İftara Uygun Et Yemeği Arayanlara Birbirinden Doyurucu ve Nefis 10 Etli Yemek Tarifi

yemek.com
Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
237932 takipçi1868 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Şubat 3
Zeynep Çetin
Şubat 11
Zeynep Çetin
Ocak 26, 2017
Vestel
Ocak 2

Kuracağınız iftar sofralarında et yemeklerine de yer vermek istiyor ama en çok ne yakışır bilemiyorsanız, iftar için et tarifleri arıyorsanız size özel hazırladığımız bu doyurucu ve nefis tariflere mutlaka göz atmalısınız.

Yeri geliyor iftara misafirlerimiz geliyor, yeri geliyor sofrada en az bir kişi "Ben et yemeden doyduğumu hissedemiyorum" diyenlerden oluyor... Tüm bu durumlara hazırlıklı olmak, hem iftar sofrasına yakışacak ve et yiyen herkesi mutlu edecek tarifler yapmak hem de bütçeyi çok sarsmamaya özen göstermek gerekiyor.

Bu noktada da biz devreye giriyor ve size en özel yemeklerden en doyurucu ve görece ekonomik sayılabileceklere, birbirinden farklı et tarifleri sunuyoruz.

Damak tadınıza en uygun olanı seçin ve kolları sıvayın. Mutfakta hazırlıklara başlıyoruz!

  • Tas kebabı

Ramazan dendiğinde hemen akla düşen, mutfağımızın en klasik ve en sevilen tariflerinden biriyle başlıyoruz. Yanına da mis gibi bir pilavla enfes bir iftar sofrası kuruveriyoruz.

Sebzelerden de aldığı lezzette, karşınızda: Tas kebabı tarifi

  • Kağıt kebabı

Evde pişirmeye alışık olduğumuz kebaplardan biriyle devam ediyor, kağıtta sebzelerle bir arada usul usul pişen, kendi sularında piştikleri için lezzetleri harmanlanan, etleri yumuşacık, lokum gibi olan bu kebapla iftar soframızı taçlandırıyoruz.

Kağıdı aralayınca ortaya çıkan mis kokusuna kapılmamak imkansız: Kağıt kebabı tarifi

  • İslim kebabı

Patlıcan ve kırmızı etin uyumuna bayılıyor, üzerine kitaplar dolusu güzelleme yapmak istiyoruz! İşte bu lezzet dolu uyumu doya doya yaşatacak en özel tariflerimizden biriyle sizi baş başa bırakıyoruz.

Sofrada bir tek o olsa yeter: İslim kebabı tarifi

  • Cızbız bonfile

İftar için bonfile aldıysanız ve ne yapacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız onu şöyle mis kokulu bir lezzete dönüştürebilir, hem porsiyonlaması kolay hem de lezzeti olay bir yemek ortaya çıkarabilirsiniz.

Lavaşa sara sara afiyetle yiyebilirsiniz: Cızbız bonfile tarifi

  • Ramazan kebabı

Malum kırmızı etin fiyatları ne yazık ki her bütçeye uygun değil, o yüzden kırmızı et kullanırken sebzelerden ve baklagillerden de bol bol destek almaya özen gösteriyor, böylece hem çok daha lezzetli hem de görece daha ekonomik sayılabilecek sofralar kuruyoruz.

Bereketi bol olsun: Ramazan kebabı tarifi

  • Çöp şiş

Özellikle mangal yapmayı sevenlerin favorisi olacak bu tarifin alametifarikası etleri buladığımız nefis malzemelerde saklı. Tıpkı mangalda yapmışçasına bir lezzet yakalayabileceğiniz bu çöp şiş için döküm tavalarınızı hazır edin.

Kalanı sadece 25 dakikanızı alacak: Çöp şiş tarifi

  • İnegöl köfte

Kırmızı etin en sevilen hali belki de açık ara köftedir. Köftelerin içinde kendine çok özel bir yer edinenlerden biriyse lezzetiyle, görüntüsüyle, mis gibi kokusuyla kesinlikle İnegöl köftedir! Sözü uzatmadan sizi böyle alalım o zaman...

Buyursunlar: İnegöl köfte tarifi

  • Etli tart

Bu tarifi yapmaya karar verirseniz o gün eve ne ekmek ne de pide alın deriz. Hazırlayacağınız enfes bir tart hamurunun içine gizleyeceğimiz etler sayesinde hem tıka basa doyacak hem de sağlıkla beslenebileceğiniz.

Sofrada bir tek o olsa yeter: Etli tart tarifi

  • Hünkar beğendi

Osmanlı saray mutfağından bugünlere dek uzanan, lezzeti sayesinde zamana meydana okumuş bir tarif olur kendisi. İftar sofralarına da öyle çok yakışır ki...

Gönül rahatlığıyla çağırın iftara misafirlerinizi: Hünkar beğendi tarifi

  • Domates soslu top köfte

Domates Soslu Top Köfte Tarifi

Domates Soslu Top Köfte Tarifi

Çocukluğumuzdan beri en sevdiğimiz yemeklerden olan köfteleri top top yaptık, anne eli değmişçesine lezzetli domates sosla buluşturup lezzetini katladık. Yanına dilerseniz sade bir makarna ile sofranıza davet edebilir ya da onu tek başına gecenin yıldızı yapabilirsiniz.

Her türlü nefis: Domates soslu top köfte tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?