Karnabahar Sufle Tarifi

Karnabaharla Yapabileceğinizi Belki de Hiç Düşünmediğiniz 13 Farklı ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Karnabaharlar tüm güzellikleriyle tezgahları doldurmaya, biz de onları sık sık soframıza konuk etmeye başladığımıza göre, onunla yapabileceğiniz nefis ve farklı tarifleri keşfetmenizin zamanı gelmiş demektir!

Bu ayın malzemesi olarak seçtiğimiz mis gibi karnabaharlarla şu zamana dek belki de hiç denemediğiniz kadar değişik, bir o kadar da leziz tarifler hazırlayacağız birlikte. Öncesinde Ferhat Şef'in nefis önerilerini de alacak, karnabahar nasıl seçilir, karnabaharla ne iyi gider birlikte öğreneceğiz.

Buyursunlar, görür görmez hepsini tek tek denemek isteyeceğiniz kadar nefis ve farklı karnabahar tarifleri ile sizi baş başa bırakalım.

 • Muazzam önerilerle başlayalım: 4 farklı tarifle ayın malzemesi karnabahar!

Farklı karnabahar tariflerine geçmeden önce Ferhat Şef'e kulak veriyor ve karnabahar nasıl seçilir, karnabaharı buzlukta saklamak istediğimizde nelere dikkat etmeliyiz öğreniyor, karnabaharın yanına yakışacak değişik malzemeleri birlikte keşfediyoruz. Ardından ise birbirinden iştah açıcı, bol karnabaharlı 4 ayrı lezzet hazırlıyoruz. Hadi o zaman, sizi önce karnabaharı daha yakından tanımanızı sağlayacak videomuza, hemen ardından da aşağıdaki tariflere doğru alalım.

 • Karnabaharlı ragu soslu makarna tarifi

Karnabahar sevmeyenlerin dahi afiyetle yiyeceği kadar nefis, bir o kadar da pratik bir tarifle başlıyoruz. Makarnaya hayır diyemeyenler olarak onu bir de böyle denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Favori makarnanız olmaya aday: Karnabaharlı ragu soslu makarna tarifi

 • Karnabahar risotto tarifi

Karnabaharın hem çiçeklerini hem de yapraklarını kullanıyor, içinden havuç, brokoli ve sebze suyu gibi lezzetleri de eksik etmediğimiz sıra dışı bir risotto hazırlıyoruz. Bol sebzeli bu lezzete sofranızda yer açın.

Onu deneyip de sevmeyen yok: Karnabahar risotto tarifi

 • Karnabahar sufle tarifi

İçi yumuşacık ve köpüksü yapıda olan, içindeki peynirlerin lezzetiyle karnabahara adeta sınıf atlatan bir sufle karşınızda! Eğer karnabahar sevmeyen bir yakınınız varsa ya da siz sevmiyorsanız bu tariften sonra işler değişecek, eminiz.

Yedikçe yemek isteyeceksiniz: Karnabahar sufle tarifi

 • Yoğurtlu karnabahar dip ve zeytinli çıtır tarifi

Televizyon karşısında atıştırmadan duramayanları hemen böyle alalım. Karnabaharla sadece ana yemek ya da salata yapmakla yetinmek zorunda değilsiniz. Onunla şöyle kıvamıyla damak çatlatan bir dip sos da hazırlayabilirsiniz. Yanına da kolayca yapabileceğiniz zeytinli çıtırlar eşlik etsin...

Bana bana yiyelim: Yoğurtlu karnabahar dip ve zeytinli çıtır tarifi

 • Körili karnabahar çorbası tarifi

Karnabahar lezzeti ve görüntüsü dışında şifa dolu olması sebebiyle de sofralarımıza sıkça konuk etmemiz gerekenlerden aslında. Onun bu şifa dolu etkisinden faydalanmak için de sonbahar ve kış aylarına çok yakışacak sıcacık bir çorba hazırlayabiliriz mesela. Körinin de etkisiyle lezzeti tavan yapan bir çorba o.

Hep aynı çorbaları yapmaktan sıkılanlar buraya: Körili karnabahar çorbası tarifi

 • Tost makinesinde karnabahar tarifi

Aynısını başka yerde kolay kolay bulamayacağınız kadar farklı, bir o kadar da nefis ve iddialı bir tarif karşınızda! Karnabaharı tost makinesinde pişirmek de mümkün.

Hem de en lezzetli şekilde: Tost makinesinde karnabahar tarifi

 • Fırında karnabahar pane tarifi

Karnabaharı kolayca hazırladığımız pane harcıyla buluşturuyor, fırında nar gibi kızarmasını bekliyoruz. O fırından altın sarısı rengiyle çıkarken biz de sofrayı şipşak hazırlıyoruz.

Yanına da yoğurt sos yapalım: Fırında karnabahar pane tarifi

 • Acılı karnabahar tarifi

Acı sevenleri hemen bu tarife doğru alalım, karnabaharları tavuk kanadı görünümünde çok özel bir sunumla sofraya taşıyalım. Onu ilk kez görenler karnabahar olduğuna inanamayacak, bu tarif karnabaharla arasına mesafe koymuş olanları dahi ikna edebilecek.

Mutfağa renk geldi: Acılı karnabahar tarifi

 • Kıymalı karnabahar graten tarifi

Karnabaharı tek başına çok doyurucu bir yemeğe dönüştürmek isterseniz bu tarif tam size göre demektir. Beşamel sosu ve nefis kıymalı harcıyla tek tabağıyla tıka basa doyuracak bir yemek karşınızda.

Karnabaharın en doyurucu haliyle tanışın: Kıymalı karnabahar graten tarifi

 • Börek tadında karnabahar tarifi

Sadece farklı değil, yine karnabaharı herkese sevdirecek bir tarifle devam ediyoruz. Adeta börek tadında bu karnabahara hayır diyebilen henüz olmadı.

Mükemmel tadıyla: Börek tadında karnabahar tarifi

 • Fırında karnabahar mücveri tarifi

Genelde kabakla hazırlamaya alışık olduğunuz mücveri karnabaharla yapmaya ne dersiniz? Üstelik onu tavada kızartmadığımız, fırında pişirdiğimiz için "yağ çekti" derdi de ortadan kalkıyor.

Böylesi çok daha nefis oluyor: Fırında karnabahar mücveri tarifi

 • Fırında yoğurtlu karnabahar tarifi

Karnabaharlı yemekleri yanında yoğurtla yemeye alışık olabilirsiniz ama bu ikiliyi daha önce büyük ihtimalle hiç böyle bir araya getirmediniz. Yoğurt bu kez sadece servisinde değil, yapım aşamasında da ona eşlik ediyor.

Sıcak sıcak afiyetle yeniyor: Fırında yoğurtlu karnabahar tarifi

 • Çıtır karnabahar köftesi tarifi

Çıtır Karnabahar Köftesi Tarifi

Çıtır Karnabahar Köftesi Tarifi

Bu köftenin içinde kıyma değil karnabahar kullanılıyor, mis gibi baharatlar ve peynir sayesinde karnabaharın bu hali tek kelimeyle enfes oluyor.

Zeytinyağında usul usul kızarsın: Çıtır karnabahar köftesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?