Islak Kek Tarifi

Dokusu ve Lezzetiyle Çay Saatlerinizin Vazgeçilmezi Olacak 10 Farklı Islak Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kek yemeyi sevmeyen var mı bilemiyoruz ama varsa bile söz konusu ıslak kek olduğunda tüm ön yargılarından kurtulup afiyetle yiyordur, eminiz.

Her lokması ağızda dağılan, damaktan uzun süre silinmeyen enfes tadı ve efsane dokusuyla ıslak keklerin her türlüsü canımızın içi, her biri tarif defterlerimizin vazgeçilmezi.

Eğer siz bugüne dek ıslak kek dendiğinde hep kakaolusunu yapıp yediyseniz, aslında böyle enfes bir lezzete bir parça da olsa haksızlık etmişsiniz diyebiliriz.

Çünkü ıslak kek, aslında öyle farklı malzemelerle çeşitlendirilebilir ki... Deneyince siz de bize hak vereceksiniz.

En kolayından en farklısına, tencerede pişirebileceğinizden sağlık dolu bir şekilde hazırlayabileceğinize, karşınızda birbirinden farklı, pratik ve nefis ıslak kek tarifleri!

  • Kakaolu ıslak kek tarifi

Görür görmez dilimlerce yemek istediğimiz, çocukluğumuzdan bu yana bir kez diye hayır demediğimiz bir lezzet o. Bu kez yapma sırası sizde.

İşte bu kadar pratik üstelik: Kakaolu ıslak kek tarifi

  • Islak kek tarifi

Eğer sosunu biraz daha içine çekmiş, brownie'ye benzer bir ıslak kek yapmak isterseniz onun da reçetesi bizde!

Buyursunlar: Islak kek tarifi

  • Portakallı ıslak kek tarifi

Islak kek deyince aklımıza hemen bolca kakao ile hazırlanan ıslak kekler gelse de dokusunun ıslaklığıyla damakta uzun süre iz bırakacak farklı malzemelerle de ıslak kek yapılabilir aslında. Mesela portakal...

Mis kokusu yeter: Portakallı ıslak kek tarifi

  • Çilek soslu ıslak kek tarifi

Yumuşacık dokusuyla ağzınıza aldığınız her lokması pamuk şeker gibi eriyecek, çilekli kremalı sosunu tek başına bile kaşık kaşık yemek isteyeceksiniz.

Efsaneleşecek bir lezzet: Çilek soslu ıslak kek tarifi

  • İncirli muhallebili ıslak kek tarifi

"Şu ana dek ıslak kekle ilgili tüm bildiklerinizi unutun" gibi iddialı bir cümle kurmamıza sebep, incirli-cevizli keki ve üzerine gelen muhallebisiyle tüm sofralara ferahlık katacak bir lezzet o!

Tadına bakar bakmaz bir dilim daha istemek serbest: İncirli muhallebili ıslak kek tarifi

  • Kolay ıslak kek tarifi

"Misafirlerim gelmeden, şöyle şipşak yetiştirebileceğim bir tarif yok mu?" derseniz sizi hemen hazırlaması 10 dakika, pişmesiyse sadece 20 dakika süren, yarım saatte hızlıca hazır edebileceğiniz bu reçeteyle tanıştırmak isteriz.

Bu tarif, tarif defterlerinizdeki yerini hemen almalı: Kolay ıslak kek tarifi

  • Hurmalı ıslak kek tarifi

Ramazan ayı, e haydi bir de sağlıklı beslenmeye özen gösterdiğimiz zamanlar dışında hurmayı çok da konuk etmiyoruz evimize. Oysa bu tariften sonra işler değişecek, mutfakta her gün hurma lezzetiyle dolu bu kek olsun isteyeceksiniz.

Üzerine de ceviz geldi mi, değmeyin keyfinize: Hurmalı ıslak kek tarifi

  • Çikolatalı ıslak kek tarifi

Kakao ile yetinemeyenler, üzerine bolca çikolata da ilave etmek isteyenler buraya! Sosunda kullanacağınız yoğun çikolatayla pasta lezzetine kavuşan bu kek yeni favoriniz olacak.

Kakaoyla yetinemeyenler hep bu tarifte buluşacak: Çikolatalı ıslak kek tarifi

  • İki kremalı ıslak kek tarifi

Farklı ıslak kek tarifleri arayışımıza iki kremalı ıslak kek yetişti. Üstelik görüntüsüyle misafirlerinizi şaşırtacağını garanti ediyoruz.

Şık görüntülü: İki kremalı ıslak kek tarifi

  • Pastane usulü ıslak kek tarifi

Pastane Usulü Islak Kek Tarifi

Pastane Usulü Islak Kek Tarifi

Pastanelerin vitrinlerinde gördüğümüz o nefis ıslak kekleri evde yapmak için buyursunlar tarifimize. Tam ölçülü ve şeker oranı tam kıvamında.

Dışarıdan almışsın gibi: Pastane usulü ıslak kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?