Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Evde Nefis Bir Doğum Günü Kutlaması Yapmak İsteyenlere 15 Harika Tarif

yemek.com

Doğum günü sizin de fazlaca önem verdiğiniz özel günlerdense çok doğru yerdesiniz.

Bugün, evde doğum günü kutlaması yapacaklara unutulmaz bir doğum günü yaşatması garanti tariflerimizle geldik karşınıza.

Eğer sevdiğiniz biri için sürpriz bir doğum günü partisi düzenleyecekseniz, çocuğunuzun doğum günü için tüm arkadaşlarını eve çağırmayı planladıysanız ya da kendi doğum gününüzü evde arkadaşlarınızla kutlamaya karar verdiyseniz yaklaşın böyle.

Yakın bir tarihte doğum günü kutlamayacak olanlara tavsiyemizse bu tarifleri mutlaka not edin bir yere. Daha çok lazım olacak.

Önce pastamızı seçelim, değil mi ama: Snickers pasta

Snickers Pasta Tarifi

Bir davet menüsüne tuzlularla başlamalı diye düşünüyor olabilirsiniz ama biz bu kez işin en önemli kısmından başlayalım, önce pastamızı seçelim diyoruz. Şöyle üzerinden oluk oluk krema ve karamel akan enfes bir pastaya ne dersiniz mesela?

Bu nasıl bi' güzellik: Snickers pasta tarifi

Meyveli sevenlere: Kedidili pasta

Kedidili Pasta Tarifi

"Snickers pasta bana ağır gelir, ben daha ferah, meyveli pastaları severim" derseniz ona da enfes bir önerimiz var! Tüm sevimliliğiyle konuklarınızın dikkatlerini üzerinde toplayacak bu pastayı hazırlamak da pek pratik üstelik.

Yarım saatte hazır: Kedidili pasta tarifi

"Çikolatalıdan şaşmam" derseniz: Mus kremalı pasta

Mus Kremalı Pasta Tarifi

Pasta deyince aklına bol çikolatalı pasta gelenler, çikolatalı olmayınca pasta yediğini bile anlamayanlar buraya. Bu pasta, sadece size değil tüm konuklarınıza iyi gelecek...

Enerjiniz göklere yükselecek: Mus kremalı pasta tarifi

Farklılık olsun derseniz: Pavlova

Pavlova Tarifi

Eğer klasik pastalardan sıkıldıysanız ve konuklarınızı şaşırtacak kendinizi şımartacak bir tarif arıyorsanız hiç vakit kaybetmeden buyurun böyle.

Karamel ve muzun katkılarıyla: Pavlova tarifi

Sadece pastayla olmaz tabii: Popcake

Popcake Tarifi

Eğer evinizde kalabalık bir doğum günü partisi verecekseniz "ya pasta herkese yetmezse, farklı tatlılar da yapmalı" diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte tam da bu düşüncenize en lezzetli cevap bizde.

Partinin en süslüsü olur: Popcake tarifi

Bir anda biter: Muhallebili milföy külah

Kakaolu Cupcake Tarifi

Görüp görebileceğiniz en minnoş, en lezzetli, en "hiç bitmese keşke" dedirten külahla karşınızdayız. O yüzden fazla söze gerek yok diyor ve sizi doğrudan tarifimize doğru alalım diyoruz.

Buyurunuz bu taraftan: Muhallebili milföy külah tarifi

Pastadan rol çalar: Kakaolu cupcake

Kakaolu Cupcake Tarifi

Bu mini mini, porsiyonluk kekler, hazırladığınız masanın en dikkat çeken üyelerinden olacaklar, baştan söyleyelim. Dilerseniz bir bütün pasta yapmak yerine, son yıllarda oldukça moda olan cupcake pastalardan da yapabilir, başrolü cupcake'lere verebilirsiniz tabii.

Ah nasıl da sevimli olur: Kakaolu cupcake tarifi

Taptaze meyveleri ihmal etmek olmaz: Tartolet

Tartolet Tarifi

Çikolataydı, kakaoluydu iyi hoş ama hazırlanacak tüm tatlıları da onlarla yapmak olmaz, bir süre sonra her şey çok çikolatalı gelmeye başlar, hep denildiği üzere "bayar". Tam da bu yüzden mevsim güzeli meyveleri hiç göz ardı etmemeli, doğum günü partisini onlarla renklendirmeli.

O zaman renk: Tartolet tarifi

Herkes mutlu: Bardak kurabiye

Pretzel Tarifi

Bu bardak kurabiyeler de doğum günü partinizin en çok konuşulan isimlerinden olmaya aday. Neden mi? Çünkü sadece çocukların değil 7'den 70'e herkesin elinden bırakmak istemeyeceği lezzetlerden olacaklar.

Bu tarifi bir köşeye not edin: Bardak kurabiye tarifi

Sıra geldi tuzlulara: Pretzel

Pretzel Tarifi

Doğum günü partisinin olmazsa olmazı tatlılardan söz ettik ama gelen konukların aç olabilme ihtimallerini de göz ardı etmek istemedik. Hem saatler boyunca sürecek bir davet de hep tatlı yemek olmaz, değil mi ama?

Alman simidi de derler: Pretzel tarifi

Kim inanır kolayca yapıldığına: Sebzeli kiş

Sebzeli Kiş Tarifi

Görüntüsüyle insanı kendine metrelerce öteden çekebilecek güçte, pratikliği şaşırtıcı boyutlarda. Evine sebze sokmayan insana bile sebze sevdirebileceğinden söz etmiyoruz bile.

O bir harika: Sebzeli kiş tarifi

Pastaneden almaya gerek kalmadı: Sirkeli tuzlu kurabiye

Sirkeli Tuzlu Kurabiye Tarifi

Kuru pasta olarak andığımız o hazır tuzlu kurabiyeler var ya... İşte artık onları hazır olarak almak zorunda değilsiniz. Çünkü en az hazırı kadar güzeline ulaşmak için bilmeniz gereken tarif tam da karşınızda duruyor.

"Yıllardır aradığım buymuş" dedirtiyor: Sirkeli tuzlu kurabiye tarifi

Yedikçe yiyesin gelir: Krep kanepe

Krep Kanepe Tarifi

Vereceğiniz doğum günü partisinin çok özel olmasını istiyor olabilir, sırf bunun için sıradan tariflerden daha farklı ve daha şık duran tarifler arıyor olabilirsiniz.

İşte aradığınız o tarif karşınızda: Krep kanepe tarifi

Doyurmaya kararlıyız: Mini hamburger

Mini Hamburger Tarifi

Bu doğum günü partisi bugüne kadar düzenlediklerinizden de katıldıklarınızdan da çok daha güzel olacak. Konuklarınız sadece eğlenmekle, ağızlarını tatlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda tıka basa doyacak.

Çünkü böylesi çok daha leziz bir deneyim olacak: Mini hamburger tarifi

Sigara böreğini unutturur: Tavuklu tortilla böreği

Tavuklu Tortilla Böreği Tarifi

Şekli ilk bakışta sigara böreğini andırsa da bu böreklerin içi sigara böreğinden çok daha dolu. Hem de öyle peynirle değil, tavukla, nefis soslar ve baharatlarla...

Ana yemek gücünde: Tavuklu tortilla böreği tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?