Vişne Soslu Yoğurt Keki Tarifi

Yumuşacık Dokusunu Yoğurda Borçlu Olan 11 Nefis ve Değişik Hamur İşi Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çayın yanında olmadan hep kendimizi eksik hissettiğimiz hamur işleri söz konusu olduğunda yumuşacık poğaçalar, kabardıkça kabaran kekler, lezzeti parmak ısıtırtan börekler hazırlamak istiyoruz hepimiz.

İşte bu noktada devreye mucize bir malzeme giriyor ve tüm hayallerimizi gerçeğe dönüştürüyor. O malzeme hangi malzeme derseniz cevabımız belli: Yoğurt!

Yumuşacık hamur işlerinin sırrı olan yoğurtla üstelik yapabileceğiniz o kadar farklı tarif var ki... Hazırsanız mutfağa bekleniyorsunuz.

 • Vişne soslu yoğurt keki tarifi

Cheesecake görünümlü ama kıvamını yoğurda borçlu bir kek tarifi bu. Üzerindeki vişne sosuyla kendine ilk görüşte aşık eden bu yoğurt kekine hayran olmamak elde değil.

Tam bir misafir keki: Vişne soslu yoğurt keki tarifi

 • Yoğurtlu poğaça tarifi

Pamuk kadar yumuşak bir poğaçanın tüm lezzet sırları bu tarifin içinde. Görüntüsüyle açmayı andıran, lezzetiyle yanında demlik demlik çay içirten bu poğaça tarifi favorileriniz arasına girecek.

Kıvamı yeter: Yoğurtlu poğaça tarifi

 • Yoğurtlu kurabiye tarifi

yogurtlu-kurabiye-tarifi-

Üzeri hafif çatlak görünümlü, evi mis gibi kokutan kurabiyeleri hatırlarsınız. Çoğunlukla bize anne evini hatırlatan bu kurabiyenin sırrı ise malzemelerinde gizli.

Üstelik portakal aromalı: Yoğurtlu kurabiye tarifi

 • Yoğurtlu ve çilekli muffin tarifi

Çok pratik, çok hızlı ve çok lezzetli bir tarif o. İnsanın içini cıvıl cıvıl yapan, tek ısırıkta mutluluğa giden kapıyı açan bu bahar kokulu muffin'i en özel günlere saklamak isteyeceksiniz.

Mutluluk sebebi: Yoğurtlu ve çilekli muffin tarifi

 • Kömbe tarifi

Kömbe denince aklınıza ilk Hatay'ın meşhur kurabiyeleri geliyor, biliyoruz. Ancak onun bir adaşı daha var. O da şu anda görmüş olduğunuz İç Anadolu'nun birçok yerinde yapılan bu kat kat, nefis çörekler.

Mayalamaya gerek yok: Kömbe tarifi

 • Sodalı börek tarifi

Puf puf kabarmış, içi yumuşacık bir börek o. Sırrını hem içindeki sodaya hem de yoğurda borçlu olan sodalı börek her öğünde yenecek kadar nefis ve doyurucu bir tarif.

Kabına sığmaz: Sodalı börek tarifi

 • Anne poğaçası tarifi

Size çocukluk günlerinizi hatırlatacak, anne kokusunu burnunuza kadar getirecek bir tarif önerimiz var. Kıyır kıyırlığıyla bir marka olmuş anne poğaçası sizin mutfaktan da çıkmak istiyor.

Ellerine sağlık anneciğim: Anne poğaçası tarifi

 • Yoğurtlu kek tarifi

Islak dokulu, yumuşacık ve çok hafif bir tarif olan yoğurtlu kek fırından çıktığı gibi mis kokular saçıyor. Hafif ıslak dokusunu içindeki süzme yoğurttan alan yoğurtlu kek çay saatlerinin aranan yüzü olacak.

Tüm kekler onu kıskanır: Yoğurtlu kek tarifi

 • Yoğurtlu mahlepli kurabiye tarifi

Mahlebin kendine özgü kokusunu ve hamur işlerine kattığı lezzeti bilenlerin mutlaka denemesi gereken bir tarifte sıra. Bir de işin içine yoğurt girince öyle nefis bir lezzet çıkıyor ki ortaya, ona hayran olmamak imkansız.

Ağızda dağılır: Yoğurtlu mahlepli kurabiye tarifi

 • Tuzlu pasta tarifi

Pastanelerden kilo kilo aldığımız o tuzlu pastaları evde yapmak aslında sandığınızdan çok daha kolay. Her evde bulunan basit birkaç malzemeyle dışarıdakilerden bile güzel tuzlu pastaları evinize taşıyın.

Hazır aldıklarınızdan güzel olacaklar: Tuzlu pasta tarifi

 • Mayasız poğaça tarifi

Mayasız Poğaça Tarifi

Mayasız Poğaça Tarifi

Nefis, yumuşacık bir poğaça yapmak istiyorsunuz ancak mayalanmasını beklemeye vaktiniz yok. Öyleyse pratik mi pratik, nefis dokulu mayasız bir poğaça için mutfağa davetlisiniz.

Daha kolayı yok: Mayasız poğaça tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?