https://yemek.com/tarif/muhallebili-sekerpare/ | Muhallebili Şekerpare Tarifi

Tam Kıvamında Şerbetiyle Midenizi Yormayacak 12 Farklı Şekerpare Tarifi

Favorilerime
Ekle

Şerbetli tatlı tariflerinin en samimisi, en pratiği, mutfaklarımıza en sık konuk ettiklerimizden biri olan şekerpare, bugün belki de daha önce hiç bilmediğiniz halleriyle karşınızda!

Hamurunun kıvamı mükemmel olsun, tam ölçülü şerbeti sayesinde mideyi asla yormadan damaklara şenlik bir lezzete dönüşsün istiyorsanız hemen aşağıda sizi bekleyen birbirinden değişik şekerpare tariflerine göz atın ve evinizdeki malzemelere en uygun olan tarifi seçip hemen kolları sıvayın.

En klasiğinden pastane usulü olana, ölçüleri asla şaşmayan bu nefis şekerpare tariflerini bir kez deneyince hemen kaydetmek ve onu sık sık buradaki tariflerde olduğu gibi farklı şekillerde hazırlamak isteyeceksiniz.

 • Şekerpare tarifi

En klasik tarifimizle başlıyor, Yasemin Şef'in nefis püf noktaları sayesinde anne elinden çıkmışçasına lezzetli, tam kıvamında şekerpareler hazırlıyoruz.

Klasiklerden şaşmayanlar hemen buraya: Şekerpare tarifi

 • Pastane şekerparesi tarifi

"Ben evde yapılan gibi olanı değil, pastanelerden aldıklarımız gibi olanı yapmak istiyorum" diyenleriyse hemen bu tarife doğru alalım ve pastanelerdekileri aratmayacak lezzette şekerpareler hazırlayalım.

Bu kez yuvarlak değil: Pastane şekerparesi tarifi

 • Kolay şekerpare tarifi

"Ben mutfakta çok yeniyim, daha kolay bir tarif yok mu acaba?" diyebilecek olanları da unutmadık ve onlar için şekerparenin en pratik, ölçüleri tam tutacak bir halini hazırladık.

Buyursunlar, bu taraftan: Kolay şekerpare tarifi

 • Şekerpare tarifi

Her lokması damağınızda adeta eriyecek, sizi mutfağınızın tatlı şefi haline getirecek bir tarif var sırada. Bu şekerpare tarifini bir kez deneyince aradaki farkı hemen anlayacak, onu hep bu şekilde hazırlamak isteyeceksiniz.

Şerbetini de öyle kıvamında çekiyor ki: Şekerpare tarifi

 • İrmiksiz şekerpare tarifi

İrmik, şekerpare hamurunun olmazsa olmaz malzemelerinden biri olarak görülüyor, kabul ama irmiğin hamura kazandırdığı o dokuyu sevmeyenler ya da evinde o an için irmik olmayanlar şekerpare yapamaz mı? Elbette yapabilir...

Hem de en güzelini: İrmiksiz şekerpare tarifi

 • Yumurtasız şekerpare tarifi

Tıpkı irmiksiz hazırlayabileceğiniz gibi yumurtasız olarak da mis gibi şekerpareler hazırlayabilirsiniz. Eğer şekerpareyi sırf üzerine sürülen ya da içine dahil edilen yumurta için bir türlü sevemiyorsanız, burnunuza hep bir yumurta kokusu geliyor gibi oluyorsa bu tarif tam size göre demektir.

Yumurta kokusundan rahatsız olanlara birebir: Yumurtasız şekerpare tarifi

 • Fındıklı şekerpare tarifi

Eğer şekerpareye en çok fındık aromasını yakıştırıyorsanız, mutfakta, özellikle de tatlı tarifleri söz konusu olduğunda gramla çalışmayı seviyorsanız bu özel tarifi mutlaka denemelisiniz.

Fındığın nefis aromasıyla o çok başka: Fındıklı şekerpare tarifi

 • İrmik mantolu şekerpare tarifi

İrmiği sadece şekerparenin hamuruna eklemekle yetinemeyecek olanlar için bu kez irmiği hem hamurunda hem dış kaplamasında kullanıyor, irmik mantolu, tadı damakta kalan nefis bir şerbetli tatlı yapıyoruz.

Bize katılmak isteyenler buraya: İrmik mantolu şekerpare tarifi

 • Muhallebili şekerpare tarifi

Mutfakta pratikliği sevenler hemen buraya! Hazır şekerparelerden yardım alarak kısa sürede şipşak yapabileceğiniz bu tarif, ona eşlik eden muhallebi sayesinde çok da hafif.

Şerbetli bir tatlının en hafif hallerinden o: Muhallebili şekerpare tarifi

 • Limonlu şekerpare tarifi

Klasik bir şekerpare tarifini ferahlatmanın bir diğer yolu da limondan destek almaktan geliyor, şekerpare hamurunun içine eklenen limon kabuğu nefis bir aroma katıyor...

Damaklara ferahlık: Limonlu şekerpare tarifi

 • Pastane usulü irmiksiz şekerpare tarifi

Hamurunda irmik kullanmadan hazırlayabileceğiniz şekerpareler de pastanelerdekiler kadar lezzetli olabilir. Bakınız, sizin için en lezzetlisinden pastane usulü ve irmiksiz bir şekerpare hazırladık bile.

Denemek isteyenler buraya: Pastane usulü irmiksiz şekerpare tarifi

 • Kakaolu şekerpare tarifi

Kakaolu Şekerpare Tarifi

Kakaolu Şekerpare Tarifi

Tatlı dendiğinde aklına hemen kakaolu tatlılar gelenler, şerbetli tatlılara da kakaoyu çok yakıştıranlar hemen bu tarife. Hamarat yazarlarımızdan ceydaninmutfagi, değişik şekerpare tarifleri hazırlamak isteyenler için nefis bir alternatif yaptı.

Kakao ona çok yakıştı: Kakaolu şekerpare tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?