soda-banyolu-borek-yemekcom-buyuk-2021

Canınız Her Börek Yemek İstediğinde Şipşak Yapabilin Diye 10 Az Malzemeli Börek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canınız börek yemek istediğinde, misafirlerinizin geleceğini öğrendiğinizde ya da sadece çayınızın yanında bir şeyler atıştırmak istediğinizde yapabileceğiniz nefis börek tariflerimiz var!

Üstelik bu tariflerin her biri az malzemeyle kolayca hazırlanıyor, sosu için ayrı, hamuru için ayrı onlarca malzeme kullanmanız gerekmiyor.

Hemen her evde bulunan malzemelerle hazırlanan bu böreklerin iç harçlarını tabii ki evinizdeki malzemelere ve damak tadınıza göre çeşitlendirebilirsiniz, söylemeden geçmeyelim diyor ve sizi birbirinden nefis ve pratik az malzemeli börek tariflerimizle baş başa bırakıyoruz.

  • 3 malzemeli buzluk böreği tarifi

Evde yeterince malzeme yok diye börek yapmaktan vazgeçmek olmaz. Yeri geldiğinde işte böyle sadece 3 malzeme ile nefis börekler yapabilirsiniz. Üstelik bu böreği dilerseniz uzun uzun buzlukta da muhafaza edebilirsiniz.

İhtiyaç anında hemen sofrada: 3 malzemeli buzluk böreği tarifi

  • Kafes böreği tarifi

Her buzlukta mutlaka bulunması gereken ürünlerden milföy hamuru, pratiklikte üstüne tanımayanlardan desek yeri. Onu birkaç malzemeyle şöyle muazzam bir böreğe dönüştürmek elinizde mesela.

Görüntüsü de çok şık: Kafes böreği tarifi

  • Kolay sigara böreği tarifi

Genelde bol yağda kızartılarak hazırlanan sigara böreğini bu kez tost makinesinde yapıyor, hem az malzemeli hem de çok daha az yağlı bir lezzete imza atıyoruz.

Bir kez deneyince hep böyle pişirmek isteyeceksiniz: Kolay sigara böreği tarifi

  • Şipşak tatlı börek tarifi

Börek deyince aklımıza hemen peynirli, patatesli ya da kıymalı börekler gelse de aslında böreği de tatlı yapmak mümkün. Toplam 5 malzemeyle hazırlayabileceğiniz, maksimum 30 dakikada sofrada yerini alacak bir börek hem de!

Canınız tatlı istediğinde şipşak hazır: Şipşak tatlı börek tarifi

  • Tahin pekmezli tatlı börek tarifi

Sırada özellikle sonbahar-kış sezonu boyunca sık sık yapmak isteyeceğiniz, tahin ve pekmezin mükemmel uyumuyla lezzeti katlanan bir börek var.

Öyle çıtır çıtır ki: Tahin pekmezli tatlı börek tarifi

  • Sütle pişen börek tarifi

Şu zamana dek belki de hiç denemediğiniz, sütle piştiği için muazzam bir doku ve lezzet kazanan bir börek geliyor. Su böreği tadında efsane bir lezzet hazırlamak üzere mutfaktan bekleniyorsunuz.

Malzemeleri hazırlayın, başlıyoruz: Sütle pişen börek tarifi

  • Sucuklu peynirli milföy böreği tarifi

Hafta sonu kahvaltıları için 10 dakikada şipşak yapabileceğiniz, evdeki malzemelerinize göre üzerini renklendirebileceğiniz nefis bir börek o.

Kokusu tüm eve yapılsın: Sucuklu peynirli milföy böreği tarifi

  • Sodalı banyolu börek tarifi

Adını ilk kez duyanlar şaşırıyor, ilginç yapılış adımları sebebiyle herkeste merak uyandırıyor. Soda sayesinde çıtır çıtır olan, az malzemeli ve nefis bu böreği en yakın zamanda denemelisiniz.

Deneyip de sevmeyen yok: Sodalı banyolu börek tarifi

  • Dün misafir vardı böreği tarifi

Malzemeleri asla israf etmememiz gerektiğini hepimiz biliyor ama zaman zaman arta kalanları nasıl değerlendirebileceğimizi uzun uzun düşünmek zorunda kalıyoruz. İşte böyle anlarda bu börek tarifi gelsin aklınıza. Bir gün önce misafirinize sunduklarınızdan arta kalanlar varsa mesela, şöyle mis gibi bir börek hazırlayabilirsiniz.

Tavuklu garnitürlü: Dün misafir vardı böreği tarifi

  • Paçanga böreği tarifi

Evet, pastırma sebebiyle kendisi pek ekonomik değil, kabul ama yine de az malzemeli bir börek. Özellikle de birçok malzemeyle üzerine sos, içine harç yapılan böreklerden çok daha az.

Mis kokusuyla iştahları açıyor: Paçanga böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?