Mini Kek Tarifi

Pamuk Gibi Yumuşaklığıyla Çay Saatlerinin Yıldızı Olacak 13 Pofuduk Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kim istemez ki çayın yanında pofuduk kekler, poğaçalar, hamur işleri yapmak ve lezzetiyle olduğu kadar kıvamıyla da yiyenleri kendine hayran bırakmak...

Ama "Ne yaparsam yapayım benim hamur işlerim pofuduk olmuyor" diyorsanız doğru yerdesiniz. Zira birazdan göreceğiniz tarifleri birebir uyguladığınız yumuşacık, kabardıkça kabaran hamur işlerine imza atmamanız mümkün değil.

Misafirleri çağırmaya başlayın yavaş yavaş, biz başlıyoruz.

 • Bayatlamayan kabartma tozlu pofuduk poğaça tarifi

3-2-1 poğaça tarifi olarak da bilinen, ölçüleri akılda kalıcı, yapması çok kolay bu poğaça pofudukluğuyla da akılları baştan alacak. Üstelik günlerce bayatlamadan kalacak.

Dokunun: Bayatlamayan kabartma tozlu pofuduk poğaça tarifi

 • Sodalı sünger kek tarifi

Fırında pişerken izlediğinizde "Daha ne kadar kabaracak acaba?" diye hayretle izleyeceğiniz bir tarif bu. Yumuşacık, sünger gibi kıvamıyla sizi mutlu etmeye geliyor.

Harika dokusuyla: Sodalı sünger kek tarifi

 • Puf puf kabaran pişi tarifi

Sabah kahvaltılarının, çay saatlerinin en nefis eşlikçilerinden pişilerin gönlümüzdeki yeri ayrı. Evde hızlıca hazırlayacağınız bu pişi tarifi ise şimdiye kadar yaptığınız en pofuduk kıvamlı pişi olacak.

Kahvaltı sofrası kurulsun: Puf puf kabaran pişi tarifi

 • Puf böreği tarifi

Tepsi böreklerine bir süre ara vermenizi sağlayacak puf börek bulutları kıskandıran kıvamıyla en favori börek tarifiniz olmaya geliyor. Üstelik hazırlaması da pek kolay.

İstediğiniz iç harçla: Puf böreği tarifi

 • Sosuyla pişen poğaça tarifi

Kabına sığmakta zorlanan, yumuşaklığı, bulut gibi kabarması ve lezzetiyle çay saatlerine damga vurmaya hazırlanan bir poğaça düşünün. Üstelik nefis sosuyla pişmesiyle de bildiğiniz tüm poğaça tariflerinden farklılaşsın.

Onları şaşırtın: Sosuyla pişen poğaça tarifi

 • Pofuduk pancake tarifi

Artık bizden biri olan pankekleri bu sefer bildiğinizden farklı yapıyor, onun puf puf kabarmasını sağlıyoruz. İşin tüm sırları ve püf noktaları tarifimizin içinde gizli.

Göz alır: Pofuduk pancake tarifi

 • Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

Hep sütle yapmaya alıştığımız nefis poğaçaları şimdilik unutun. Çünkü bu poğaçanın içinde süt yok! Ama buna rağmen öyle yumuşak, öyle tam kıvamında ki...

Böylesi de mümkün: Suyla yapılan pamuk poğaça tarifi

 • Pofuduk kek tarifi

Parmağınızla bastırdığınızda hemen eski haline dönebilen, sünger kek de denilen pofuduk kek tarifi hemen her evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlanıyor, yeri geliyor en nefis pastaların tabanı da olabiliyor.

Yağ içermez: Pofuduk kek tarifi

 • Peynirli maydanozlu popover tarifi

Adını ilk kez duyuyor olsanız da onu bir kere denedikten sonra adını kalbinize yazacağınıza eminiz. Çay demlenene kadar pofuduk pofuduk kabarıp sofraya yetişen bu hamuru farklı lezzet favorileriniz arasına girmeye aday.

Az malzemeli: Peynirli maydanozlu popover tarifi

 • Mini kek tarifi

Küçük porsiyonlarda pişen bu kek tarifi sadece 10 dakikada hazırlanıyor, pişerken evi mis gibi kokutuyor. Kabına sığmadıkça daha da yeme isteği uyandırıyor, tek bir tanesiyle doyurdukça doyuruyor.

Pofuduk göbek adı: Mini kek tarifi

 • Puf puf kaygana tarifi

Karadeniz mutfağının en özel tariflerinden olan kaygana bu sefer daha değişik bir formda karşınızda. Un ve kabartma tozunun desteğiyle yediğiniz en güzel kayganayı yapıyoruz, hazır mısınız?

Böylesi de çok güzel: Puf puf kaygana tarifi

 • Puf puf limonlu kek tarifi

Bu keki hazırlarken yumurta beyazlarını ve sarılarını ayrı ayrı çırpıyor, böylelikle kekimize pofuduk bir kıvam veriyoruz. Bu da yetmiyor, limon kabuğunun nefis aromasını da harca ekleyerek lezzetini zirveye çıkarıyoruz.

Birkaç püf noktası yeter: Puf puf limonlu kek tarifi

 • Pofuduk hamur kızartması tarifi

Pofuduk Hamur Kızartması Tarifi

Pofuduk Hamur Kızartması Tarifi

Un, yoğurt ve yağ hazırsa yumuşacık ve yağ çekmeyen bir hamur kızartması hazırlayalım mı? İster kahvaltıya, ister çay saatlerine, hatta piknik sefalarınıza bile o çok yakışacak.

Yağ çekmez: Pofuduk hamur kızartması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?