Ispanak Başı Yemeği Tarifi

Bir An Önce Her Sofrada Yerini Alması Gereken 12 Yöresel Sulu Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Ülkemizin dört bir yanında mis gibi yemekler hazırlanıyor, tüm bu yöresel yemek tariflerimizi keşfetme isteği yemekle ilgilenen hemen herkes gibi bizi de etkisi altına alıyor.

İşte bu yüzden bugün istedik ki yöresel sulu yemek tariflerimizden bazılarını sizlerle paylaşalım. "Bugün ne pişirsem?" diye düşündüğünüz günlerde evinizdeki malzemelere uygun olanlardan birini seçip hemen hazırlayın. Suyuna ekmek bana bana yemek serbest.

Buyurun mis kokulu listemize davetlisiniz.

 • Acem köftesi tarifi

Bulgur ve pirinç gibi malzemelerin kıymaya eşlik etmesiyle hazırlanan köfteleri, onların yanında adeta bir tamamlayıcı gibi görev alan patates ve nefis suyu... Bir yemekten isteyebileceğiniz her şey bu lezzette!

Van mutfağından sofranıza: Acem köftesi tarifi

Farklı ve yöresel köfte çeşitlerini Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Ispanak başı yemeği tarifi

Ispanak mevsiminde bol bol yapmanız gereken bir lezzetle devam ediyoruz şimdi. İsraf karşıtı bu lezzet sayesinde ıspanakların sadece yapraklarını değil köklerini de değerlendirebileceksiniz üstelik, mis.

Adana mutfağından geliyor: Ispanak başı yemeği tarifi

 • Tencerede İzmir köfte tarifi

En meşhur yöresel yemek tariflerimizden biri o. Zira ünü çoktan İzmir sınırlarını aştı ve bu nefis lezzet tüm mutfaklarda yerini aldı.

En lezzetlisi içinse ihtiyacınız olan tarif burada: Tencerede İzmir köfte tarifi

Yemeksepeti'nden hemen sipariş vermek için tıklayın!

 • Ekşili kabak tarifi

Sulu yemek yapmak için mutlaka et, kıyma ya da tavuk kullanacak değiliz, tam da bu yüzden etsiz de nefis ve doyurucu sulu yemekler yapabileceğinizin en lezzetli kanıtlarından biriyle geldik.

Yeniden Adana'dayız: Ekşili kabak tarifi

 • Besni tava tarifi

En sevdiğiniz sebzeleri ve eti bir arada kullanmak istiyorsanız sizi hemen Besni tava tarifine doğru alabiliriz. Suyuna ekmek bana bana yemelik...

Adıyaman mutfağından geliyor: Besni tava tarifi

 • Papaz yahnisi tarifi

Kırklareli mutfağından çıkıp gelen papaz yahnisi, et yemeklerini sevenler için çok az malzemeyle hazırlanabilen, lokum gibi seçeneklerden biri.

Baharat dengesi yerinde: Papaz yahnisi tarifi

 • Pirinçli karalahana yemeği tarifi

Şimdi de Karadeniz mutfağına uzanıyor ve Karadeniz'de bol bol kullanılan lezzetlerden karalahanaya hak ettiği değeri verelim diyoruz.

Karalahana her mutfakta yerini almalı: Pirinçli karalahana yemeği tarifi

 • Doğrama (Dorgama) tarifi

Patlıcan ekşilisi olarak da anılan bu efsane lezzet Gaziantep mutfağından çıkıp geliyor, her mutfakta yerini alması gereken yöresel sulu yemeklerden biri olup çıkıyor.

En özel sofralara: Doğrama (Dorgama) tarifi

 • Pirpirim aşı tarifi

Semizotları tezgahlarda yüzünü göstermeye başlar başlamaz denemeniz gereken tariflerden biri olan pirpirim aşı, semizotunu değerlendirebileceğiniz en doyurucu, en lezzetli tariflerden biri.

Semizotuyla sadece salata yapmakla yetinmeyin: Pirpirim aşı tarifi

 • Kurşun aşı tarifi

İçinde bulgurlu ve irmikli nefis köfteler bulunan, yeşil mercimek ve nohutların da eksik edilmediği bu nefis yemek, her lokması vücuda enerji veren çok özel bir tat.

Kayseri mutfağından: Kurşun aşı tarifi

 • Kabak meftune tarifi

Kabağı tek başına pişirdiğinizde bir türlü doyurucu bir lezzet yakalayamamaktan şikayetçi oluyorsanız, etsiz doymadığınızı düşünüyorsanız kabak ve etleri bir arada değerlendirebileceğiniz bu yemeği ilk fırsatta deneyin deriz.

Diyarbakır'dan geliyor: Kabak meftune tarifi

 • Dilim dolma tarifi

Adının dolma olduğuna bakmayın, o sebzelerle hazırlanan, bulgurlu nefis bir köftenin de içinden eksik edilmediği bir sulu yemek aslında.

Elazığ'dan sofranıza: Dilim dolma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?