Frenk Kebabı Tarifi

Akşam Yemeklerinin En Yüz Güldüren Kurtarıcısı Olacak 12 Fırında Köfte Tarifi

Favorilerime
Ekle

Köfte tarifleri, pratikliği ve hemen herkesin sevdiği bir yemek tercihi olmasıyla "Bugün ne pişirsem?" diye kara kara düşündüğümüz her anda yardımımıza koşan en nefis tercihlerden biri.

Ama bu sefer yanında patates kızartmasıyla yemeden duramadığımız ızgara köfte çeşitlerini değil fırında pişen sulu köfte yemeklerini sahneye davet ediyoruz. Fırının fişini takıyor, tencereleri bir süreliğine ait oldukları raflara kaldırıyoruz.

Artık bu akşam ne yiyeceğiniz belli!

 • Fırında köfte patates

Fırın tepsisinde bir araya gelen lokum gibi köfteler, özenle dilimlenmiş patateslerle buluşuyor ve suyuna ekmek banmaya doyamayacağınız bir lezzete dönüşüyor. Çocuklar da onu çok sevecek.

Her gün yesen sıkılmazsın: Fırında köfte patates tarifi

 • Kaşarlı fırın köfte

Fırınlanan köftelerin üzerinde kaşarların eridiğini, domates sosunun da bu lezzet kavuşmasına dahil olduğunu bir hayal edin. Farkında olmadan malzemeleri hazırlamaya başladınız bile, değil mi?

Eridik: Kaşarlı fırın köfte tarifi

 • Hasanpaşa köftesi

Köftenin yanına çok yakıştırdığımız patates püresi artık hak ettiği yerde. Hasanpaşa köftesi doyurucu bir ana yemek arayanların imdadına yetişiyor, damaklarda bayram yaşatıyor.

Garnitür desteğiyle: Hasanpaşa köftesi tarifi

 • Tepside lokanta usulü İzmir köfte

Tepside pişip kalabalık sofraları rahat rahat doyuracak bu tarif dışarıda yediğiniz İzmir köfteleri aratmayacak lezzette. Yanına da pilav varsa, biz tamamız.

Herkese göre: Tepside lokanta usulü İzmir köfte tarifi

 • Fırında poğaça köfte

Görüntüsü poğaçaya benzeyen farklı bir köfte tarifiyle tanışın. İçini haşlanmış patates, havuç ve kaşar peyniriyle doldurduğumuz poğaça köfte çok da doyurucu.

Şaşırtan lezzet: Fırında poğaça köfte tarifi

 • Güveçte soslu köfte

Köfteyi güvece koyduk, üstüne nefis bir sos hazırladık, kaşarını da ekleyip fırına verdik. Fırından çıkar çıkmaz yeme isteği uyandıran, misafirlerinizin de çok seveceği bir lezzet hazırladık.

Yemeye kıyamazsın: Güveçte soslu köfte tarifi

 • Şişte milföylü köfte

Pikniklerin, balkon sefalarının favorisi olacak bir tarif o. Pratik olduğu kadar sunumuyla da farkını ortaya koyan şişte milföylü köfte tarifini yapmak da yemek de çok keyifli.

Sunumu yeter: Şişte milföylü köfte tarifi

 • Tire köfte

İzmir köfte kadar ünlü başka bir İzmir lezzetinde sıra. Altına tırnak pide koyup üzerine hazırladığımız mis gibi domates sosu döktüğümüz Tire köfte, yediğiniz en güzel köftelerden biri olacak.

İzmir'den misafir var: Tire köfte tarifi

 • Frenk kebabı

Gaziantep ve Urfa yöresinde sıklıkla yapılan bu tarifi evinizin fırınında da çok nefis bir şekilde pişirebilirsiniz. Domatesin başrolünde nefis bir köfte tarifi tüm adımlarıyla sizinle.

Kırmızı güzel: Frenk kebabı tarifi

 • Kağıtta sebzeli köfte

Fırında sebze ve zeytinyağı ile pişen, hafif mi hafif bir köfte tarifiyle devam ediyoruz yolculuğumuza. Yağlı kağıtları hazırlayalım, bu akşam yemeğe çok farklı bir konuğumuz var.

Bir de böylesini deneyin: Kağıtta sebzeli köfte tarifi

 • Rosto köfte

Bezelyelerle, patateslerle, havuçlarla ve cevizle bezeli çok havalı bir köfte tarifine hazır mısınız? Bir tek dilimiyle em et, hem sebze ihtiyacınızı karşılayacak rosto köfteye sofranızda yer açın.

Misafir geliyor köftesi: Rosto köfte tarifi

 • Domates soslu top köfte

Domates Soslu Top Köfte Tarifi

Domates Soslu Top Köfte Tarifi

Top top köfteleri hem kızartıyor, hem de fırında bir güzel pişiriyoruz. Sosuna iyice bulanıyor, lezzetine lezzet katıyor. Onu yediden yetmişe herkes çok seviyor.

Yanına da makarna: Domates soslu top köfte tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?