https://yemek.com/tarif/browni-tadinda-islak-kek/ | Browni Tadında Islak Kek Tarifi

Kasım Ayı Boyunca En Çok Denenen ve En Çok Beğenilen 10 Tam Kıvamında Tarif

Favorilerime
Ekle

Kasım ayını ardımızda bırakırken ayın lezzet notlarını çıkaralım dedik, paylaştığımız andan itibaren en çok denenen ve en çok beğenilen tariflerimizi bir araya getirdik.

Bu ay boyunca evlerde en çok hangi yemekler pişmiş, hangi lezzetler çok sevilmiş keşfetmek isterseniz sizi hemen aşağıdaki tariflerimize doğru alabiliriz. Deneyen herkesin beğenisini toplayan bu tarifler içinden henüz denemedikleriniz varsa en yakın zamanda yapmayı unutmayın. "Ben denemiştim ama tarifini kaydetmeyi unutmuşum" diyenler de bu listeyi hızlıca bir köşeye not edebilir, bizden önermesi.

Kasım ayına tüm lezzetiyle damgasını buran, en çok beğenilen tarifler karşınızda, buyursunlar...

  • Tikvenik tarifi

Mevsimin en renkli isimlerinden bal kabaklarını bolca değerlendirdiğimiz bu ay, mutfaklara en sık konuk olan tariflerden biri bu nefis Balkan böreği oldu. Onu ilk kez deneyenlerden hep tam puan almayı başardığı yetmezmiş gibi birçok hayranı da oldu.

Kendisi böreklerin en tatlısı olur: Tikvenik tarifi

  • Mahluta çorbası tarifi

Havaların iyiden iyiye soğumaya başladığı, dolayısıyla bizim de sofralarımıza çorbayı daha sık konuk etmeye başladığımız şu günlerde en çok sevilenlerden biri de bu sıcacık çorba oldu. Hep aynı çorbaları yapmaktan sıkılanlar onun da sofralarına farklılık kattı.

Değişiklik isteyenleri böyle alalım: Mahluta çorbası tarifi

  • Karnabahar kızartması tarifi

Mevsim güzeli karnabaharları herkese sevdirecek kadar lezzetli ve çıtır çıtır bu tarifimiz de paylaştığımız ilk günden bu yana en çok sevilenlerden.

Henüz denemediyseniz en yakın zamanda deneyin: Karnabahar kızartması tarifi

  • Brokoli salatası tarifi

Karnabahar olur da brokoli olmaz mı hiç? Onu da şu aralar en taze haliyle tezgahlarda bulmak mümkün oluyor. Hal böyle olunca bize de onu en renkli ve lezzetli haliyle sofralara çıkarmak düşüyor.

Şifa dolu bir salata kasesi için: Brokoli salatası tarifi

  • Pirinçli pırasa yemeği tarifi

İçindeki portakal suyuyla farkını ortaya koyan, pırasaya nefis aromalar kazandıran bir tarifte sıra. Kasım ayı boyunca onu sık sık yaptınız zaten ama mevsimi geçmeden daha da bolca yapabilirsiniz.

Pırasanın değerini bilmeyen kalmasın: Pirinçli pırasa yemeği tarifi

  • Arnavut ciğeri tarifi

Yumuşacık pişip lokum gibi olan bu nefis Arnavut ciğeri de kasım ayının en sevilenlerinden. Patates ve sumaklı soğanın da katkılarıyla onu sevmemek ne mümkün.

Ciğer severleri hemen bu tarafa doğru alalım: Arnavut ciğeri tarifi

  • Ayva ezmesi tarifi

Mevsimin bize getirdiklerini en lezzetli şekilde değerlendirdiğimiz bu nefis ay boyunca ayvaları da taze taze afiyetle yemekle yetinmedik, onu tatlı bir atıştırmalığa da dönüştürdük mesela.

Onu çok sevdiniz, haklıydınız: Ayva ezmesi tarifi

  • Havuçlu, tarçınlı, cevizli kek tarifi

Sıcacık bir fincan çayın ya da kahvenin yanına bu havalarda en çok yakışanlardan biri o. Mis gibi tarçın kokusu bir yana, havuç sayesinde kekin kazandığı o efsane doku ve cevizin katkılarıyla bu kek, herkesin en sevdikleri arasında yerini alıyorsa sebebi çok.

Malzemelerinin ahengiyle o bir harika: Havuçlu, tarçınlı, cevizli kek tarifi

  • Donut tarifi

Farklı tatlar denemeyi sevenler, mutfakta kendini her gün biraz daha geliştirenler toplanın! Kasım ayında evlerde bol bol yapmaya başlanan donut'ları gelin yine birlikte yapalım.

Dolgusu nasıl olsun: Donut tarifi

  • Browni tadında ıslak kek tarifi

Browni Tadında Islak Kek Tarifi

Browni Tadında Islak Kek Tarifi

Kendisi sadece bu ayın değil tüm zamanların en sevilenlerinden aslında. Onun pişmediği ev, dahil olmadığı çay saati yok desek yeri.

Tam kıvamında hazırlamanın püf noktalarıysa burada: Browni tadında ıslak kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?