TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Her Bayram Baklava Yapmaktan Sıkılanlara 12 Hafif ve Değişik Sütlü Tatlı Tarifi

Kadayıf Çanağında Muhallebi Tarifi
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Söz konusu bayram olunca aklınıza hep baklava, kadayıf, şekerpare gibi şerbetli tatlı tarifleri geliyor biliyoruz. Ancak Türk mutfağının naif tarafı olan sütlü tatlılar da aslında bayram sofralarına çok yakışıyor.

Hele ki daha hafif bayram sofraları hayal ediyor, misafirlerinize değişik bayram tatlıları sunmak istiyorsanız bu bayramda aşağıdaki sütlü bayram tatlılarına da şans verin deriz.

Nefis bir bayram dileklerimizle buyursunlar.

 • Süt şerbetli tatlı

Bayram tatlılarının olmazsa olmazı şerbet bu tarifte de var. Ancak bu sefer sütlü bir şerbet hazırlayıp çok daha hafif bir tatlıya imza atıyoruz.

Revani kıskandırır: Süt şerbetli tatlı tarifi

 • Yalancı tavuk göğsü

Geleneksel tatlılarımızdan vazgeçmiyor ama onu daha pratik ve kolay bir şekilde yapmanın yollarını da unutmuyoruz. Misafirleriniz gerçeğinden ayırt edemeyecek.

Hızlı çözüm: Yalancı tavuk göğsü tarifi

 • Sultan sarması

Misafirlerinize lezzetli olduğu kadar sunumu havalı bir tatlı sunmak istiyorsanız bu tarif tam size göre. Bayramın sultanlarına da bu yakışırdı.

Herkes tarifini soracak: Sultan sarması tarifi

 • Aslan sütü

İsmiyle merak uyandıran, malzemeleriyle şaşırtan bir tarifte sıra. Zira içinde tel şehriye olan bir muhallebi hazırlayacağız, ardından lezzetine hayran olacağız.

Bildiklerinizden çok farklı: Aslan sütü tarifi

 • Kadayıf çanağında muhallebi

Şerbetli bayram tatlılarının olmazsa olmazı kadayıflardan vazgeçemedik ve onun eşliğinde nefis bir sütlü tatlı hazırladık. İkramlara çok yakışacak.

Çıtır lezzet: Kadayıf çanağında muhallebi tarifi

 • Kadayıflı irmik pastası

Pasta dediğimize bakmayın, yapımı oldukça kolay bir lezzetten bahsedeceğiz size. Tatlıların, helvaların olmazsa olmazı irmikle kadayıf kol kola girecek ve tüm özel günler kadar bayramlara da yakışacak bir tarife imza atacak.

Dilim dilim lezzet: Kadayıflı irmik pastası tarifi

 • Fincan tatlısı

Görünüşüyle misafirlerinizi büyüleyecek, bayramın geldiğine bir kez daha sevindirecek fincan tatlısında sıra. Yapımı da çok kolay olan bu tarif bayramın yıldızı olacak.

Misafir sevindirir: Fincan tatlısı tarifi

 • Bisküvili saray sarması

Bu tarifi yapmak için fırına dahi ihtiyacınız yok. Damağınızda iz bırakan nefis bir muhallebiye sahip olan bisküvili saray sarması serinletici etkisiyle favorilerinizden biri olacak.

Adım adım mutluluk: Bisküvili saray sarması tarifi

 • Muhallebili Kemalpaşa tatlısı

Şerbetli tatlıların en sevilenlerinden Kemalpaşa tatlısını bir de bu haliyle görün. Şerbetli tatlı sevenlerin de sütlü tatlılardan vazgeçemeyenlerin de gönlünü kazanmak işte bu kadar kolay.

Orta yolu bulduk: Muhallebili Kemalpaşa tatlısı tarifi

 • İrmikli sütlü tatlı

Şık görünümü, az malzemeli oluşuyla bayram menünüze girmeye gönüllü olan irmikli sütlü tatlı cheesecake kıskandırıyor, şerbetli irmik tatlılarını bile kendine hayran bırakıyor.

Hafif mi hafif: İrmikli sütlü tatlı tarifi

 • Antep fıstıklı mafruka

"Bayram dediğin fıstıklı baklavayla olur, Antep fıstığı olmadan bayram tatlısı olmaz" diyenlerdenseniz sizi farklı bir tarifle tanıştıralım. Bir dilimiyle dahi sizi tatlı rüyalara daldıracak bu tatlıyı yedikçe kendinizden geçeceksiniz.

Yeşil güzel: Antep fıstıklı mafruka tarifi

 • Bayram pastası

Bayram Pastası Tarifi

Bayram Pastası Tarifi

Adı üstünde bayram pastasını şimdi yapmayacaksanız da ne zaman yapacaksınız? Akraba ziyaretlerinde şerbetli tatlı üzerine şerbetli tatlı yemeye doyanların asla hayır diyemeyeceği bayram pastası sizin mutfaktan çıkmayı hak ediyor.

İyi bayramlar: Bayram pastası tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?