Üç Renkli Bal Kabaklı Cheesecake Tarifi

Sonbaharın En Sevilen Turuncusu Bal Kabağıyla Yapabileceğiniz 17 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Sonbahar gelince dört bir yanımızı turuncunun tonları sarıyor, içlerinde en lezzetlisi, en sevileni ise bal kabakları oluyor!

Tam da mevsimiyken bal kabağını bol bol değerlendirmek, onlarla nefis tatlılar, çorbalar, hatta şu zamana dek belki de hiç denemediğiniz değişik lezzetler yapmak isterseniz hemen aşağıda sizi bekleyen bal kabaklı tarifler ile hiç vakit kaybetmeden tanışmalısınız.

Mükemmel kıvamıyla damağınızda eriyecek bal kabağı ile yapabileceğiniz tatlısından tuzlusuna uzanan bu farklı ve nefis lezzetlerin her birini tek tek denemek üzere mutfaktan bekleniyorsunuz!

 • Fırında bal kabağı tatlısı tarifi

Bal kabağı ile yapılan en klasik lezzetle başlıyor, "Benim yaptığım bal kabağı tatlısı hiç istediğim kıvamda olmuyor" diyenlerin dahi kolayca yapabileceği nefis bir bal kabağı tatlısı hazırlıyoruz.

Bu tarifi herkes bilmeli: Fırında bal kabağı tatlısı tarifi

 • Bal kabağı çorbası tarifi

Havalar soğumaya, sofralara sıcacık çorbalar daha sık konuk edilmeye başladığına göre, bal kabağıyla nefis bir çorba yapmayı da öğrenmeli.

Muazzam kıvamıyla: Bal kabağı çorbası tarifi

 • İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

Eğer yapacağınız çorbanın besleyiciliğini ve doyuruculuğunu artırmak isterseniz bu tarif tam size göre demektir. İstiridye mantarı ve bal kabağının birbirine nasıl yakıştığını bir kez keşfedince bu çorbayı sık sık yapmak isteyeceksiniz.

Hazır mevsimiyken bol bol yapmalı: İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

 • Bal kabaklı pizza tarifi

Başında da söylediğimiz gibi bugün bal kabağı ile sadece klasik bir tatlı ya da çorba yapmakla yetinmeyecek, onu başka nasıl sofranıza konuk edebileceğinizi de göstereceğiz. Mesela onunla şu zamana dek pizza yapmayı hiç denemediyseniz en yakın zamanda denemelisiniz.

Bu pizza bir şahane: Bal kabaklı pizza tarifi

 • Bal kabaklı patates salatası tarifi

Doğru şekilde pişirildiğinde salatalara da muazzam bir lezzet kayan bal kabaklarını şimdi de patates ile bir araya getiriyor ve çok doyurucu, çok renkli bir salata hazırlıyoruz.

Dikkat dikkat, bu salata doyma garantili: Bal kabaklı patates salatası tarifi

 • Bal kabaklı ıspanak salatası tarifi

Daha bol yeşillikli ve patates kullanmadan hazırlayabileceğiniz bir salata yapmak isterseniz sizi böyle de alabiliriz. Çıtır çıtır ıspanaklara eşlik eden tam kıvamında bal kabakları sayesinde hafiflikle doymanın tadını çıkarabileceksiniz.

Sonbaharın en lezzetli salatası o: Bal kabaklı ıspanak salatası tarifi

 • Bal kabaklı kurabiye tarifi

Bal kabağı, tarçın, salep ve ceviz içi gibi sonbaharın simge isimlerini bir araya getiriyoruz şimdi! Dolu dolu iç harcıyla her lokmada damaklar şenleniyor.

Tadına bakan herkes sizden tarifini isteyecek: Bal kabaklı kurabiye tarifi

 • Üç renkli bal kabaklı cheesecake tarifi

Bal kabağı sezonu açılınca kafelerin, pastanelerin vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz, genelde dışarıdan alıp hazır olarak yediğiniz o güzelim bal kabaklı cheesecake'leri aslında evde de kolayca yapabilirsiniz.

Böylesi çok daha nefis: Üç renkli bal kabaklı cheesecake tarifi

 • Bal kabaklı kek tarifi

Şu zamana dek yaptığınız tüm kekleri unutturacak kadar iddialı bir kek karşınızda! Aralarına eklenen bal kabaklı özel püresiyle o kadar lezzetli oluyor ki hepsini bir oturuşta yemek isteyeceksiniz.

Bir dilim yetmez: Bal kabaklı kek tarifi

 • Bal kabaklı kup tatlısı tarifi

Eğer yaptığınız kabak tatlısı arttıysa kalanları ziyan etmeyin, aksine onları mükemmel kuplara dönüştürüp çok daha renkli bir hale getirin. Toplam 5 malzemeyle ve 5 dakikada yapabileceğiniz bir tatlı karşınızda.

Pişirme uğraşı da yok: Bal kabaklı kup tatlısı tarifi

 • Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

Tıpkı yukarıdaki kup gibi artan bal kabağı tatlınızı değerlendirmenizi sağlayacak bir pratik tarifimiz daha var! Hazırlaması çok kolay olduğu yetmezmiş gibi lezzeti ve sunumu da nefis.

Sunumda hayal gücünüzü kullanmak serbest: Pişmeyen pratik bal kabağı pastası tarifi

 • Bal kabaklı muhallebili tatlı tarifi

Eğer tatlıda tercihiniz sütlü tatlılardan yana oluyorsa bal kabaklarıyla lezzetlendirebileceğiniz nefis bir sütlü tatlı da hazırlayabilirsiniz.

Kat kat lezzet: Bal kabaklı muhallebili tatlı tarifi

 • Bal kabaklı tiramisu tarifi

Bal kabağı ile yapabileceklerinizin sınırı yok, demiş miydik? Onunla nefis tiramisular dahi yapabilirsiniz.

Böylesi çok daha lezzetli üstelik: Bal kabaklı tiramisu tarifi

 • Fırında bal kabağı tatlısı tarifi

Klasik bal kabağı tatlımızın tarifini en başında vermiştik ama sizin için çok daha farklı şekilde yapabileceğiniz bu nefis alternatifi de hazırlamadan olmaz dedik. Böylesi çok daha az şekerli!

Efsane dokusuyla şaşkınlık yaratır: Fırında bal kabağı tatlısı tarifi

 • Bal kabağı reçeli tarifi

Bal kabağının lezzetini tüm yıla taşımak isterseniz onları her lokmada mutluluk yaşatan şöyle renkli reçellere dönüştürebilirsiniz.

Tüm püf noktalarıyla karşınızda: Bal kabağı reçeli tarifi

 • Fırında bal kabağı mücveri tarifi

Genelde kabakla yapmaya alışık olduğunuz mücverleri bu kez bal kabağına emanet ediyor, fırında pişirip lezzetini de hafifletiyoruz. Yanında sarımsaklı yoğurtla yemelik bu tat işte böyle ortaya çıkıyor.

Bize de bal kabağına hayran olmak için bir sebep daha çıkıyor: Fırında bal kabağı mücveri tarifi

 • Bal kabaklı pancake tarifi

Bal Kabaklı Pancake Tarifi

Bal Kabaklı Pancake Tarifi

Sadece kahvaltıda değil canınızın her istediği anda yemek isteyeceğiniz kadar nefis, içindeki bal kabağı ve baharatlar sayesinde şimdiye dek yaptıklarınızı unutturacak kadar mükemmel bir pancake o.

Bal kabağı zamanı geçmeden denemelisiniz: Bal kabaklı pancake tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?