https://yemek.com/tarif/kerevizli-tomtom-salata/ | Kerevizli Tomtom Salata Tarifi

Hazırlaması ve Pişirmesi 10 Dakikadan Fazla Zamanınızı Almayacak 10 Kolay Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sadece 10 dakikanızı ayırarak enfes lezzetler hazırlamaya, dillere destan bir meze sofrası kurmaya ne dersiniz? Hem çok sevdiğiniz hem de belki de bugüne dek hiç deneme fırsatı bulamadığınız nefis meze tariflerimiz var bizim!

Şimdiye dek mutfağa hiç girmemiş olanların bile kolayca yapabileceği bu pratik ve farklı meze tariflerini hazırlamak için tek yapmanız gereken malzemeleri bir araya getirmek, sonrasını zaten en fazla 10 dakikada, el birliğiyle hallederiz.

Şipşak hazır olan ve bir anda sofrayı donatmanızı sağlayacak bu 10 dakikada hazırlanan meze tariflerini bir köşeye mutlaka not edin, en dar zamanlarınızda bile imdadınıza yetişsinler.

  • Eğin piyazı

Haydariyi zaten herkes kısa sürede hazırlar, biz klasikleri bir kenara bırakalım, şu ana dek belki de hiç yeme fırsatı bulamadığınız efsane bir lezzetle başlayalım.

Erzincan mutfağından geliyor: Eğin piyazı tarifi

  • Paşa mezesi

Toplam 10 dakikada hazırlayacaksanız dedik, biliyoruz ama bu kez süreyi biraz daha kısaltıyor, 5 dakikada şipşak yapabileceğiniz, pişirme uğraşına bile girmeyeceğiniz bir lezzetten söz ediyoruz.

Tam da ağzınıza layık bir lezzet: Paşa mezesi tarifi

  • Ballı ve peynirli köz patlıcan

Közlenmiş patlıcanların o kendine has tadını böyle bir meze sofrasına taşımamak tabii ki olmaz. Ama gelin bu kez onu tadına bakan herkesi şaşırtacak ve kendine hayran bırakacak bir lezzete dönüştürelim, tadın bakan herkese "Bunu nasıl yaptın, hemen tarifini istiyorum" dedirtelim.

Herkesin tarifini isteyeceği bir lezzet geliyor: Ballı ve peynirli köz patlıcan tarifi

  • Kaşarlı polenta

Şu lezzet toplarını görür görmez sizin de canınız istedi değil mi? Tam bir İtalyan olsa da damak tadımıza çok uyan, sadece 5-6 malzeme ile 10 dakikada hazır olan bir lezzet o.

Mutlaka tadına bakmalı: Kaşarlı polenta tarifi

  • Zeytin salatası

Nefis meze sofranıza bir destek de Ferhat Şef'ten geliyor. Bu salata kolayca hazırlanmakla kalmıyor, sizi pişirme uğraşına da hiç sokmuyor. Lezzeti ve görüntüsüyle meze sofrasının en renkli, en sevilen yüzü olacağı ise garanti.

Kolaydan kolay: Zeytin salatası tarifi

  • Dereotlu kabak tarator

Havuç taratora ya da tahinli taratora alıştığımıza, onları kolayca yapmayı zaten bildiğimize göre bu kez taratorun başrolüne kabağı alalım. Böylesini daha çok seveceksiniz.

Yeni favoriniz kabaklısı: Dereotlu kabak tarator tarifi

  • Kerevizli tomtom salata

Herkese kerevizi sevdirmeye hazırsanız, malzemeleri hazırlayın, başlıyoruz! Yine pratik bir şekilde, 10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu nefis tarif, klasik mezelerden biraz uzaklaşmak, farklı tatlar denemek istediğinizde hemen aklınıza gelsin, sofranızda yerini alsın.

Onun sayesinde kereviz yemeye başlayan çok: Kerevizli tomtom salata tarifi

  • Peynirli Girit mezesi

Onu ilk kez yediğinizde eminiz siz de "Bunun içinde tam olarak neler var acaba, tadı enfes!" diye düşünmüş, hatta çevrenizdekilere hemen sormuşsunuzdur. Komşudan gelen bu nefis meze, bizim de damak tadımıza çok uyduğundan onu dışarıda afiyetle yemeyi çok seviyoruz. Siz de bizim gibi düşünenlerden, peynirli mezelere bayılanlardansanız...

Buyurun, bu kez en güzelini ellerimizle hazırlıyoruz: Peynirli Girit mezesi tarifi

  • Kuru domates salatası

Sofranızda sadece yoğurt ya da peynirle hazırladığınız, bembeyaz mezeler olmasın. Madem enfes bir meze sofrası kuruyoruz, şöyle farklı lezzetlere, farklı renklere de yer açmalı.

Sofraya renk gelsin: Kuru domates salatası tarifi

  • Atom meze

Atom Meze Tarifi

Atom Meze Tarifi

Acı severleri de unutmak olmaz. Acı dostu herkesin bir meze sofrasında görmekten büyük mutluluk duyduğu, kimi zaman dakikalarca sadece onu yemek istediği, kızarmış ekmeklere süre süre bitiriverdiği bir lezzet o.

Ağızlar sulandı, ekmekler kızartıldıysa hemen buraya: Atom meze tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?