Elmalı Gül Milföy Tarifi

Toplamda Sadece 4 Malzeme Kullanarak Hazırlayabileceğiniz 12 Pratik Tarif

Favorilerime
Ekle

Evde az malzeme kaldı diye yapmaktan vazgeçtiğiniz mis gibi tatlılar, çay saati tarifleri, atıştırmalıklar ve daha neler neler... Aslında hemen hepsini az malzemeyle de yapabileceğinizin kanıtı olacak 4 malzemeli tarifler karşınızda bu kez!

Evdeki malzemelerinizi ekonomik bir şekilde kullanmaya özen gösteriyor ya da uzun uzun uğraşmak zorunda kalmadan nefis lezzetler hazırlamak istiyorsanız bu az malzemeli ve pratik tarifler tam size göre demektir.

Mutfakla arası çok iyi olmayanların dahi kolayca yapabileceği, farklı ve pratik bu 4 malzemeli tarifleri tarif defterlerinize not etmeyi ve fırsat buldukça her birini tek tek denemeyi unutmayın.

 • 4 malzemeli limonlu kurabiye tarifi

4 malzemeyle nefis bir kurabiye hazırlayarak işe başlıyor, çay saatlerimize limonun mis gibi aromasını taşıyoruz. Dilerseniz bol bol hazırlayıp hamurunu buzlukta da saklayabiliyorsunuz üstelik.

Mis: 4 malzemeli limonlu kurabiye tarifi

 • 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

İşleri bir adım daha öteye taşımak isterseniz sadece 4 malzemeyle muazzam bir pasta dahi yapabilirsiniz. Bakınız, karşınızda yapılmışı duruyor.

Üstelik içinde rafine şeker yok: 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

 • 4 malzemeli pişmeyen tatlı tarifi

Diyelim ki canınız tatlı yemek istedi ama evde de tatlı yapacak yeterince malzeme olmadığını düşünüyorsunuz... İşte tam o anlarda bu pratik tatlı gelsin aklınıza. Pişirme uğraşı bile yok.

Daha pratiği reçeli doğrudan yemek: 4 malzemeli pişmeyen tatlı tarifi

 • 4 malzemeli tarçınlı kurabiye tarifi

Un, toz şeker, tereyağı ve tarçın. Evet, sadece dört malzemeyle pastane kıskandıracak kadar güzel, her lokmada ağızda dağılacak kadar kıyır kıyır bir kurabiye yapmak mümkün.

Çaylar demlensin, kahveler hazırlansın: 4 malzemeli tarçınlı kurabiye tarifi

 • 4 malzemeli limonlu lokum tarifi

Lokum genelde evlerde yapılan değil, dışarıdan hazır olarak alınıp tüketilen yiyeceklerden. En azından bu tarife kadar durum böyleydi diyebiliriz. Ancak bu tariften sonra işler değişecek...

Onu hep evde yapmak isteyeceksiniz: 4 malzemeli limonlu lokum tarifi

 • Elmalı gül milföy tarifi

Prratikliğini milföy hamuruna, lezzetini ise elma ve tarçına borçlu çok pratik bir tarif karşınızda! Bol bol yapmayı ihmal etmeyin. Zira bir kez tadına bakan yedikçe yemek istiyor.

Çıtırtısı tüm eve yayılıyor: Elmalı gül milföy tarifi

 • Kafes böreği tarifi

Tuzlu severleri de hemen böyle alalım ve milföy hamuruyla bu kez de peynirli nefis bir börek hazırlayalım.

Şeklini vermesi de düşündüğünüzden çok daha kolay: Kafes böreği tarifi

 • Milföyden çıtır simit tarifi

Canınız çıtır çıtır bir simit yemek istediğinde evdeki malzemelerle hızlıca yapabileceğiniz bir alternatifiniz var artık. Ne kadar kolay hazırlandığını ve nefis lezzetini bir kez keşfedince sık sık yapmak isteyeceksiniz, eminiz.

İster kahvaltıya ister çay saatine: Milföyden çıtır simit tarifi

 • Margarinsiz un kurabiyesi tarifi

İçinde katı yağ kullanmadan bir kurabiye hazırlamak istiyorsanız, canınız kurabiye yemek istiyor ama uzun uzun hazırlamakla uğraşmak istemiyorsanız bu tarif tam size göre demektir.

Her tarif defterinde bulunması gereken o tarif karşınızda: Margarinsiz un kurabiyesi tarifi

 • Lalanga tarifi

Yumurta, süt, un ve kaşar peynirini hiç bu şekilde bir araya getirmeyi denemiş miydiniz? Tadı damağınızda kalacak, muazzam dokusu sebebiyle yemeye doyamayacağınız efsane bir kahvaltılık o.

Onunla başlayan günün lezzetsiz olma ihtimali yok: Lalanga tarifi

 • Keçi patisi tarifi

Tıpkı lalanga gibi kahvaltı sofralarınıza çok yakışacak az malzemeli bir tarif daha! O, farklı yörelerde farklı isimlerle de anılan, az malzemeyle yapılabilecek en lezzetli kahvaltılıklardan biri.

Mis gibi kokusuyla en tok insanı dahi acıktırır: Keçi patisi tarifi

 • Balayı kurabiyesi tarifi

Ana malzemesi fındık olduğu için şu zamana dek yediğiniz, yaptığınız tüm kurabiyeleri unutturacak kadar farklı ve nefis bir tada sahip oluyor, toplam 10 dakikada fırından tüm lezzetiyle çıkıyor.

Görüntüsü de öyle iştah açıcı ki: Balayı kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?