https://yemek.com/tarif/cakalli-menemeni/ | Çakallı Menemen Tarifi

Sahur İçin Farklı Lezzetler Yapmak İsteyenlere Doyurucu ve Kolay 11 Yöresel Tarif

Favorilerime
Ekle

Sahurda hep benzer şeyleri yemekten sıkılmaya başladıysanız, yine kolayca hazırlayabileceğiniz ama bu kez her zaman yaptığınız lezzetlerden farklı tatlar keşfetmek istiyorsanız yöresel tariflerimizden destek almaya ne dersiniz?

Biliyorsunuz, öyle zengin bir mutfak kültürümüz var ki her yöreden apayrı lezzetler, bir an önce tadını herkesin bilmesi gereken enfes yemekler çıkıyor. Sahur sofralarımızı bu mis kokulu lezzetlerden mahrum etmemek de bize düşen oluyor.

Sizi uzun süre tok tutacak, sahura uygun yöresel yemek tarifleri karşınızda! Bu listeyi hemen şimdi kaydedip ramazan bitene dek bol bol değerlendirebilirsiniz.

 • Kaygana tarifi

Sahurda omlet, krep ya da yumurtalı ekmek yemeyi seviyorsanız Karadeniz mutfağından çıkıp gelen bu tarif size o üç lezzetin hepsini aynı anda yaşatabilecek bir lezzet, bizden söylemesi.

Bol yeşillikli: Kaygana tarifi

 • Yumurta dolması tarifi

Karadeniz'den Bursa'ya doğru ilerliyor, soluğu özellikle de Mudanya'da oldukça sevilen bir tarifin yanıbaşında alıyoruz. Yumurta dolmasını şu zamana dek hiç denememiş olanlara ise...

En yakın zamanda denemesini tavsiye ediyoruz: Yumurta dolması tarifi

 • Nergizleme tarifi

Uzun süre tok tuttuğu, aynı zamanda çok besleyici ve sağlıklı olduğu için sahurda sıkla tercih edilen haşlanmış yumurtalar, bu kez daha da renkli, daha da lezzetli ve sağlıklı bir tarifle karşımızda.

Diyarbakır mutfağından sofralarınıza: Nergizleme tarifi

 • Çakallı menemeni tarifi

İftardan kalan ramazan pidesini bana bana yemeye doyamayacağınız, menemenin az bilinen ama en lezzetli hali karşınızda duruyor.

Bu enfes lezzet için Samsun'a teşekkür etmek gerekiyor: Çakallı menemeni tarifi

 • Murtuğa tarifi

Yumurta, tereyağı ve un... Evet, sadece bu üç malzemeyle toplamda 10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz en farklı ve lezzetli tariflerden biri o.

Van mutfağından geliyor: Murtuğa tarifi

 • Alanya bohçası tarifi

İncecik krepler lor peynirli nefis harçla bir araya geliyor, tek başına hem doyurucu hem de nefis bir sahurluğa dönüşüyor.

İşte bu kadar kolay: Alanya bohçası tarifi

 • Patates mıhlaması tarifi

Peyniri uzadıkça uzayan, Karadeniz harikası klasik mıhlamadan söz etmiyoruz bu kez. Başrolünde patatesin yer aldığı, yumurtanın da onu yalnız bırakmadığı doyurucu bir tava lezzetinden söz ediyoruz.

Ordu'ya selamlarımızı iletiyoruz: Patates mıhlaması tarifi

 • Sivas katmeri tarifi

Şimdi de sırada ramazan pidesini aratmayacak lezzetiyle sofralarda sıcak sıcak yerini alması gereken bir Sivas harikası var!

Mutfağınızı onun mis kokusu sarsın: Sivas katmeri tarifi

 • Fincan böreği tarifi

Sahurda mis gibi börekler de sofradan eksik olmasın istiyorsanız hızlıca hazırlayabileceğiniz bu nefis fincan böreğiyle hemen tanışmalısınız. Kendisi Osmanlı zamanlarından beri sofralara konuk olan, en geleneksel tariflerimizden biri.

Hadi yapalım: Fincan böreği tarifi

 • Kayseri ketesi tarifi

Kabul, bu kez kolayca hazırlanacak değil biraz emek ve zaman ayırmanız gereken bir tarifle karşınızdayız. Ama çıtır çıtır dokusunu bir kez keşfedip mis gibi kokusuna bir kez varınca verdiğiniz tüm emeğe fazlasıyla değeceğini fark edecek...

"Keşke her gün olsa her gün yesek" diye düşüneceksiniz: Kayseri ketesi tarifi

 • Cızlama tarifi

Cızlama Tarifi

Cızlama Tarifi

Onu bilmeyen yok ama böyle bir listeyi de ondan söz etmeden bitirmek olmaz. Özellikle evde ekmek ya da ramazan pidesi kalmadıysa tam bir hayat kurtarıcıya dönüşen bu tarif, afiyetle doymanın en pratik yollarından biri.

Siz onun yanında neler yemeyi tercih edersiniz: Cızlama tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?