Piknik Sezonuna Çok Yakışacak Birbirinden Nefis ve Farklı 13 Şiş Tarifi

Favorilerime
Ekle

Et ve tavuk yemekleri tencerede de nefis oluyor, fırında piştiğinde de. Ama bir de ızgarada ve mangalda pişen halleri var ki insan parmaklarını yemeden yapamıyor.

Özellikle havalar ısındığında, bahar ve yaz ayları geldiğinde pikniklerin kurtarıcısı olan şiş tariflerinden bahsediyoruz. Bu tariflerle mangal keyfi de yapabilir; evinizde ızgarada da keyifle pişirebilirsiniz.

Afiyet olsun!

 • Şişte milföylü köfte

Farklı bir şiş köfte tarifi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Pratikliğin diğer ismi milföy hamurlarıyla buluşan top top yumuşacık köfteler farklı bir öğünü müjdeliyor.

Çok doyurucu: Şişte milföylü köfte tarifi

 • Soslu tavuk şiş

Portakal suyu, yoğurt ve baharatlarla marine ettiğimiz tavuk öyle güzel, öyle yumuşacık oluyor ki kaç şiş yediğinizi sayamayacaksınız. Midede şenlik var.

Yok böyle lezzet: Soslu tavuk şiş tarifi

 • Portakal soslu hindi şiş

Hep et, hep tavuk eti olmaz; sadece yılbaşı zamanında hatırlanmaması gereken hindiyle de nefis tarifler olur. Tıpkı bu yedikçe yedirten hindi şiş tarifinde olduğu gibi...

Onu bir de böyle görün: Portakal soslu hindi şiş tarifi

 • Terbiyeli kuzu şiş

Mangalların, balkon sefalarının aranılan yüzü kuzu şişi harika bir terbiyeyle birleştirdik. Ortaya insanın iştahını kokusuyla açan nefis mi nefis bir tarif çıktı.

Tavada bile olur: Terbiyeli kuzu şiş tarifi

 • Marine tavuk şiş

İddia ediyoruz bu lezzet hiçbir kebapçıda yok! Lavaşa sarıp sarıp yiyeceğiniz bu marine tavuk şişlere bir de nefis bir ezme eşlik ediyor; insan yerken kendinden geçiyor.

Yanında ezme ile: Marine tavuk şiş tarifi

 • Ciğer şiş

Sakakattan uzak duranların bile hayır diyemeyeceği ciğer şiş kömür ya da mangal ateşinde renk alana kadar kızarıyor; sumaklı soğanla midelere bayram yaşatıyor.

Yanına da ayran: Ciğer şiş tarifi

 • Çöp şiş

Uğruna rekorların kırıldığı, yedikçe yedirten çöp şişi siz de kolaylıkla evinizde yapabilirsiniz. Etin en lezzetli hallerinden çöp şiş için mutfağa davetlisiniz.

Kaç tane yediğini sayamazsın: Çöp şiş tarifi

 • Şiş köfte

Çöp şişe alternatif bir tarif arıyorsanız az yağlı kıymanızı hazır edin çünkü misket köftelerden nefis bir şiş köfte tarifimiz var. Çocuklar da onu çok sevecek.

Bir şiş yetmez: Şiş köfte tarifi

 • Yufkalı şiş kebap

Lezzet kadar sunuma da önem verenler, farklılaşmak isteyenler buraya. Çünkü biraz kıyma, biraz yufka ile şişleri diziyor ve bu pratik tarifin keyfini sonuna kadar çıkarıyoruz.

Kebap keyfi dediğin: Yufkalı şiş kebap tarifi

 • Diyet tavuk şiş

Şu sıralar diyet yapanları da unutmadık. "Kibrit kutusu kadar beyaz peynir"le, her öğün "salata"yla diyet yapılmaz diyenleri çok ama çok hafif diyet tavuk şiş tarifimize bekliyoruz.

Her diyet yemeği böyle olsa: Diyet tavuk şiş tarifi

 • Fıstıklı şiş köfte

Antep fıstıklarını göreve çağırıyor ve köfteleri onunla daha da zenginleştirip lezzetlendiriyoruz. Sonra gelsin kallavi sofralar, mutlu ağırlanan eşler dostlar...

Kendimizi şımartıyoruz: Fıstıklı şiş köfte tarifi

 • Köfteli patlıcan kebabı

Mangal denince aklına önce et sonra patlıcan gelenler burada mı? İşte bu iki nefis lezzeti birleştiriyor ve bu hazırlaması pek keyifli lezzeti sonrasında afiyetle yiyoruz.

Tam bir keyif: Köfteli patlıcan kebabı tarifi

 • Somon şiş

Somon Şiş Tarifi

Somon Şiş Tarifi

Kırmızı et ve tavuk etinden hazırlananlardan farklı bir tarif arayanları da unutmadık pek tabii. En nefis ve en sağlık deposu somonu bir de böyle denemelisiniz.

Omega-3 aşkına: Somon şiş tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?