https://yemek.com/tarif/tam-olculu-kisir/ | Tam Ölçülü Kısır Tarifi

Üç Öğün Yesek Bıkmayacağımız Kadar Lezzetli ve Farklı 10 Nefis Kısır Tarifi

Favorilerime
Ekle

Sevmeyeni neredeyse olmayan, kolayca hazırlanan, bütçeyi çok yormayan, aynı zamanda lezzetiyle herkesi mutlu etmeyi başaran tarifi o!

Evet, kısırdan söz ediyoruz.

İçindeki malzemeleri çeşitlendirebildiğimizden her damağa hitap etmeyi bilen bu lezzeti, zaten çocukluğumuzdan beri çok seviyoruz.

O zaman onu farklı şekillerde yapmayı da öğrenelim, yeri geldiğinde en klasiğini yeri geldiğinde en renklisini hazırlamayı bilelim. Canımız istediğinde 10 dakikada hazır edelim mesela ya da misafirler geldiğinde onları yine bir kısır tarifiyle şaşırtmayı başaralım.

Sözün kısası, biz bugün birbirinden farklı kısır tarifleriyle ona hak ettiği değeri vermeye kararlıyız.

Siz de bize katılmaz mıydınız?

Tariflerin yapılışlarını izlemek isteyenlere özel bonusla başlıyoruz: 7 Çeşit Kısır Tarifi

Şalgamlısından, tahinlisine farklı damak tatlarına hitap eden bu nefis ve farklı kısır tariflerimizi mutlaka denemelisiniz.

Yazılı tariflerimize ulaşmak için hemen YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Midemizde ona hep yer var: Kısır

Hani bazı lezzetler vardır, insan ne kadar tok olursa olsun onu görünce dayanamaz, koca bir porsiyonu yemekten kendini alamaz.

İşte bu, tam da onlardan biri: Kısır tarifi

"Ben bir türlü tutturamıyorum" diyenlere: Tam ölçülü kısır

"Kısır yapmak kolaydır" dedik ama güzelini yapmak da önemli bir iştir aslında. Bulgurun haşlama suyundan tutun içine koyacağınız salçadan diğer malzemelere, aklınızda soru işaretleri kalıyorsa, "Benim yaptıklarım çok hamur gibi oluyor." diyorsanız bu tarif yeni rehberiniz olacak.

Bir köşeye not edin deriz: Tam ölçülü kısır tarifi

Yoksa siz hala onunla tanışmadınız mı: Hatay usulü kısır

Eğer henüz Hatay usulü kısırla tanışmadıysanız daha fazla geç kalmayın deriz. Zira kendisi bulgurun farklı bir şekilde hazırlanıyor oluşuyla, içine eklenen malzemelerle bildiğiniz tüm kısırlardan farklı olacak.

Yine yemelere doyulmayacak: Hatay usulü kısır tarifi

Her yöreninkini denemeli: Antep usulü kısır

Kısır ülkemizin dört bir yanında, her mutfakta yapılan bir lezzet olduğuna göre, her yörenin kısırından haberdar olmalı, aradaki farklılıkları ve o farklılıkların kattığı lezzet zenginliklerini keşfetmeli. Tam da bu yüzden Hatay'dan sonra rotamızı Gaziantep'e doğru çeviriyor...

Ve bu güzellikle tanışıyoruz: Antep usulü kısır tarifi

Başka yerde yok: Tahinli cevizli kısır

Bugüne dek çok çok büyük ihtimalle hiç denemediğiniz, sıra dışı ve bağımlılık yapacak bir kısır geliyor. Sotelenmiş cevizlerin tahinle, bulgurla, içindeki tüm malzemelerle olan uyumuna bayılacaksınız.

Of of of: Tahinli cevizli kısır tarifi

Rengi yeter: Şalgamlı kısır

Kısıra sınıf atlatmanın en kolay, en lezzetli yollarından biri şalgam! Evet, bildiğimiz şalgamdan söz ediyoruz. Bulguru onunla bir araya getirerek şöyle gözlere şenlik bir lezzete imza atıyoruz.

Tabaklara renk geldi: Şalgamlı kısır tarifi

Klasik kısıra rakip: Kinoa kısır

Bolca protein içermesi, hem tok tutup hem de zayıflamaya yardımcı olması nedeniyle son yıllarda hayatımıza iyiden iyiye yerleşen kinoa, şimdi de kısır oldu çıktı!

Güzel de oldu hani: Kinoa kısır tarifi

"Karnabahar sevmiyorum" diyen bile afiyetle yer: Karnabahar kısırı

Bu tarif, karnabahardan nefret eden, onu yemeyi bırakın mutfağının kapısından bile içeri almayanları ikna eder! Nasıl bu kadar iddialı olduğumuzu anlamak için tatmanız gerek.

Çünkü iddiası, lezzetinden: Karnabahar kısırı tarifi

"Kinoa, karnabahar olur da karabuğday olmaz mı?" bonusu: Karabuğdaylı kısır

Kinoa ve karnabahar ile kısır yapabiliyorsak karabuğdayla da alası olur diyen, bu nefis tarifini "Sizden Gelenler" köşemizde bizimle paylaşan Gamze Olgun'un lezzet dolu mutfağından geliyor.

Çok teşekkür ederiz Gamze, nefis fikir: Karabuğdaylı kısır tarifi

"Sizden Gelenler" bonusu: Kısır

Kısır Tarifi

Kısır Tarifi

Her mutfakta kısır, ufak farklılıklarla yapılır. Aslıhan Çelebi'nin "Sizden Gelenler" köşemizde bizimle paylaştığı bu nefis kısır tarifi de mutlaka keşfetmeniz gerekenlerden olur.

Ellerine sağlık Aslıhan, bu nefis tarif için teşekkür ederiz: Kısır tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?