"Taze Fasulyenin Yanına Ne Gider?" Diyenlere 12 Nefis Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Tam da zamanıyken mutfağınızda sık sık taze fasulye pişirmeye özen gösteriyorsanız onunla ne kadar farklı ve nefis menüler oluşturacağınızı öğrenmenizin zamanı da çoktan gelmiş demektir.

Etli, kıymalı ya da zeytinyağlı olarak taze fasulye hazırladığınızda sizin de aklınızda hemen "Taze fasulyenin yanına ne gider?" sorusu oluşuyorsa, nefis bir taze fasulye menüsü hazırlamanız için size yardımcı olacak bu birbirinden enfes tamamlayıcı tarifleri mutlaka değerlendirin deriz.

İşte "Taze fasulyenin yanında en iyi ne gider?" sorusuna verilebilecek en lezzetli cevaplar, taze fasulye ile sunulabilecek enfes tarifler...

 • Yayla çorbası tarifi

Etli ya da zeytinyağlı taze fasulye yaptığınızda öncesinde bir çorba ikram etmek isterseniz içinde bolca yoğurt olan ferah ve nefis çorbaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Buyursunlar, karşınızda yoğurtlu çorbaların en sevileni: Yayla çorbası tarifi

 • Soğuk çorba tarifi

Şöyle daha ferah bir lezzet peşindeyseniz, "Yaz aylarındayız, çorba içeceksek de soğuk içelim" diyenlerdenseniz sizi yine bolca yoğurtla hazırlanan ama bu kez hem çok daha pratik hem de çok daha ferah olan bu çorbayı şiddetle tavsiye ederiz.

Öyle güzel bir başlangıç ki: Soğuk çorba tarifi

 • Bulgur pilavı tarifi

Daha doyurucu bir menü oluşturmak isteyenler için sofranın olmazsa olmazlarından biri her zaman pilavdır, bilirsiniz. Hem etli hem de zeytinyağlı taze fasulyenin yanına en çok yakışanlardan biri de o.

Tane tane dökülsün: Bulgur pilavı tarifi

 • Tereyağlı pilav tarifi

"Taze fasulyenin yanına ne gider?" sorusuna bir yanıt aradığımızda en çok alacağımız cevap kesinlikle mis gibi bir pirinç pilavı olacak, eminiz. Bu cevabı verenler o kadar haklı ki, listemize koymadan edemezdik.

Mis gibi kokusu tüm mutfağı sarsın: Tereyağlı pilav tarifi

 • Ev yapımı fellah köftesi tarifi

Taze fasulyenin tamamlayıcısı olarak daha çok onunla benzer şekilde, ana yemek gücünde bir tarif arıyorsanız bulgurla hazırlanan, domates sosa bulanınca lezzeti katlanan fellah köftesini de tercih edebilirsiniz. Yanlarına da bir kase ev yapımı yoğurt çok iyi gider, bizden söylemesi.

Efsane menü olur: Ev yapımı fellah köftesi tarifi

 • Cacık tarifi

Taze fasulye dendiğinde bile aklına hemen yoğurt gelenler olarak böyle bir menü hazırlarken elbette sofradan mis gibi cacığımızı da eksik edecek değildik.

Buyursunlar, bu taraftan: Cacık tarifi

 • Kabak şayan tarifi

Taze fasulye ile aynı zamanlarda tezgahlara çıkan mis gibi yaz sebzelerini de bol bol değerlendirebilirsiniz aslında. Aynı dönemin sebzeleri el ele veriyor, muazzam bir menünün ayrılmaz parçaları haline geliyor.

Olaylar böyle gelişiyor: Kabak şayan tarifi

 • Tavuklu çullama tarifi

Eğer "Ben et yemeden doyamıyorum" diyenlerdenseniz ya da yemeğe böyle düşünen arkadaşlarınız davetli ise şöyle çok pratik bir şekilde hazırlayacağınız tavuklu çullama ile hem gözü hem mideleri doyurabilirsiniz.

Hazırlaması öyle kolay ki: Tavuklu çullama tarifi

 • Patlıcan balığı tarifi

Sofranızı mevsimin en taze sebzelerine emanet etmek isterseniz taze fasulyenin yanında çok iyi gidecek, yine bolca yoğurtla yenecek bu patlıcanlı lezzeti de öneririz.

Yoğurdunu bol tutmayı ihmal etmeyiniz: Patlıcan balığı tarifi

 • Gavurdağı salatası tarifi

Eğer yoğurtlu mezeler yerine salata tercih edenlerdenseniz, özellikle etli ya da kıymalı olarak hazırlanan taze fasulyenin ve onun yanında ikram edeceğiniz mis gibi pirinç pilavının yanına en çok yakışacak salatalardan biri kesinlikle gavurdağı.

Kaşıklayalım o zaman: Gavurdağı salatası tarifi

 • Ejder tatlısı tarifi

Salatasından pilavına, mezesinden çorbasına, dolu dolu bir menü hazırladık ama taze fasulyeden sonra ikram edebileceğiniz tatlılardan da söz etmeden geçmeyelim. Aslında taze fasulye gibi hafif ve doyurucu bir lezzetin ardından hem sütlü hem de şerbetli tatlılar servis edebilirsiniz. Biz her ikisine de birer tane örnek vermeden geçmeyelim, bu sırada sizi bambaşka, efsane bir tatlı ile tanıştıralım.

Aynısını başka yerde bulamazsınız: Ejder tatlısı tarifi

 • Parmak tatlısı tarifi

Parmak Tatlısı Tarifi

Parmak Tatlısı Tarifi

Sizi sıra dışı bir sütlü tatlı ile tanıştırdık ama taze fasulyenin ardından şerbetli tatlı ikram etmek ya da yemek isterseniz tahmin ettiğinizden çok daha kısa sürede şipşak hazırlayabileceğiniz bu nefis tatlı tarifimizi de değerlendirebilirsiniz.

Seçim sizin: Parmak tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?