Kıvamıyla Herkesi Kıskandıracak 12 Puf Puf Mayalı Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Puf puf kabaran, kıvamı tam tutan poğaçaların sırrıdır maya. Kabul, biraz emek ister, zaman ister ama sonuç her zaman beklediğinize değer.

Bugün kabardıkça kabaran, yumuşacık mayalı poğaça tarifleri için giriyoruz mutfağa. Hamurumuzu hazırlıyor, biraz bekliyor ve fırından nefis kokular yükselmesine tanık oluyoruz.

Çaylar demlenmeye başlasın!

Not: "Benim zamanım az, daha pratik poğaça tarifleri lazım" diyenleri ise şu içeriğimize bekleriz: Mayalanma Süresini Beklemekten Kurtaran Farklı ve Pratik 11 Mayasız Poğaça Tarifi

 • Mayalı poğaça

Kabardıkça kabaran, pamuk gibi yumuşacık bir poğaça tarifi için ısıtıyoruz fırınlarımızı. Kıvamıyla herkesi kıskandıracak bu mayalı poğaça tarifi çay saatlerine de kahvaltılara da çok yakışacak.

Puf puf: Mayalı poğaça tarifi

 • Tam ölçülü kuru mayalı poğaça

"Ne yaparsam yapayım poğaçaların kıvamını tutturamıyorum" diyenler buraya. Kıvamını tutturmanın kolaydan da kolay olduğu bu tarifle poğaçalarınız her zamankinden nefis olacak.

Çözüm basit: Tam ölçülü kuru mayalı poğaça tarifi

 • Suyla yapılan pamuk poğaça

Sütsüz de poğaça olur, hem de nasıl güzel olur! Evde süt bitmişse ya da süt ürünlerine intoleransınız varsa suyla mayayı aktive edebilir ve sonuçta nefis poğaçalara ulaşabilirsiniz.

Sütsüz de mümkün: Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

 • Instant mayalı poğaça

Bu sefer kuru maya yerine instant maya kullanıyor ve yediğimiz en güzel poğaçalardan birine imza atıyoruz. Üstüne üstlük bu poğaçanın şekli kek kalıbında veriliyor, sunumuyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Kek kalıpları hazırlansın: Instant mayalı poğaça tarifi

 • Katmer poğaça

Kuru mayalı nefis bir hamur hazırlıyoruz ve 10 ayrı bezeye ayırıyoruz önce. Sonra bu 10 katı ayrı ayrı açıp en son aşamada bir araya getiriyoruz. Ortaya her katında ayrı bir lezzet olan nefis bir poğaça çıkıyor.

Kat kat lezzet: Katmer poğaça tarifi

 • Yoğurtlu poğaça

Açmaları kıskandıracak nefis bir poğaça için sıvıyoruz şimdi de kollarımızı. İçinde süt yerine yoğurt kullanıyor ve görüp görebileceğiniz en yumuşak hamuru elde ediyoruz.

Mis gibi: Yoğurtlu poğaça tarifi

 • Sosuyla pişen poğaça

Bir poğaça düşünün, kabardıkça kabarsın, kabına sığamasın. Bir de üstüne dökülen özel sosla bildiğiniz tüm poğaçalardan farklı olsun. İştahlar ve meraklar kabardıysa tarifimiz tüm püf noktalarıyla karşınızda.

Böylesini bulamazsın: Sosuyla pişen poğaça tarifi

 • Kalıpsız külah poğaça

Lezzet kadar sunuma da önem verenlerdenseniz buyurun böyle... Bu sefer kalıp kullanmadan kolayca şekil verdiğimiz poğaçalarla misafirlerimizin kalbini çalacak, övgüleri toplayacağız.

Çaya misafir var: Kalıpsız külah poğaça tarifi

 • Puf puf kabaran poğaça

Bu puf puf kabaran poğaçaları hazırlamak sandığınızdan çok daha kolay ve içinde yumurta olmamasıyla da herkesin ağzına layık. Bu püf noktalarıyla kabardıkça kabaran, yumuşacık poğaçalar yapmak artık hayal değil.

Yumuşacık: Puf puf kabaran poğaça tarifi

 • Pastane poğaçası

Pastanede görüp kıvamına hayran kaldığımız, ofise giderken kahvaltılık yaptığımız pastane usulü poğaçaları artık evinizin konforunda da yapabileceksiniz. Tadına bakan herkes dışarıdan aldınız sanacak.

Şimdi onlar düşünsün: Pastane poğaçası tarifi

 • Yelpaze poğaça

Yine farklı bir poğaça, yine farklı bir sunum. Şeklini yelpazeden alan bu poğaça çay saatlerinin yıldızı olmakla kalmayacak, herkesin tarifini sormasına yol açacak.

Sıcak sıcak: Yelpaze poğaça tarifi

 • Zeytinli tepsi poğaçası

Poğaçalara tek tek şekil vermek zor geliyorsa size nefis bir önerimiz var. Yapması oldukça kolay olan bu poğaça tepsi de pişiyor, kocaman da kabarıyor. Size sadece pişince servis etmesi kalıyor.

Kahvaltıya da çok yakışır: Zeytinli tepsi poğaçası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?