https://yemek.com/tarif/kolay-hasta-corbasi/ | Kolay Hasta Çorbası Tarifi

Şehriyenin Güzelleştirip Doyuruculuk Kattığı 10 Değişik ve Şifalı Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çorba tariflerinin en sevilenlerinden, en fazla anne evini özletendir şehriye çorbası. Tam bir şifa kaynağı olan bu çorbanın doyuruculuğu da onu bu kadar sevmemizde büyük bir etken. Ama gelin görün ki ona tüm bu meziyetleri kazandıran şehriyenin başrolde olduğu tek çorba da o değil.

Kısacası, öyle farklı ve nefis şehriyeli çorba tarifleri var ki havalar iyice ısınmadan tek tek sizin tarafınızdan denenmek istiyorlar.

Tencereler hazırsa başlıyoruz.

 • Şehriye çorbası tarifi

En klasik, en sevilen tarifle başlamasak olmazdı. Hasta olduğumuzda annemizin elinde kaşıkla başımızda beklediği bu tarif en tam kıvamında tarifiyle karşınızda.

Onsuz olmaz: Şehriye çorbası tarifi

 • Domatesli şehriye çorbası tarifi

Rendelenmiş domateslerin, zeytinyağında domates salçasıyla birlikte kavrulup tel şehriyelerle birleşmesinden oluşan domatesli şehriye çorbası yapımı en kolay çorbalardan.

Rengi kendi kadar güzel: Domatesli şehriye çorbası tarifi

 • Tel şehriye çorbası tarifi

Tel şehriye, domates ve maydanozla hazırlanan bu çorba mevsim geçişlerinde şifayı kapanlar için birebir. Bol da limon sıktık mı tamamdır.

Çocuklar da onu çok sevecek: Tel şehriye çorbası tarifi

 • Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

Bir kaşığı antibiyotik etkisi yapan bu şehriyeli çorbayı biz üstüne üstlük tavuk suyuyla yaptık, terbiyesine daha çok şifa kattık.

Kase kase içilesi: Terbiyeli şehriye çorbası tarifi

 • Arpa şehriye çorbası tarifi

Tel şehriyeyle nefis çorbalar yapılır da arpa şehriye hiç geri durur mu? Üstelik bu çorbanın içinde havuç, brokoli gibi sağlıklı sebzeler de var.

Vitamini içinde: Arpa şehriye çorbası tarifi

 • Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

Besleyiciliği ve yumuşacık kıvamlı yoğurt çorbalarına genelde pirinç eşlik ediyor. Ancak bu sefer bir değişiklik yapıyor ve pirincin yerine şehriye kullanıyoruz.

Mis gibi oluyor, mis: Şehriyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Tavuklu, arpa şehriyeli çorba tarifi

Tek başına bir öğün olarak tüketebileceğiniz, besleyici ve vitamin değeri çok yüksek bir çorba tarifi karşınızda. Üstelik çok lezzetli.

Bağışıklık sisteminiz ona teşekkür edecek: Tavuklu, arpa şehriyeli çorba tarifi

 • Kolay hasta çorbası tarifi

Büyüklerimizin hasta olduğumuzda zorla da olsa bize içirdiği ve kısa sürede ayağa kalkmamızı sağlayan o "hasta çorbası"nın sırrını veriyoruz, yaklaşın.

Üstelik çok pratik: Kolay hasta çorbası tarifi

 • Şehriyeli tavuk suyu çorba tarifi

Doyuruculuğunu tel şehriyelerden alan, tavuk suyuyla pişip hastalıklara çare olan şehriyeli tavuk çorbanın içinde ayrıca bolca kuru nane, limon ve karabiber de var.

Daha ne olsun: Şehriyeli tavuk suyu çorba tarifi

 • Muradiye çorbası tarifi

Bu nefis lezzet Bursa mutfağına ait. Terbiyeli bir çorba olan Muradiye çorbası lezzetiyle "Ben bunu daha önce neden denemedim?" diye sordurtan tariflerden.

Bursa'ya sevgilerle: Muradiye çorbası tarifi

 • Süt çorbası tarifi

Hazırlaması çok kolay olan süt çorbasında süt ocakta kaynıyor, tereyağı tel şehriye ile buluşup aromasına aroma katıyor. Ortaya çok doyurucu ve besleyici bir lezzet çıkıyor.

Nefis koktu: Süt çorbası tarifi

 • Kemik suyuna çorba tarifi

Kemik Suyuna Çorba Tarifi

Kemik Suyuna Çorba Tarifi

Bağışıklık sistemini güçlendiren, kemik gelişimine katkı yapan kemik suyuyla bu sefer şifa deposu bir çorba yapmak için çıktık yola. Doyuruculuğunu artırmak içinse içine tel şehriye de ekledik, sofraya onu gururla davet ettik.

Şifa olsun: Kemik suyuna çorba tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?