https://yemek.com/tarif/unsuz-pancake/ | Unsuz Pancake Tarifi

Güne Sağlıklı ve Lezzetli Bir Başlangıç Yapmak İsteyenlere Farklı ve Hafif 11 Yulaflı Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

İçindeki besin lifi sayesinde sindirim sisteminin sağlıkla çalışmasına destek olan, yüksek kolesterolden kan şekerine, birçok sorunun çözümüne yardımcı olan yulafı nasıl değerlendirebileceğini merak edenleri hemen böyle alalım. Diyetlerin vazgeçilmez destekçisi yulafı afiyetle tüketmenin en lezzetli yollarını birlikte keşfedelim.

Tek başına fazla bir tadı olmadığı için çeşitli yiyeceklerle bir arada tüketilen, zayıflamaya yardımcı olmasıyla bilinen yulaf ile yapabileceğiniz birbirinden farklı ve pratik kahvaltılıklardan söz edeceğiz bugün.

Yulaf alıp da onunla farklı olarak neler yapabileceğinize bir türlü karar veremiyor, güne yulaflı bir kahvaltıyla hem doymuş hem de hafif beslenmiş bir şekilde başlamak istiyorsanız aşağıdaki sağlıklı, hafif ve doyurucu kahvaltı önerilerimize mutlaka göz atın, hatta bu yulaflı kahvaltılık tarifleri bir köşeye not edip farklı bir şeyler denemek istediğinizde hemen değerlendirin. O zaman şimdiden yapan, yiyen herkesin ellerine sağlık, afiyetler olsun diyor ve hemen başlıyoruz.

 • Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

Sabahları kahvaltı etmeye yeterince vakit bulamayıp hızlıca işinize gitmek zorunda kalıyorsanız dahi yapabileceğiniz, hiç vaktinizi almadan şipşak hazır olacak pratik bir tarifle başlıyoruz!

Sağlık dolu malzemeler bir kavanozda buluşsun: Kavanozda hızlı kahvaltı tarifi

 • Şekersiz muzlu pancake tarifi

Sağlıklı beslenmeye çalışıyor ama kahvaltıya çok yakışan o pofuduk pofuduk pancake'lerden de vazgeçemiyorsanız buyurun hemen böyle. Beyaz un, hatta rafine şeker kullanmadan da tam kıvamında pişen puf puf pancake'ler hazırlamak mümkün.

Yulaf sağ olsun: Şekersiz muzlu pancake tarifi

 • Ev yapımı müsli tarifi

Diyet yapanlar başta olmak üzere sağlıklı beslenmeye çalışan hemen herkesin mutfağından eksik etmediği, yeri geldiğinde kahvaltıda yeri geldiğinde ara öğünlerinde sütle birlikte afiyetle tükettiği o müslileri de evde hazırlamak düşündüğünüzden kolay aslında.

En sevdiğiniz kuru meyveleri hazırlayın, hemen başlayalım: Ev yapımı müsli tarifi

 • Yulaflı muzlu waffle tarifi

Yulafı bu kez un formunda kullanıyor, "Yulaf ile pancake yapıyorsak waffle'ın da alasını yaparız" diyerek kolları sıvıyoruz. Yine içinde rafine şeker kullanmaya ihtiyaç duymadan, tatlı mı tatlı bir waffle hazırlıyoruz.

Tam şurada bekleriz: Yulaflı muzlu waffle tarifi

 • Hurmalı yulaf lapası tarifi

Yulafın kahvaltılarda en çok görmeye alışık olduğumuz hallerinden biri o. Özellikle sağlıklı beslenenlerin kaselerinden eksik etmediği bu tarif, yulaf ezmesi, süt ve çeşitli tatlandırıcı malzemelerin kısa süre pişirilmesi ve lapa kıvamı almasıyla oluşuyor. Onu evinizdeki malzemelere göre çeşitlendirmek, süslemek tamamen damak tadınıza kalıyor.

Kaşıklar dolusu yemelik enfes tat: Hurmalı yulaf lapası tarifi

 • Yulaflı omlet tarifi

Sabahların en vazgeçilmez kahvaltılıklarından omleti de yulafla zenginleştirmek ve farklılaştırmak elinizde. Üstelik böylesi çok daha doyurucu.

Onu yiyen akşam yemeğine dek tok: Yulaflı omlet tarifi

 • Unsuz pancake tarifi

Kahvaltıda tatlısız yapamayanlar için bir pancake önerimiz daha var! Bu kez işin içine hurma ve tarçın gibi lezzetler de dahil oluyor, muz yalnız kalmıyor. Hal böyle olunca bu tatlılık sofranın yıldızı oluyor.

İçinde un olmadığına kimse inanamayacak: Unsuz pancake tarifi

 • Ev yapımı granola tarifi

Tıpkı müsli gibi granola da evde yapılabilir aslında. Genelde granolalarını hazır olarak almaya alışık olanlardansanız bu tarif sayesinde tam da sevdiğiniz malzemelerle dolu bir granola hazırlayabilirsiniz.

Bir kez yapınca bir daha hazır olarak almak istemeyeceksiniz: Ev yapımı granola tarifi

 • Kahvaltılık muzlu muffin tarifi

Dilerseniz akşamdan hazırlayıp sabah hızlıca afiyetle yiyebileceğiniz, dilerseniz sabah toplam 30 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz pratik ve porsiyonluk bir kek gibi düşünebilirsiniz onu. Tüm gün tok tutacağı neredeyse garanti.

Sadece 6 malzemeyle hemen hazır: Kahvaltılık muzlu muffin tarifi

 • Yulaflı fit kahvaltılık tarifi

Yulafı sütle değil de yoğurtla birlikte tüketmeyi sevenler de hiç azımsanmayacak kadar fazla, biliyoruz. İşte bu lezzetli, doyurucu ama aynı zamanda fit tarifi tam da onlara öneriyoruz. Toplam 10 dakikada misler gibi sofradaki yerini alıyor.

Pişirme uğraşı dahi yok: Yulaflı fit kahvaltılık tarifi

 • Zerdeçallı kahvaltı keki tarifi

Zerdeçallı Kahvaltı Keki Tarifi

Zerdeçallı Kahvaltı Keki Tarifi

Bu kez yulaf ezmesi ve yulaf unu bir araya geliyor, şu zamana dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz ama deneyince her gün yapmak isteyeceğiniz farklı mı farklı bir keke dönüşüyor.

Bu kek kahvaltılara çok yakışıyor: Zerdeçallı kahvaltı keki tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?