https://yemek.com/tarif/kaygana/ | Kaygana Tarifi

Sahur İçin Farklı Lezzetler Yapmak İsteyenlere Doyurucu ve Kolay 11 Yöresel Tarif

Favorilerime
Ekle

Sahurda hep benzer şeyleri yemekten sıkılmaya başladıysanız, yine kolayca hazırlayabileceğiniz ama bu kez her zaman yaptığınız lezzetlerden farklı tatlar keşfetmek istiyorsanız yöresel tariflerimizden destek almaya ne dersiniz?

Biliyorsunuz, öyle zengin bir mutfak kültürümüz var ki her yöreden apayrı lezzetler, bir an önce tadını herkesin bilmesi gereken enfes yemekler çıkıyor. Sahur sofralarımızı bu mis kokulu lezzetlerden mahrum etmemek de bize düşen oluyor.

Sizi uzun süre tok tutacak, sahura uygun yöresel yemek tarifleri karşınızda! Bu listeyi hemen şimdi kaydedip ramazan bitene dek bol bol değerlendirebilirsiniz.

 • Sivas katmeri tarifi

sivas-katmeri-yenionecikan

Sivas'a doğru ilerliyor, soluğu oldukça sevilen bir tarifin yanıbaşında alıyoruz. Sivas katmerini şu zamana dek hiç denememiş olanlara ise...

En yakın zamanda denemesini tavsiye ediyoruz: Sivas katmeri tarifi

 • Çakallı menemeni tarifi

İftardan kalan ramazan pidesini bana bana yemeye doyamayacağınız, menemenin az bilinen ama en lezzetli hali karşınızda duruyor.

Bu enfes lezzet için Samsun'a teşekkür etmek gerekiyor: Çakallı menemeni tarifi

 • Kaygana tarifi

Sahurda omlet, krep ya da yumurtalı ekmek yemeyi seviyorsanız Karadeniz mutfağından çıkıp gelen bu tarif size o üç lezzetin hepsini aynı anda yaşatabilecek bir lezzet, bizden söylemesi.

Bol yeşillikli: Kaygana tarifi

 • Çalkama tarifi

Ege mutfağından bol yeşillikli nefis bir börek tarifimiz var. Börek dedik ama aslında yufkasız yapılıyor, hamurunda hem un hem de mısır unu kullanılıyor. Az malzemeli bir tarif üstelik.

Ege mutfağından geliyor: Çalkama tarifi

 • Tokat yağlaması tarifi

tokat-yaglamasi-onecikan

Hamur işi lezzetlerinden olan tuzlu katmer tarifine de pek benziyor. Sadece 4 malzemeyle hazırlıyor, tek başına hem doyurucu hem de nefis bir sahurluğa dönüşüyor.

İşte bu kadar kolay: Tokat yağlaması tarifi

 • Patates mıhlaması tarifi

Peyniri uzadıkça uzayan, Karadeniz harikası klasik mıhlamadan söz etmiyoruz bu kez. Başrolünde patatesin yer aldığı, yumurtanın da onu yalnız bırakmadığı doyurucu bir tava lezzetinden söz ediyoruz.

Ordu'ya selamlarımızı iletiyoruz: Patates mıhlaması tarifi

 • Kuymak tarifi

Şimdi de sırada mısır ekmeği yerine ramazan pidesini de banabileceğiniz nefis bir Karadeniz lezzeti var. En sevilen tariflerimizden biri karşınızda.

Uzadıkça uzasın: Kuymak tarifi

 • Nergizleme tarifi

Uzun süre tok tuttuğu, aynı zamanda çok besleyici ve sağlıklı olduğu için sahurda sıkla tercih edilen haşlanmış yumurtalar, bu kez daha da renkli, daha da lezzetli ve sağlıklı bir tarifle karşımızda.

Diyarbakır mutfağından sofralarınıza: Nergizleme tarifi

 • Fincan böreği tarifi

Sahurda mis gibi börekler de sofradan eksik olmasın istiyorsanız hızlıca hazırlayabileceğiniz bu nefis fincan böreğiyle hemen tanışmalısınız. Kendisi Osmanlı zamanlarından beri sofralara konuk olan, en geleneksel tariflerimizden biri.

Hadi yapalım: Fincan böreği tarifi

 • Kete tarifi

Kabul, bu kez kolayca hazırlanacak değil biraz emek ve zaman ayırmanız gereken bir tarifle karşınızdayız. Ama çıtır çıtır dokusunu bir kez keşfedip mis gibi kokusuna bir kez varınca verdiğiniz tüm emeğe fazlasıyla değeceğini fark edecek...

"Keşke her gün olsa her gün yesek" diye düşüneceksiniz: Kete tarifi

 • Susurluk tostu tarifi

Susurluk Tostu Tarifi

Susurluk Tostu Tarifi

Onu bilmeyen yok ama böyle bir listeyi de ondan söz etmeden bitirmek olmaz. Uzun otobüs yolculukları yapmaya gerek kalmadan onu bu kez evimizde sahur için hazırlıyoruz.

Molada değil sahurda: Susurluk tostu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?