https://yemek.com/tarif/domates-mucveri/ | Domates Mücveri Tarifi

İftar Sofralarını Zenginleştirecek Pratik ve Hesaplı 14 Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ramazanı afiyetle geçirmek için dolu dizgin yolumuza devam ederken iftar sofralarında en sevdiğimiz yakınlarımızı, en özel misafirlerimizi, biricik aile üyelerimizi konuk etmeye de devam ediyoruz.

İftar sofrasında bir çorba bile olsa yeter, biliyoruz. Ama konu misafirler olunca ayrı bir özeniyor, soframız mükellef olsun istiyoruz. Aslında yeteceği hatta yetip de artacağından şüphemiz olmayan çorba ve ana yemekle sofra çok boş kalıyor diye içleniyoruz zaman zaman.

O zaman hem hesaplı hem pratik tarifler verelim, hep birlikte sofralarımızı bütçelerimize darbe vurmadan, pratik bir şekilde zenginleştirelim dedik.

Mis gibi atıştırmalıklar ve ara sıcaklar çıktı ortaya. E hadi o zaman buyurun sofraya!

 • Mücver tarifi

Ana yemeği hazırladınız ama sofra daha bir kalabalık gözüksün mü istiyorsunuz? Mücver tüm bereketiyle geldi bile. Şipşak olur, lezzetiyle ana yemeği bile geride bırakır.

Misafirleriniz ilk onu bitirecek: Mücver tarifi

 • Pizza tadında paçanga böreği tarifi

İçi dolu dolu sucuk ve erimiş peynirli, dışı ise çıtır galeta unuyla kaplı bu paçanga börekleri iftar saatini güzelleştirmeye geldi. Çıtır çıtır yenecek bir tarif sizi bekliyor.

Hep onu bekledik: Pizza tadında paçanga böreği tarifi

 • Sarımsaklı ekmek tarifi

sarimsakli-ekmek-one-cikan

Sarımsaklı ekmekle iftar sofralarını kıtır kıtır sesler kaplayacak, iştah açan sarımsaklı ekmekler tatlıya dek her yemeğin yanında afiyetle yenecek.

Pideyi bile unutturur bu ekmekler: Sarımsaklı ekmek tarifi

 • Fırında çıtır kabak tarifi

Bu tarif sayesinde derin yağda kızartılmış gibi çıtır çıtır, fırında pişiriliyor olmasıyla çok daha hafif bir atıştırmalık tarifi hazırlayacaksınız. Kabağı lezzetlendirmek işte bu kadar kolay.

Herkese var: Fırında çıtır kabak tarifi 

 • Patlıcan balığı tarifi

Balık dediğimize bakmayın, görünüşü balığa benzese de o mısır ununa bulanıp kızartılmış patlıcanlardan başkası değil. Üzerine yoğurtla nasıl da nefis oluyor.

Paylaşalım hadi: Patlıcan balığı tarifi

 • Domates mücveri tarifi

Bildiğiniz tüm mücverleri unutun! Başrolünde tazecik domateslerin olduğu, Ege esintili nefis bir mücver tarifi geliyor! Çıtır çıtır yemelik, soslara banmalık bu tarifi mutlaka deneyin.

Az malzemeli: Domates mücveri tarifi

 • Dolgulu biberler tarifi

Patates, patlıcan, kabak ve havuçlar kızarıyor, domates sosuyla buluşup kapya biberlerin içine doluşuyor. Oldukça da doyurucu olan dolgulu biberler iftar sofranıza ayrı bir renk katacak.

Yoğurtla da enfes: Dolgulu biberler tarifi

 • Fırınlanmış haşlama patates tarifi

Patatesin "Başıma gelmiş en güzel şey" diyeceği bir tarif karşınızda. Dışı çıtır çıtır içi yumuşacık olan bu patates tarifini denedikten sonra ona hak vereceksiniz.

Yok böyle lezzet: Fırınlanmış haşlama patates tarifi

 • Cevizli köfte tarifi

Gaziantep'in belki de daha önce hiç duymadığınız bir lezzetiyle devam ediyoruz. Üstelik o kadar pratik ki iftara aniden misafir geldiği zaman en büyük kurtarıcılarınızdan olacak.

Bir Antep lezzeti: Cevizli köfte tarifi

 • Havuç rulo tarifi

Basit malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz havuç rulo ana yemeklerin yanında yıldız gibi parlayacak, herkes tarifini merakla soracak. Misafirlerinize nefis bir iftar sofrası kurmak aslında bu kadar kolay.

Her yemeğe yakışır: Havuç rulo tarifi

 • Patates mücveri

patates-mucveri-one-cikan

Püresini, kızartmasını, kumpirini, gratenini ne kadar sevdiğimizi anlatamayacağımız patates bu sefer mücver haliyle karşınızda. İftara da nasıl yakışır...

Yoğurt da gelsin: Patates mücveri tarifi

 • Kırmızı köz biber kızartması tarifi

Köz Biber Kızartması Tarifi

Kırmızı biberleri közleyip onu yoğurtla yemek tam bizlik. Ama biz bu kez daha farklı bir yola gittik. Sürprizini içine sakladık, yiyenleri bu lezzete hayran bıraktık.

Sıcak sıcak servis ettik: Kırmızı köz biber kızartması tarifi

 • Semizotu salatası tarifi

Yoğurt zaten yemeğin yanında en sevdiğimiz yancılardan. Üstelik onun salatalıkla birlikteliğini de çok seviyoruz çeşit çeşit meyveyle uyumunu da. Hele bir de semizotuyla yan yana gelmesi yok mu, işte o apayrı bir lezzet oluyor.

Yedikçe yiyesin geliyor: Semizotu salatası tarifi

 • Acılı ezme tarifi

Acılı Ezme Tarifi

Acılı Ezme Tarifi

Özellikle kebap sofralarının vazgeçilmezi olan acılı ezme, çıtır çıtır pideyle iftar sofralarını da şenlendirmeye geliyor. Öyle bir yenmeye başlıyor ki diğer yemeklere sıra gelmeden mideler doyuyor.

Acısını zevkinize göre ayarlayabilirsiniz: Acılı ezme tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?