Sakallı Poğaça Tarifi

Hep Aynı Tarifi Yapmaktan Sıkılanlara Birbirinden Pratik ve Nefis 12 Farklı Peynirli Poğaça Tarifi

Favorilerime
Ekle

Poğaça tarifleri arasında en çok sevilen, en çok yapılan ve afiyetle yenen sanıyoruz ki peynirli poğaçadır. Ama o da kendi içinde birçok farklı şekilde ve lezzette yapılabilir aslında.

Tam da bu yüzden sizi bugün hep yaptığınız o klasik peynirli poğaça tarifinden farklı peynirli poğaçalarla da tanıştırmak istedik. Mayalısı, mayasızı, farklı malzemelerle karıştırılarak yapılanı, özel olarak farklı şekiller verileni ve daha neler neler...

Sadece bu peynirli poğaça tarifleri bile çay saatlerinize tek başına farklılık katmaya yeter.

E hadi o zaman kolları sıvayın, malzemeleri hazırlayın. Başlıyoruz!

 

 • Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

3-2-1 ölçüsüyle tarifi çok akılda kalıcı olan, puf puf kabaran ama aynı zamanda uzun süre bayatlamadan kalıp tazeliğini koruyan bir poğaça tarifi ile başlıyoruz!

İçinden beyaz peyniri eksik etmiyoruz: Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

 • Peynirli poğaça tarifi

Eğer mayalı hamurla hazırlanan poğaçaları seviyorsanız bu klasik poğaça tarifi hemen tarif defterlerinizde yerini almalı. Mayalı hamurların o kendine has nefis tadı peynirle buluşuyor...

Çay bile bu lezzet karşısında heyecanlanıyor: Peynirli poğaça tarifi

 • 5 dakika poğaçası tarifi

Hazırlaması sadece 5 dakikanızı alacak bir poğaça tarifi o. Pişme süresini beklerken sabırsızlanabilir, fırından yükselen kokuları içinize çekerken çay demleyebilirsiniz.

Şipşak hazır: 5 dakika poğaçası tarifi

 • Lor peynirli dereotlu poğaça tarifi

Genelde pastanelerde görmeye alışık olduğumuz ve hazır olarak aldığımız, kıyır kıyır dokusuyla, içindeki dereotuyla, peyniriyle bağımlılık yapan o poğaçalar var ya... İşte onların aynısını, hatta daha lezzetlisini evde yapmak düşündüğünüzden çok daha kolay.

Bakınız tam olarak şöyle: Lor peynirli dereotlu poğaça tarifi

 • Yelpaze poğaça tarifi

Şekliyle gören herkesin "Bunu nasıl yaptın, tarifini bana da ver!" diyeceği nefis bir tarifle devam ediyoruz. Biz içine kaşar peyniri koyduk ama dilerseniz siz farklı peynir çeşitlerini de iç harç olarak değerlendirebilirsiniz.

Her türlü nefis: Yelpaze poğaçası tarifi

 • Sakallı poğaça tarifi

Yine pastanelerin, kafelerin en sevilen lezzetlerinden biriyle devam ediyoruz, bu kez başrolü labne peyniri, beyaz peynir ve kaşar peynir arasında paylaştırıyoruz. Hepsi bir aradayken çok daha lezzetliler çünkü.

Saçaklı da denir: Sakallı poğaça tarifi

 • Puf puf kabaran poğaça tarifi

"Benim yaptığım poğaçalar bir türlü kabarmıyor" diyenleri hemen böyle alalım. Çünkü şefimiz Yasemin bu kez kabarma garantili bir poğaça tarifi veriyor ve bilmeniz gereken tüm püf noktaları tek tek anlatıyor.

Artık en pofuduk poğaçalar sizin ellerinizden çıkacak: Puf puf kabaran poğaça tarifi

 • Karnıyarık poğaça tarifi

Klasik peynirli poğaçayı unutturmaya kararlı olduğumuz listemizde şimdi de sırada görüntüsüyle iştahları kabartacak, beyaz peynire eşlik eden biber ve domatesle çay saatlerinize hem renk hem de lezzet katacak bir poğaça var!

Fırın tepsileri onunla dolsun: Karnıyarık poğaça tarifi

 • Susamlı poğaça tarifi

Yine hazır olarak pastane vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz tariflerden biri o. Oysa doğru tarifle evde de aynısının tıpkısı yapılabilir.

İşte o tarif de tam burada sizi bekliyor: Susamlı poğaça tarifi

 • Simit tadında poğaça topları tarifi

Çayın yanına hamur işlerini yakıştıranlar olarak en sevdiğimiz lezzetlerden simidi de unutmadık ve simit tadında enfes bir poğaçaya imza attık. Üstelik içinden simidin ayrılmaz ikililerinden peyniri de eksik etmedik.

Tek başına bir menü gibi: Simit tadında poğaça topları tarifi

 • Cepli sandviç poğaça tarifi

Öyle bir poğaça düşünün ki yanında yemek istediğiniz malzemelerin her birini içine yerleştirebiliyorsunuz... Bir kez deneyince her gün yapmak, hatta çantanıza atıp acıktığınız anlar için yanınızda taşımak isteyeceksiniz, eminiz.

Her gün olsa bıkmadan yenir: Cepli sandviç poğaça tarifi

 • Tam ölçülü kuru mayalı poğaça tarifi

Tam Ölçülü Kuru Mayalı Poğaça Tarifi

Tam Ölçülü Kuru Mayalı Poğaça Tarifi

Yaş maya kullanmak konusunda tereddütleriniz varsa, evinizde hep kuru maya bulunduruyorsanız bu poğaça tam sizlik demektir. Üstelik tam ölçülü bu tarif sayesinde "Yaptım ama tutmadı" deme ihtimaliniz de yok.

Bu lezzet tarif defterlerine eklenmeli: Tam ölçülü kuru mayalı poğaça tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?