TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Şehriyenin Güzelleştirip Doyuruculuk Kattığı 10 Değişik ve Şifalı Çorba Tarifi

https://yemek.com/tarif/kolay-hasta-corbasi/ | Kolay Hasta Çorbası Tarifi
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Çorba tariflerinin en sevilenlerinden, en fazla anne evini özletendir şehriye çorbası. Tam bir şifa kaynağı olan bu çorbanın doyuruculuğu da onu bu kadar sevmemizde büyük bir etken. Ama gelin görün ki ona tüm bu meziyetleri kazandıran şehriyenin başrolde olduğu tek çorba da o değil.

Kısacası, öyle farklı ve nefis şehriyeli çorba tarifleri var ki havalar iyice ısınmadan tek tek sizin tarafınızdan denenmek istiyorlar.

Tencereler hazırsa başlıyoruz.

 • Şehriye çorbası

En klasik, en sevilen tarifle başlamasak olmazdı. Hasta olduğumuzda annemizin elinde kaşıkla başımızda beklediği bu tarif en tam kıvamında tarifiyle karşınızda.

Onsuz olmaz: Şehriye çorbası tarifi

 • Domatesli şehriye çorbası

Rendelenmiş domateslerin, zeytinyağında domates salçasıyla birlikte kavrulup tel şehriyelerle birleşmesinden oluşan domatesli şehriye çorbası yapımı en kolay çorbalardan.

Rengi kendi kadar güzel: Domatesli şehriye çorbası tarifi

 • Tel şehriye çorbası

Tel şehriye, domates ve maydanozla hazırlanan bu çorba mevsim geçişlerinde şifayı kapanlar için birebir. Bol da limon sıktık mı tamamdır.

Çocuklar da onu çok sevecek: Tel şehriye çorbası tarifi

 • Terbiyeli şehriye çorbası

Bir kaşığı antibiyotik etkisi yapan bu şehriyeli çorbayı biz üstüne üstlük tavuk suyuyla yaptık, terbiyesine daha çok şifa kattık.

Kase kase içilesi: Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

 • Arpa şehriye çorbası

Tel şehriyeyle nefis çorbalar yapılır da arpa şehriye hiç geri durur mu? Üstelik bu çorbanın içinde havuç, brokoli gibi sağlıklı sebzeler de var.

Vitamini içinde: Arpa şehriye çorbası tarifi

 • Şehriyeli yoğurt çorbası

Besleyiciliği ve yumuşacık kıvamlı yoğurt çorbalarına genelde pirinç eşlik ediyor. Ancak bu sefer bir değişiklik yapıyor ve pirincin yerine şehriye kullanıyoruz.

Mis gibi oluyor, mis: Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Tavuklu, arpa şehriyeli çorba

Tek başına bir öğün olarak tüketebileceğiniz, besleyici ve vitamin değeri çok yüksek bir çorba tarifi karşınızda. Üstelik çok lezzetli.

Bağışıklık sisteminiz ona teşekkür edecek: Tavuklu, arpa şehriyeli çorba tarifi

 • Kolay hasta çorbası

Büyüklerimizin hasta olduğumuzda zorla da olsa bize içirdiği ve kısa sürede ayağa kalkmamızı sağlayan o "hasta çorbası"nın sırrını veriyoruz, yaklaşın.

Üstelik çok pratik: Kolay hasta çorbası tarifi

 • Şehriyeli tavuk suyu çorba

Doyuruculuğunu tel şehriyelerden alan, tavuk suyuyla pişip hastalıklara çare olan şehriyeli tavuk çorbanın içinde ayrıca bolca kuru nane, limon ve karabiber de var.

Daha ne olsun: Şehriyeli tavuk suyu çorba tarifi

 • Muradiye çorbası

Bu nefis lezzet Bursa mutfağına ait. Terbiyeli bir çorba olan Muradiye çorbası lezzetiyle "Ben bunu daha önce neden denemedim?" diye sordurtan tariflerden.

Bursa'ya sevgilerle: Muradiye çorbası tarifi

 • Süt çorbası

Hazırlaması çok kolay olan süt çorbasında süt ocakta kaynıyor, tereyağı tel şehriye ile buluşup aromasına aroma katıyor. Ortaya çok doyurucu ve besleyici bir lezzet çıkıyor.

Nefis koktu: Süt çorbası tarifi

 • Kemik suyuna çorba

Kemik Suyuna Çorba Tarifi

Kemik Suyuna Çorba Tarifi

Bağışıklık sistemini güçlendiren, kemik gelişimine katkı yapan kemik suyuyla bu sefer şifa deposu bir çorba yapmak için çıktık yola. Doyuruculuğunu artırmak içinse içine tel şehriye de ekledik, sofraya onu gururla davet ettik.

Şifa olsun: Kemik suyuna çorba tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?