Kabak Yoğurtlaması Tarifi

Kabağı Farklı ve Pratik Bir Şekilde Değerlendirmek İsteyenlere 12 Özel Kabak Yemeği

Favorilerime
Ekle

Hazır mevsimiyken bol bol değerlendirmemiz gerekenlerde bugün: Kabak!

Biliyoruz, artık her sebze-meyve her mevsimde bulunabiliyor neredeyse ama hiçbiri onları zamanında yemenin, en taze, en olması gerektiği gibi oldukları vakitte tüketmenin yerini tutmuyor. İşte bu yüzden biz de istedik ki kabağı en lezzetli zamanında sık sık sofranıza konuk edin, onun hafifliğinden, kendine has lezzetinden, kolayca pişirilebiliyor oluşundan bol bol faydalanın.

Özellikle hafta içi yorgun argın evde döndüğünüzde yemek yapacak çok vaktiniz olmuyorsa, akşam yemeklerinde hafif bi' şeyler yemek istiyorsanız, yemeğe misafirleriniz varsa ama hem ekonomik hem de çok lezzetli olarak ne pişireceğinize bir türlü karar veremiyorsanız bu pratik kabak yemekleri gelsin aklınıza.

Buyursunlar...

 • Yoğurtlu kabak salatası

Hazılarması ve pişirmesine toplamda sadece ve sadece 10 dakika ayırmanızın yeterli olduğu, pratikten de öte bir tarifle başlıyoruz! Akşamları hafif beslenmeye özen gösterenlerin favorisi olacak bu tarif, yoğun geçen günün ardından yapılabilecek en lezzetli ve en kolay yemek tariflerinden.

Salaya deyip geçmeyin, oldukça da doyurucu: Yoğurtlu kabak salatası tarifi

 • Kabak kalye

Etsiz de doyulabileceğinin en lezzetli kanıtlarından biri o. İçindeki mantar sayesinde proteinimizi de almayı ihmal etmiyor, ıspanak başta olmak üzere bu tarifte kabağa eşlik eden diğer tüm malzemelere çok teşekkür ediyoruz.

Bir araya gelip işlerimizi öyle kolaylaştırdılar ki: Kabak kalye tarifi

 • Kaşkarikas

Şu havalarda çok ağır değil de zeytinyağlı, hafif yemekleri tercih edenlerden, ev ekonomisine zeval getirmeyecek özel tarifler deneyenlerdenseniz bu yaz favori isminiz kaşkarikas olacak, eminiz. Kabakların kabuklarını değerlendirme imkanı sunan bu özel lezzetle henüz tanışmadıysanız bir dakika daha vakit kaybetmeyin deriz.

"Daha önce nerelerdeydin?" dedirtir: Kaşkarikas tarifi

 • Kabaklı köfte

"Ben et yemeden doyduğumu hissetmiyorum"cuları, kabağa hala biraz mesafeli yaklaşanları ya da böyle tanıdıkları olanları bu tarife doğru alabiliriz. Kabak, bu kez kıyma ile başrolleri paylaşıyor, klasik köfte tarifini unutturacak bir ferahlık, farklı ve enfes bir tat sofralara çıkıyor...

Köftelerinize kabakla renk ve lezzet taşıyın: Kabaklı köfte tarifi

 • Girit usulü kabak

Sadece pratik bir şekilde hazırlanmakla kalmayan, aynı zamanda yapımında çok ama çok az malzeme kullanılan bir tarif o! Usulü Girit'ten, hafifliği, lezzeti ve şıklığı kabaktan, yapması da sizden.

Sofradaki kimse gözlerini ondan alamayacak: Girit usulü kabak tarifi

 • Fırında sütlü kabak

Sadece 10 dakikada hazırlandığı için aslında yine pratikliğinden ödün vermeyecek ama fırında pişme süresini beklerken yükselen mis gibi kokular nedeniyle iştahınızı her geçen saniye katlayacak bir yemekle devam ediyoruz. O pişerken siz diğer işlerinizi hallederek bu süreyi değerlendirebilrsiniz tabii.

Her lokması beklediğiniz süreye değecek: Fırında sütlü kabak tarifi

 • Kabaklı falafel

Nohut köftesi olarak da söz edebileceğiniz mis gibi falafeli, böyle rengarenk sebzelerle dolu bir mevsimde yalnız bırakmak istemedik, kabağı ve mis gibi dereotunu da işin içine kattık. Ortaya tam da yaz sofralarına yakışır, pratik bir şekilde hazırlanan bu lezzet topları çıktı!

Yanında da bir kase yoğurtla tadına doyum olmadı: Kabaklı falafel tarifi

 • Ratatouille

Toplayın mevsimin en taze isimlerini bir araya, akşama en sağlıklısından enfes bir ziyafete ev sahipliği yapacak sofranız. Bakmayın adının yabancı durduğuna, kendisinin bir Fransız mutfağı klasiği olmasına...

Aslında damak tadımıza çok uygun bir sebze dizme o: Ratatouille tarifi

 • Füme somonlu kabak ruloları

Demek akşama çok özel misafirleriniz var ve yemek hazırlamak için uzun uzun harcayacak çok da vaktiniz yok... Bu durum size de çok tanıdık geliyorsa bu tarif aklınızın bir köşesinde bulunsun. En özel sofralara en çok yakışacak isimlerden biri o!

Çok pratik, çok havalı: Füme somonlu kabak ruloları tarifi

 • Yoğurtlu kabak sıyırma

Zeytinyağlıların en çok değer gördüğü mutfaklardan Girit mutfağına doğru gidiyoruz yine. Kabağın değerinin belki de en çok ve en farklı şekilde bilindiği, onunla hemen her yemeğe imza atılan bir mutfak kültüründen söz ediyoruz.

Neden biz de bu lezzet şölenine ortak olmayalım ki: Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

 • Mücver

"Mücver tek başına bir yemek olarak değerlendirilebilir mi ki?" demeden önce bu tam kıvamında tarifi uygulayın, bol bol mücverlerinizi hazırlayıp yanında enfes bir yoğurt sosla sofraya çıkarın. Göreceksiniz, herkes ondan yedikçe yiyecek, gözler sofrada başka hiçbir şey aramayacak.

Tek başına bile tıka basa doyuracak güçte o: Mücver tarifi

 • Kabak yoğurtlaması

Kabak Yoğurtlaması Tarifi

Kabak Yoğurtlaması Tarifi

Kabul, bu kez kabağı kızartarak hafiflikten ödün veriyoruz ama pratiklikten asla! Biraz daha çıtır, biraz daha yedikçe yemek istenen o kızartma tariflerini sevenlerden, yaz deyince aklına hızlıca yapılan kızartmalarla dolu sofralar gelenlerdenseniz doğru tarife geldiniz.

Yazın tadı bu tariflerle çıkar: Kabak yoğurtlaması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?