Üç Malzemeli Kurabiye Tarifi

''Çayın Yanına En Çok Ne Yakışır?'' Sorusuna Cevap 13 Kıyır Kıyır Çay Kurabiyesi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bir fincan çay ve yanında fırından yeni çıkmış, sıcacık, kıyır kıyır, mis kokulu kurabiyeler... Mutluluğun tanımını yapsak mutlaka bunu da eklerdik.

Çayın yanına en çok yakışan hamur işlerinden olan kurabiyeler hem kendinizi şımartmak istediğiniz çay saatleri hem de misafirleriniz için nefis bir ikramlık. Peki çayın yanında en iyi giden kurabiye tarifleri neler?

Gelin, çay kurabiyelerinin en nefislerini yakından tanıyalım ve bu tariflerle çay saatlerimizi güzelleştirelim.

"Ben yapılışlarını izlemek istiyorum" diyenlere özel video bonusuyla başlayalım: Çayın Yanına 3 Farklı Kurabiye Tarifi

"Çayın yanına misafirlere ne ikram etsem?" diye kara kara düşünenlerin kurtarıcısı olacak üç nefis ve farklı tarif önerimiz var. Karşınızda: Lokumlu kurabiye, kömbe kurabiye ve rüzgar gülü kurabiye.

Videomuzdaki tariflerin yazılı hallerine de YouTube kanalımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Margarinsiz un kurabiyesi

Çay saati denince akla gelen kurabiyelerden biri kuşkusuz anne eli değmiş un kurabiyeleri. Biz onu katı yağ kullanmadan, sadece 4 malzemeyle hazırladık.

Tam kıvamında oldu: Margarinsiz un kurabiyesi tarifi

 • Elmas kurabiye

Sadece lezzetiyle değil sunumuyla da çay saatlerinin yıldızı olacak elmas kurabiye ile tanışın. Göz alıcı bu kurabiye en değerli tariflerinizden biri olacak.

Kıymetlimiz: Elmas kurabiye tarifi

 • Bitli kurabiye

İsmiyle merak uyandıran bir kurabiye tarifi bu. Adının bu şekilde olmasının sebebi ise içindeki çörek otlarıyla alakalı. Tuzlu kurabiye tariflerini sevenler bu tarife bayılacak.

Kavanoz kavanoz yapmalık: Bitli kurabiye tarifi

 • Balayı kurabiyesi

Yine adıyla merak uyandıran, şekliyle farklılaşan bir kurabiye tarifindeyiz. Bu nefis tarifin en güzel özelliği ise sadece 4 malzemeyle hazırlanıp 10 dakikada pişmesi.

Rüya gibi: Balayı kurabiyesi tarifi

 • Nişastalı bayatlamayan kurabiye

Lezzetini ve tazeliğini uzun süre koruyacak, günlerce çay saatlerinize ilk günkü tazeliğinde eşlik edebilecek bir tarifimiz var. Şekli de mantardan esinlenme.

Denemek için sebebiniz çok: Nişastalı bayatlamayan kurabiye tarifi

 • Acı biberli kurabiye

Bu kurabiye tarifinde alışıldık olmayan iki farklı malzeme var: Pul biber ve toz kırmızı biber. Hafif acı tadıyla çayın yanına farklı bir eşlikçi olacak bu kurabiye tüm cesur yüreklere geliyor.

Acı severlere: Acı biberli kurabiye tarifi

 • Haşhaşlı kurabiye

Ağzınızda çıtır çıtır edecek, hamuru kıyır kıyır bir kurabiye tarifi hazırlıyoruz şimdi de. Bir de üzerine ceviz ekledik mi tadından yenmiyor.

Onu kim sevmez: Haşhaşlı kurabiye tarifi

 • Atom kurabiye

Hamur işinin üzerinizdeki ağırlıktan hoşlanmıyorsanız tam aksine size enerji verecek bir kurabiye tarifimiz var. İçinde kuru meyve ve cevizin bulunduğu atom kurabiye enerjinizi tavan yapacak.

Şeklini vermek de çok kolay: Atom kurabiye tarifi

 • Alaçatı kurabiyesi

Alaçatı pastanelerinden almadan duramadığımız damla sakızlı kurabiyeleri şimdi evde yapmanın ve çay saatinde eşe dosta ikram etmenin tam zamanı. Nefis dokusuyla sizi kendine hayran bırakacak.

Ağızda dağılır: Alaçatı kurabiyesi tarifi

 • 5 malzemeli kıyır kurabiye

Kurabiye yapmak için aslında onlarca malzeme kullanmanıza hiç gerek yok. Çünkü doğru birkaç malzemeyle de nefis lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz. Tıpkı bu kıvamı tam yerinde kurabiyede olduğu gibi.

Buzlukta da saklanır: 5 malzemeli kıyır kurabiye tarifi

 • Tatlı pastane kurabiyesi

Pastanelerden almaya alıştığımız tatlı pastane kurabiyelerini evde yapmak sandığınızdan çok daha kolay. Misafirlerinizin dışarıdan aldınız sanacağı, sizinse gururla ben yaptım diyeceğiniz bu kurabiyeleri çok seveceksiniz.

Pastanenin yolunu unutturur: Tatlı pastane kurabiyesi tarifi

 • Üç malzemeli kurabiye

Kurabiye canavarlarının canları her kurabiye çektiğinde kolayca yapabileceği bir tarif vereceğiz şimdi size. Sadece 3 malzemeyle böyle harika bir lezzet yakalayabileceğinizi eminiz bilmiyordunuz.

Herkes yapabilsin diye: Üç malzemeli kurabiye tarifi

 • Çay kurabiyesi

Çay Kurabiyesi Tarifi

Çay Kurabiyesi Tarifi

Adı üstünde o bir "çay kurabiyesi". Dünyaya çaya eşlik etmek için gelmiş olan bu kurabiye çaya batırılınca hemen erimeyen, kıtır kıtır bir lezzet. Üstelik içinde margarin de yok.

Çayın sevgilisi: Çay kurabiyesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?