanlığından kurtarabilirsiniz.

Şipşak hazır olur: Kabak salatası tarifi

 • Mor lahana turşusu tarifi

Eğer düşündüğünüz menüyü hazırlamanıza birkaç gün kaldıysa menünüze ekleyebileceğiniz isimlerden biri de bu pratik mor lahana turşusu. Pratik diyoruz, zira kendisini olması için onlarca gün beklemenize hiç ama hiç gerek olmayacak, 2-3 gün içinde kıvamını tam anlamıyla bulacak.

Sofraya renk olur: Mor lahana turşusu tarifi

 • Şipşak turşu tarifi

Eğer aynı gün içinde turşuya ihtiyaç duyarsanız paniğe gerek yok, onun da çözümü var! Bu turşu, kısa sürede hazırlayıp aynı gün, hemen servis edebileceğiniz türden bir lezzet.

Sirkenin katkılarıyla karşınızda: Şipşak turşu tarifi

 • Havuçlu patates mezesi tarifi

Daha doyurucu mezelerle sofranızı zenginleştirmek isterseniz havuç ve patates gibi dört mevsim kolayca bulabileceğiniz sebzelerden destek alarak kısa sürede şöyle nefis bir meze de hazırlayabilirsiniz.

Toplam 6 malzeme yeter: Havuçlu patates mezesi tarifi

 • Çiğ kabaklı fasulye piyazı tarifi

Mercimek çorbasıyla başlayacağınız bir menüde bu piyazı isterseniz sofranın yıldızı olarak değerlendirip hafif bir lezzete imza atabilirsiniz dilerseniz de yanına yukarıda önerdiğimiz kuru köfteyi de ekleyerek doyurucu bir menü oluşturabilirsiniz.

Tercih sizin: Çiğ kabaklı fasulye piyazı tarifi

 • Fırında poğaça köfte tarifi

Eğer klasik tariflerin dışına çıkmak isterseniz kuru köfte değil de şöyle içi dolu dolu bir poğaça köfte yapmak tam size göre demektir.

Sofradaki herkesi heyecanlandıracak sunumuyla: Fırında poğaça köfte tarifi

 • Karışık kuru dolma tarifi

İçi dolu bir köfteden söz etmişken içi dolu dolu lezzetlerimizden dolmaların da mercimek çorbasının ardına çok yakışacağını söylemeden geçmek olmaz.

Olaylar şöyle gelişiyor: Karışık kuru dolma tarifi

 • Dolgulu yeşilim tatlısı tarifi

Mercimek çorbasıyla başlayıp çok ağırlaştırmadan, tam kıvamında hazırlayabileceğiniz bir menünün ardından hem şerbetli tatlılar hem de sütlü tatlılar zaten çok yakışır, biliyorsunuz. O yüzden biz klasik tatlı tariflerimizi bir kenara bırakıyor, size farklı fikirler vermek istiyoruz.

Onun gibi: Dolgulu yeşilim tatlısı tarifi

 • Saray tatlısı tarifi

Saray Tatlısı Tarifi

Saray Tatlısı Tarifi

Eğer tercihiniz sütlü tatlılardan yana oluyorsa ve kısa sürede kolayca yapabileceğiniz bir lezzet arıyorsanız sizi de böyle alabilir, mercimek çorbasıyla başlayacağınız menünüzü onunla en tatlı şekilde sonlandırabilirsiniz.

Hem pratik hem de çok şık: Saray tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?