Lokanta Usulü Bulgur Pilavı Tarifi

"Hünkar Beğendinin Yanına Ne Gider?" Diye Düşünenlere 10 Nefis Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Akşam sofranın başrolünü hünkar beğendiye vermeye karar verdiyseniz ama yanına ne yapabileceğinize, menünüzü nasıl lezzetlerle zenginleştireceğinize bir türlü karar veremediyseniz ve "Hünkar beğendi yanına ne gider?" diye düşünüyorsanız çok yere geldiniz demektir, öncelikle hoş geldiniz.

Hünkar beğendi gibi etiyle, patlıcanıyla tek başına da oldukça iddialı nefis bir yemeği ana yemek olarak seçtiyseniz yanına midenizi çok yormayacak ama sofranıza renk katacak nefis tamamlayıcı lezzetler hazırlayabilirsiniz.

Hadi gelin, hünkar beğendi ne ile iyi gider, hünkar beğendinin yanına ne gider adım adım anlatmaya başlayalım. Çorbasından tatlısına, hünkar beğendinin başrolde olduğu nefis bir menü hazırlamak için ihtiyacınız olan tarifler hemen aşağıda sizi bekliyor.

 • Domates çorbası tarifi

Patlıcan ve etin bir araya geldiği her menüye çok yakışan domates, bu kez menümüzün başlangıcında sahneye çıkıyor, tüm lezzeti ve kıvamıyla bu nefis çorba her sofraya çok yakışıyor.

Kaşıklayarak başlıyoruz: Domates çorbası tarifi

 • Un çorbası tarifi

Domates çorbası nefis ama doğruya doğru, her mevsim lezzetli domates bulmak pek de mümkün olmuyor. İşte o anlarda devreye dört mevsim, kolaylıkla yapabileceğiniz mis gibi un çorbaları giriyor.

Yapımı pratik, lezzeti nefis: Un çorbası tarifi

 • Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

Süzme yoğurt sayesinde kıvamını bulan bu nefis çorba da hünkar beğendiye midenizi hazırlayacak en lezzetli seçeneklerden biri, bizden söylemesi.

Ölçüleri şaşmayan nefis kıvamıyla karşınızda: Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Acılı ezme tarifi

Hünkar beğendi gibi mutfağımızın en özel köşelerinden birine yerleşmeyi başarmış, kebaplarla yarışır lezzette bir tarifin yanına tabii ki o yakışır. Hünkar beğendi yanına ne yapsam diye uzun uzun düşünmeyin...

Malzemeleri hazırlayın, hemen bu ezmeyi yapalım: Acılı ezme tarifi

 • Van cacığı tarifi

Hazırlaması klasik cacıktan daha zor değil, lezzeti ise ondan çok daha dolu dolu bir cacık karşınızda! Hünkar beğendinin yanına yöresel lezzetlerimizin de çok yakışacağının en lezzetli kanıtlarından olur kendisi.

Bu cacığı daha önce denemediyseniz ilk fırsatta denemelisiniz: Van cacığı tarifi

 • Yeşil mercimekli nohut mezesi tarifi

Eğer klasiklerin dışına çıkmayı seviyor, hünkar beğendi ile birlikte yiyebileceğiniz değişik ve nefis bir meze tarifi arıyorsanız sizi de hemen bu tarife doğru alabiliriz.

Baklagillerin gücü adına: Yeşil mercimekli nohut mezesi tarifi

 • Şehzade pilavı tarifi

Sofranızı Osmanlı mutfağından çıkıp gelmişçesine özel lezzetlerle doldurmayı düşünüyorsanız hünkar beğendinin yanına bu bol malzemeli özel pilavı hazırlayabilir, sofradaki herkesi afiyetle doyurabilirsiniz.

Onunla menünüz çok ama çok doyurucu olacak: Şehzade pilavı tarifi

 • Lokanta usulü bulgur pilavı tarifi

Pilavda tercihiniz pirinçten değil bulgurdan yana oluyorsa, evde dışarıda yedikleriniz gibi nefis bir bulgur pilavı hazırlamak istiyorsanız sizi de hemen böyle alabiliriz.

Tüm lezzet sırlarıyla: Lokanta usulü bulgur pilavı tarifi

 • Şehriye salatası tarifi

Hünkar beğendinin yanında pilav değil ama en az pilav kadar doyurucu olacak rengarenk bir salata yapmak da nefis bir fikir. Hem sofraya renk olur hem de mideye şenlik.

Mükemmel uyum: Şehriye salatası tarifi

 • Ramazan şerbeti tarifi

Hünkar beğendi zaten başlı başına dev bir menü gibiyken yanında şöyle damaklarınızı ferahlatacak bir içecekten başka bir şey olmasına gerek görmezseniz bu içecek tam sizlik demektir.

Damaklara ferahlık: Ramazan şerbeti tarifi

 • Tarifini vermeden olmaz bonusu: Hünkar beğendi tarifi

Listemizin başından beri ondan söz ediyor, "Hünkar beğendinin yanına ne iyi gider?" diye konuşuyor, önerilerimizi sıralıyoruz ama bu listeyi şöyle mis gibi bir hünkar beğendi tarifi vermeden de bitirecek değiliz. Gelin, lokum gibi etiyle, tam kıvamında beğendisiyle şimdiye dek yaptıklarınızı unutturacak nefis bir hünkar beğendi hazırlayalım.

Buyursunlar, bu taraftan: Hünkar beğendi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?